[ad_1]

آسیاب شایعه: هنوز چند ماه با کنفرانس Apple WWDC در ماه ژوئن فاصله نداریم ، زمانی که این شرکت معمولاً از آخرین نسخه iOS خود به جهان رونمایی می کند. هر از گاهی – مانند iOS 13 – اپل چندین مدل را از لیست دستگاه های پشتیبانی شده خود منتشر می کند. به گفته سایت فرانسوی iPhoneSoft ، به روزرسانی iOS امسال احتمالاً خداحافظی قدیمی 6s / 6s Plus ، آیفون SE از سال 2016 و چندین آیپد از جمله Mini 4 ، Air 2 و iPad 5 خواهد بود.

وقتی نوبت به تهیه آیفون می رسد ، پشتیبانی پیشرو در صنعت دستگاه های اپل یکی از دلایل بسیاری است که ممکن است در نظر داشته باشید جایگزینی برای Android با قیمت مشابه داشته باشید. و اگرچه این شرکت iOS 14 را برای همه مدل های سازگار با iOS 13 معرفی کرده است ، اما اکنون به طور فزاینده ای شروع به جستجو کرده است که iOS 15 در اواخر امسال از چندین مدل آیفون و آیپد حذف خواهد شد.

شایعات پیرامون این موضوع در نوامبر سال گذشته شروع به ظهور کردند و اکنون با رونمایی از iOS 15 اپل و بتا بعدی که در ژوئن 202 به بتای بعدی نزدیک می شود ، سر و صدای آنها دوباره بلند شده است. طبق منبع داخلی iPhoneSoft اپل ، iOS 15 برای آیفون های مجهز به A9 ، یعنی iPhone 6s ، 6s Plus و نسل اول SE وارد نمی شود. به طور مشابه ، iPad های دارای تراشه مشابه یا قدیمی تر نیز به روزرسانی نمی شوند. از جمله این موارد می توان به iPad Mini 4 با A8 ، Air 2 با A8X و iPad 5 با A9 اشاره کرد.

iPhone 6s (2015) و SE (2016) با قاب های بزرگ خود. اعتبار تصویر: ArsTechnica

اگرچه همه دستگاه های ذکر شده بیش از پنج سال از بروزرسانی سیستم عامل iOS / iPad برخوردار بوده اند ، اما احتمالاً 6s و 6s Plus بیشترین احساسات را در میان طرفداران آیفون ایجاد می کنند. 6s و 6s Plus نه تنها آخرین آیفون هایی بودند که با جک 3.5 میلی متری و دکمه فیزیکی صفحه اصلی به بازار عرضه شدند ، بلکه به اپل نیز کمک کردند تا از فروش یک میلیارد دلاری فروش در سال 2016 عبور کند و هنوز هم یکی از آیفون ها محسوب می شود. شاخص ترین مدل ها در کل محدوده آیفون.

باید دید iOS 15 چه چیزی روی میز ارائه می دهد. دارندگان این آیفون ها و آی پد های قدیمی ممکن است به دلیل قدیمی بودن سخت افزار ، آنها را از دست بدهند. مطمئناً ، آنها چند سال دیگر برای ادامه کارهای روزانه خود ، همراه با به روزرسانی های امنیتی که اپل اصرار دارد در چنین دستگاه هایی ، فرصت دارند.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir