سامسونگ 980 پرو در مقابل Sabrent Rocket 4 Plus

[ad_1]

برای مدت طولانی ، اگر بهترین SSD مصرفی موجود در بازار را می خواستید ، پاسخ سامسونگ ساده و کوتاه بود. با این حال ، در بررسی ما از SSD برای سال 2019 ، Sabrent به عنوان تازه وارد غالب که می خواهد سامسونگ را از سلطنت خود برکنار کند ، وارد شد. ما Rocket 4 SSD آنها را دوست داشتیم که عملکرد بسیار خوبی داشت. حتی بهتر ، قیمت آن به مراتب مقرون به صرفه تر از سری 970 Pro سامسونگ بود.

سال بعد ، دیسک های Sabrent محبوبیت پیدا کردند و به طور فزاینده ای نظر مثبت را دریافت کردند. ما متوجه شدیم که بررسی ما برای Rocket 4 همچنان از کسانی که قبل از خرید در مورد دستگاه تحقیق می کنند ، بازدید زیادی دارد و آنها دیوانه وار فروختند. بعد از اینکه سامسونگ و Sabrent با خطوط تولید به روز شده ، به ترتیب SSD 980 Pro و Rocket 4 Plus وارد بازار شدند ، ما دوباره دیدیم که کدام دستگاه بهترین است.

ما در یک سری آزمایشات 970 Pro و 980 Pro سامسونگ و همچنین Sabret’s Rocket 4 و Rocket 4 Plus را با هم مقایسه خواهیم کرد. همه دستگاه ها با همان تصویر ویندوز 10 تنظیم شده اند و ما از دسکتاپ بازی Origin Neuron استفاده کردیم که اخیراً آن را به عنوان سایت آزمایش خود بررسی کردیم. این پیکربندی شامل پردازنده Ryzen 7 5800X ، 16 گیگابایت رم و مادربرد Asus ROG Crosshair VIII Hero است.

ما با یک تست ترکیبی جامع از Anvil شروع کردیم ، که سرعت ، زمان پاسخ و IOPS را در چندین تنظیم اندازه گیری می کند. نتایج برای بدست آوردن شماره عملکرد نهایی با هم ترکیب می شوند.

سامسونگ 970 پرو Sabrent Rocket 4 سامسونگ 980 پرو Sabrent Rocket 4 Plus
نتیجه سندان 18315 22847 23259 26082

از این رو می توان انتظار داشت که Rocket 4 عملکردی هم تراز با 980 Pro را ارائه دهد. 970 Pro حدود 20٪ کندتر است ، و Rocket 4 Plus 10-15 ~ سریعتر است.

حال بیایید سرعت استاندارد خواندن و نوشتن برای اندازه های مختلف فایل را بررسی کنیم. 970 Pro حداکثر سرعت خواندن اسمی 3500 مگابایت بر ثانیه و حداکثر سرعت نوشتن اسمی آن 2700 مگابایت بر ثانیه است. برای Sabrent Rocket 4 (که یک دستگاه PCIe 4.0 است) این 5000 مگابایت بر ثانیه خواندن و 4400 مگابایت بر ثانیه نوشتن است.

سامسونگ 980 Pro جدید 7000 مگابایت بر ثانیه خواندن و 5000 مگابایت بر ثانیه نوشتن است ، در حالی که Sabrent Rocket 4 Plus با رکورد 7100 مگابایت بر ثانیه خواندن و 6600 مگابایت بر ثانیه نوشتن است. این اعداد دقیقاً مانند رتبه بندی سرعت Wi-Fi هستند ، زیرا آنها فقط یک راهنما هستند و در واقع هرگز به آنها برخورد نخواهید کرد.

با نگاهی به نتایج اندازه گیری شده ما ، 970 Pro بسیار به مشخصات فنی نزدیک است. Rocket 4 هم برای خواندن و هم برای نوشتن حدود 10٪ تخفیف دارد. 980 Pro کاملا جالب است. در آزمون خواندن هرگز از 6300 مگابایت بر ثانیه عبور نکرد و عملکرد دستگاه ما با پرونده هایی در حدود 2-4 مگابایت افت عجیبی داشت. در آزمون رایت فایل 64KB کمی از رتبه خود فراتر رفت ، اما برای پرونده های بزرگتر حدود 10٪ پایین تر از رتبه بندی شد. Rocket 4 Plus در هر دو آزمایش بسیار به مشخصات نزدیک بود و برنده مشخص کاغذ است. به خاطر داشته باشید که اینها در بهترین حالت تست هستند و عملکرد واقعی پایین تر خواهد بود.

