شرکت مادر THQ نرم افزارهای Gearbox و Aspyr Media را در دو معامله چند میلیون دلاری قرار می دهد


به اختصار: شرکت بازی های ویدیویی سوئدی Embracer Group خالق نرم افزار Borderlands Gearbox و Aspyr Media را خریداری کرده است. این دو استودیو به بیش از 57 توسعه دهنده و ناشر از جمله Sabre Interactive ، THQ Nordic ، Koch Media / Deep Silver ، Volition ، 4A Games و موارد دیگر ، به اصطبل Embracer خواهند پیوست.

Embracer Group اعلام کرد که قیمت خرید یک روزه ادغام Gearbox به مبلغ 363 میلیون دلار ، از جمله 175 میلیون دلار سهام Embracer B ، و بقیه به صورت نقدی پرداخت شده است. گیربکس به عنوان یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به شرکت ، با بنیانگذار رندی پیچفورد در راس آن فعالیت خواهد کرد.

لارس وینگفورس ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Embracer Group ، گفت: “جعبه دنده شاید یکی از خلاق ترین و با ارزش ترین توسعه دهندگان مستقل در جهان باشد.” “ما معتقدیم که منابعی که Embracer ارائه می دهد ، Gearbox را برای رشد قابل توجه در سالهای آینده قرار می دهد.”

در بیانیه مطبوعاتی جداگانه ، Embracer گفت که Aspyr Media را به مبلغ 100 میلیون دلار خریداری کرده است – 60 میلیون دلار پول نقد و 40 میلیون دلار سهام B. Aspyr اکنون به عنوان “یک شرکت انحصاری” تحت شرکت تابعه Embracer Saber Interactive فعالیت خواهد کرد.

Aspyr به دلیل تولید درگاه هایی در آدرس های IP معروف معروف است که به طور معمول نسخه های دیگر را نمی توانند ببینند ، از جمله macOS ، iOS و Android. فقط چند عنوان زیر مجموعه او شامل Borderlands برای Mac ، Star Wars: Knights of the Old Republic II برای iPhone و Jade Empire برای اندروید است.

مدیر عامل Sabre متیو کارچ هیجان خود را از احتمال همکاری با توسعه دهندگان در Aspyr ابراز داشت.

“من بیش از صنعت طرفدار Aspyr بوده ام. [Aspyr co-founders] مایکل [Rogers] و تد [Staloch] کارچ گفت: “کارآفرینان واقعی هستند که با شناسایی و استفاده از فرصتهایی که هیچ کس دیگری آنها را ندیده است ، مشاغلی ایجاد کرده اند. با هم خواهیم توانست فعالیتهای انتشاراتی و انتشاراتی خود را در ایالات متحده به طور چشمگیری گسترش دهیم. با ما همراه باشید تا جزئیات برخی از بازی های شگفت انگیز را که با هم همکاری می کنیم ، ارائه دهید. “

هر دو معامله ملاحظات سودآوری دارند که می تواند به معنای 1.3 میلیارد دلار اضافی برای Gearbox طی شش سال آینده و 325 میلیون دلار برای Aspyr طی هفت سال آینده باشد ، به شرط تحقق اهداف. ادغام مضاعف همچنین باید باعث افزایش قابل توجه سبد خرید Embracer شود ، در حالی که رشد Gearbox و Aspyr را تسریع می کند.


منبع: tanha-news.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>