سهم AMD از پردازنده های دسک تاپ برای اولین بار در 15 سال گذشته از اینتل گذشته است


چه اتفاقی افتاده؟ به گزارش PassMark ، برای اولین بار در پانزده سال گذشته ، AMD در مورد سهم بازار جهانی پردازنده های دسکتاپ از اینتل پیشی می گیرد. این خبر گام دیگری را در AMD نشان می دهد که فاصله را با یک بار رهبر بی چون و چرای فضای پردازنده مصرف کننده کاهش می دهد.

آخرین نتایج حاصل از عیب یابی نرم افزار بزرگ PassMark برای سه ماهه اول سال 2021 نشان می دهد که AMD 50.8٪ از بازار جهانی پردازنده های دسک تاپ را تشکیل می دهد و اینتل 49.2٪ را در اختیار دارد. آخرین باری که تیم قرمز پیش افتاد بسیار در سه ماهه اول سال 2006 بود ، اگرچه 53.9٪ برتری آن در آن زمان فقط یک چهارم به طول انجامید.

Chipzilla با 83.8٪ سهم هنوز بر بخش لپ تاپ مسلط است در حالیکه AMD 16.3٪ است. این تفاوت حتی در فضای سرور نیز بارزتر است: اینتل 98.6٪ ، AMD تنها 1.4٪ دارد.

با این حال ، با نگاهی به همه پردازنده ها ، رهبر جدید دسکتاپ AMD به معنای تفاوت بین آن و اینتل کمترین است (حدود 22.2 درصد) در 15 سال گذشته.

PassMark خاطرنشان می کند که داده های آن شامل هزاران نتیجه از معیار عملکرد PerformanceTest است (از اینجا بارگیری کنید) ، و چون نرم افزار آن فقط روی سیستم عامل ویندوز اجرا می شود ، نمودارها منعکس کننده کاربران غیر ویندوزی نیستند.

ما از زمان راه اندازی پردازنده های Ryzen در سال 2017 شاهد AMD بوده ایم که بر گردن رقیب خود نفس می کشد ، و هر نسل از معماری فشار فزاینده ای به طرفدار سابق اینتل اینتل وارد می کند. ما سری 7 نانومتری Ryzen 5000 را دوست داریم – تنها مشکل واقعی یافتن یک مشکل است.

اینتل همچنین نگران 5 نانومتری ذن 4 است که اواخر امسال وارد بازار می شود. پردازنده های Rocket Lake آن ، که از نسخه Sunny Cove با پشتیبانی از فرایند 14 نانومتری استفاده می کنند ، در ماه مارس گزارش شدند.


منبع: tanha-news.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>