سپس زمان پاسخ را بررسی خواهیم کرد. می توانید این مورد را به عنوان یک پینگ برای SSD خود در نظر بگیرید. داشتن اتصال سریع به اینترنت فرقی نمی کند که پینگ شما برای انجام کار مفیدی بیش از حد باشد.

همین مفهوم در مورد دستگاه ها اعمال می شود و مدت زمانی را که دستگاه برای پاسخگویی به یک درخواست طول می کشد نشان می دهد. نتایج برای هر دو پرونده 4 مگابایتی و 4KB نشان داده شده است.

970 Pro در اینجا در مقایسه با دستگاه های جدید مبارزه می کند و Rocket 4 خیلی بهتر نیست. این نشان می دهد که در طراحی کنترل کننده ذخیره سازی چندین نسل بهبود یافته است. 980 Pro و Rocket 4 Plus بسیار نزدیک هستند اما سابرانت کمی جلوتر است. کسری از میلی ثانیه در اینجا و آنجا ممکن است زیاد به نظر نرسد ، اما وقتی دستگاه هزاران پرونده یا بیشتر در ثانیه پردازش می کند ، به آن اضافه می شود.

این همه برای آزمایش های مصنوعی است.

اکنون اعداد آزمون را نزدیک به سناریوهای دنیای واقعی بررسی خواهیم کرد. دو تست بعدی بیانگر میانگین زمان لازم برای کپی کردن مجموعه ای از پرونده ها از یک پارتیشن به پارتیشن دیگر است.

برای تست کپی بازی ، ما از نصب استاندارد CS: GO استفاده کردیم. هزاران پرونده در اندازه های مختلف دارد و حدود 34 گیگابایت فضا اشغال می کند. برای تست کپی چندرسانه ای ، ما از ده ها فیلم استفاده کردیم که 34 گیگابایت نیز طول کشید. آزمایشی مانند این ، عملکرد بسیار کمتری نسبت به شماره های اسمی دستگاه دارد ، زیرا داده ها به طور همزمان خوانده و نوشته می شوند. شما در هر جهت نیمی از پهنای باند اسمی دستگاه را به دست می آورید.

بخاطر داشته باشید که اگرچه هر دو آزمون به همان میزان از داده ها کپی شده اند ، اما کپی برداری از بازی حدوداً دو برابر بیشتر طول کشیده است. این به دلیل افزایش هزینه های سربار برای یافتن و پردازش چندین هزار پرونده است.

به طور کلی ، 980 Pro سامسونگ برنده است ، با Rocket 4 Plus در هر دو آزمایش چند ثانیه بازگشت. هنگامی که دستگاه های نسل قبلی را مقایسه می کنیم ، می بینیم که Rocket 4 هنگام کپی کردن پرونده های بزرگ سریعتر است ، در حالی که 970 Pro هنگام کپی کردن پرونده های کوچکتر ، سریعتر است.

تست بعدی که ما اجرا کردیم اسکریپتی بود که داده ها را رمزگذاری می کند ، نتایج را در یک فایل جدید می نویسد ، رمزگشایی می کند و سپس هش پرونده را بررسی می کند. رمزگذاری باری است که به طور مداوم در سیستم های مدرن رخ می دهد. همچنین مهم است زیرا وظیفه ای است که در آن داده ها برای پردازش باید به پردازنده ارسال شوند.

هنگامی که یک پرونده را کپی می کنید ، داده ها هرگز نباید از SSD خارج شوند تا بتوانند در آن ذخیره شوند. رمزگذاری از رابط بین SSD و بقیه سیستم استفاده می کند. نتایج این آزمون اساساً یکسان بود. این موردی است که اگرچه SSD ها دارای تعداد عملکرد بسیار متفاوتی هستند ، اما همه آنها وظیفه را همزمان انجام می دهند. برخی از بارها به سادگی از افزایش عملکرد ذخیره سازی بهره نمی برند.

زمان شارژ یک کیف مخلوط است. این اعداد با میانگین دو کفش سرد (شروع با خاموش شدن برق) و دو کفش گرم (خاموش کردن و راه اندازی مجدد بدون خاموش کردن برق) محاسبه شد. هر چهار دستگاه در کمتر از 1.5 ثانیه از یکدیگر کامل می شوند.

بیایید اکنون به تعدادی از اعداد بازی نگاه کنیم.

ما با Microsoft Flight Simulator 2020 بازی ای را آزمایش کردیم ، بازی معروف به پرونده ها و محیط های عظیم. اولین آزمایش فقط راه اندازی بازی از روی دسک تاپ بود. در اینجا ما شاهد بهبود جزئی در نسل برای سامسونگ و Sabrent هستیم. برای یک بازی که تقریباً دو دقیقه طول می کشد ، سود زیادی ندارد. بارگذاری بازی در اصل فقط شروع مکانیسم بازی است ، چیزی با پرونده های بسیار کوچک. در صورت انتخاب نقشه / ماموریت ، بافتهای بزرگتر بعداً بارگیری می شوند. 980 Pro چند ثانیه طول می کشد.

