[ad_1]

جملات پررنگ: وقتی صحبت از گجت ها می شود ، هیچ چیز در واقع بی سیم نیست ، مگر اینکه آزادی حرکت در تجربه کاربر وجود داشته باشد. هدفون های بی سیم چند سال پیش به این موفقیت دست یافتند و اگر از شیائومی بپرسید به نظر می رسد شارژ بی سیم نیز همین کار را کرده است. این شرکت می گوید که فناوری جدید Mi Air Charge می تواند از راه دور چندین دستگاه (هر کدام 5 وات) را در چند متری شارژ و بدون تداخل فیزیکی شارژ کند.
نقطه مقابل: گرچه دیدن نوآوری و پیشرفت در فناوری بسیار خوب است ، اما این اعلامیه شیائومی کاملاً سر و صدای بازاریابی دارد و تقریباً مطمئناً هرگز به بازار عرضه نخواهد شد. از نظر مهندسی ، کارایی این فرستنده ها به قدری کم است که این دستگاه برای رساندن 5 وات به تلفن احتمالاً به 1000 ورودی وات + نیاز دارد. اگر تلفن در موقعیت صحیح نگه داشته نشود ، هیچ برق تغذیه نمی شود. این بدان معنی است که شما نمی توانید تلفن خود را روی میز قرار دهید ، نمی توانید آن را بچرخانید و نمی توانید آن را با دست خود بپوشانید. علاوه بر این ، قیمت می تواند به راحتی 1000 دلار + باشد. تبلیغاتی از این دست هر چند ماه یکبار نمایش داده می شوند و هرگز لزوماً نماینده هیچ محصول واقعی نیستند.

استاندارد شارژ بی سیم Qi که امروزه اکثر وسایل الکترونیکی از آن استفاده می کنند ، هنوز هم مجبور است میزبان و گیرنده در مجاورت یکدیگر باشند و بیش از 4 سانتی متر (1.6 اینچ) فاصله شارژ نداشته باشند. در حالی که طی سالها به تدریج توان خروجی بهبود یافته است ، شرکتهایی مانند شیائومی راه حلهای شارژ سریع بی سیم خود را ارائه داده اند که اخیراً دیوانه 80W را لمس کرده است ، اگرچه محدودیت فاصله هنوز وجود دارد.

در آخرین اعلامیه خود ، مجتمع چینی از Mi Air Charge رونمایی کرد ، فناوری که به گفته وی امکان شارژ بی سیم “در شعاع چند متری” را فراهم می کند. این فناوری توسعه یافته داخلی از آنتن های فازی برای تعیین و کنترل امواج رادیویی به دستگاه گیرنده استفاده می کند ، که همچنین دارای یک آرایه آنتن داخلی برای تبدیل این امواج به برق شارژ کننده است.

https://www.youtube.com/watch؟v=xsFHKCcV2rg

شیائومی همچنین خاطر نشان می کند که Mi Air Charge می تواند چندین دستگاه را همزمان با 5 وات نشان دهد و اشیا physical فیزیکی با کارایی شارژ این فناوری تداخل ندارند. این شرکت تلاش می کند تا بتواند با ساعت های هوشمند ، پوشیدنی ها و محصولات خانه هوشمند مانند لامپ های میز و بلندگوها کار کند. با این حال ، انتظار ندارید Mi Air Charge به زودی پس از مدیرعامل شیائومی وارد بازار شود توییت در پاسخ که این فناوری امسال به محصولات مصرفی نخواهد رسید.

باید دید Mi Air Charge چه تاثیری بر قیمت سخت افزار شیائومی در آینده خواهد گذاشت و آیا مصرف کنندگان تجهیزات شارژ سریع (کابل ها ، پاوربانک ها ، شارژرهای دیواری) خود را با شارژ بی سیم 5 وات خریداری می کنند. این شرکت همچنین ممکن است نیاز داشته باشد تا نگرانی های مربوط به ایمنی را برطرف کند و در واقع یک Mi Air Charge ارسال کند تا ثابت کند “این داستان علمی نیست ، بلکه فناوری است.”

یادداشت سردبیر: Counterpoint نوشته شده توسط ویلیام هاید اضافه شده است.[ad_2]

منبع: tanha-news.ir