شایعات حاکی از آن است که AMD در حال کار بر روی رقیب Apple M1 مستقر در Arm است


آسیاب شایعه: اپل با ورود Mac های مجهز به M1 خود صنعت پردازنده را متزلزل کرد که حتی اگر یک تراشه کم مصرف باشد عملکرد بسیار خوبی ارائه می دهد. اما آیا یک رقیب دیگر مستقر در Arm می تواند در راه باشد؟ طبق شایعه جدید ، AMD رقیب تقریباً آماده است تا در نسخه SoC اپل خود را بلند کند.

این شایعه از بارگیری سخت افزار Mauri QHD (از طریق NotebookCheck) ناشی می شود. آنها می نویسند که AMD روی دو نسخه از تراشه کار می کند – یکی با RAM داخلی و دیگری بدون. بدیهی است که نمونه اولیه “تقریباً آماده” است.

در گذشته ، AMD احتمال وجود تراشه مبتنی بر Arm را مورد بررسی قرار داده است. در اوایل سال 2014 ، اخباری مبنی بر توسعه هسته 64 بیتی پردازنده ARMv8 با نام رمز K12 منتشر شد. و در سال 2016 ، او K12 Core را معرفی کرد. این پروژه قرار بود توسط جیم كلر ، معمار پیشرو پردازنده AMD هدایت شود ، اما SoC به تعویق افتاد. با این حال ، در ماه مه سال جاری ، Leach Komachi Ensaka یک نقشه راه AMD ایجاد کرد که شامل “K12 FFX” با تاریخ انتشار نامشخص بین 2017-2022 بود.

جالب است که رئیس AMD Lisa Soo در 12 ژانویه 2021 خود را در CES معرفی خواهد کرد. انتظار می رود در مورد تراشه های موبایل Ryzen 5000 مبتنی بر ذن 3 با رمز Cezanne و همچنین سرور Epyc’s Milan و احتمالاً RDNA 2- پردازنده های گرافیکی موبایل. باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا K12 مورد اشاره قرار می گیرد یا خیر.

حتما بخوانید:
بیت کوین از یک سد روانشناختی 50000 دلاری عبور می کند

مانند همه شایعات ، یکی را با کمی نمک بردارید. اما با توجه به سابقه AMD با K12 Core و میزان استقبال از M1 Mac ، ممکن است موارد دیگری غیر از حدس و گمان باشد. با لغو AMD از تسلط پردازنده اینتل در آخرین مطالعه Steam ، معرفی SoC مبتنی بر بازوی خود می تواند اقدامی هوشمندانه باشد.
منبع: tanha-news.ir