پس از بارگیری بازی ، آزمایش بعدی که ما انجام دادیم این بود که ببینیم چه مدت زمان لازم برای بارگیری در یک اسکریپت و شروع پرواز است. ما از مأموریت برای فرود جکسون هول استفاده کردیم. دو دیسک Sabrent در اینجا با اختلاف چشمگیر 20 درصدی برنده می شوند. این بدان معنی است که دستگاه های Sabrent در پردازش چندین پرونده بزرگ سریعتر عمل می کنند ، در حالی که دستگاه های سامسونگ در پردازش پرونده های بسیار کوچکتر بهتر هستند.

ما می توانیم هر دو نتیجه را اضافه کنیم تا در مورد تغییر مدت زمان تغییر دسک تاپ به بازی تصور کنیم. در کمال تعجب ، Rocket 4 ، 980 Pro و Rocket 4 Plus در 140 ثانیه به پایان رسید و 970 Pro به سختی 144 ثانیه عقب بود. این نشان می دهد که با وجود حجم زیادی از داده ها که بازی باید بارگیری کند ، هیچ تفاوتی در عملکرد بین سه دستگاه اول وجود ندارد.

آخرین آزمایشی که انجام دادیم ، تست شکنجه بود. برخی از دستگاه ها ممکن است مقدار کمی حافظه رم سریع داشته باشند که داده های پرمصرف را در حافظه پنهان می کند. این به تولید کننده اجازه می دهد تا از ذخیره سازی گروهی با سرعت کمتری استفاده کند و هنوز هم در بارهای خاص سریع بنظر می رسد. 970 Evo ، در میان دیگران ، از چنین طرحی استفاده می کند. برای انتقال پرونده های کوچک بسیار خوب عمل می کند ، اما با پر شدن حافظه پنهان ، عملکرد به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

آزمایشی که ما انجام دادیم هنگام پاک کردن و بازسازی هر تکرار ، پرونده های 100 گیگابایتی را به طور تصادفی کپی کرد. این مجموعاً قرائت 1 ترابایتی و سوابق 1 ترابایتی است.

برای مرجع ، طول عمر 970 Pro 1200TB ، 1800TB برای Rocket 4 ، 600TB برای 980 Pro و 1400TB برای Rocket 4 Plus است. جالب است بدانید که طول عمر دستگاه های جدید کمتر از دستگاه های قدیمی است. ما نمی دانیم چرا این مورد برای دستگاه Sabrent است ، اما در مورد Samsung 980 Pro در واقع بیشتر جانشین 970 Evo است که از MLC 3 بیتی نیز استفاده می کند.

اگر دستگاه ها از حافظه نهان استفاده کنند یا مدیریت گرما ضعیف داشته باشند ، تا حدی شاهد افت عملکرد خواهیم بود. خوشبختانه هیچ یک از دستگاه ها این مشکل را ندارند اما 980 Pro پس از مرز 200 گیگابایت کمی کند شد. موشک 4 پلاس اندکی بعد با 970 Pro این آزمایش را فقط در بیش از 400 ثانیه به پایان رساند. 980 Pro در بیش از 550 ثانیه در جایگاه 3 ایستاد. Rocket 4 بسیار ناامید کننده بود ، دو برابر بیشتر از درایو بعدی.

آخرین نمودار و جدول داده ای که می تواند در نظر گرفته شود و بالقوه مهمترین آن برای مصرف کنندگان است ، قیمت گذاری است. در اینجا قیمت GB برای هر نوع دستگاه را در زمان انتشار مشاهده می کنیم. قیمت فعلی هر دستگاه و ظرفیت در جدول زیر نمودار نشان داده شده است.

Sabrent Rocket 4 ارزان ترین دستگاه است و پس از آن Rocket 4 Plus در هر گیگابایت قرار دارد. 980 Pro تنها کمی گرانتر از بهترین Sabrent است ، در حالی که 970 Pro به دلیل گران تر بودن MLC 2 بیتی استفاده شده در این دستگاه ، گرانترین قیمت است. این تصمیم سامسونگ برای سری جدید بود ، جایی که 980 Pro هم علاقه مندان به رده بالا و هم علاقه مندان به عملکرد را راضی خواهد کرد.

انتخاب بین Samsung 980 Pro و Sabrent Rocket 4 Plus کاملاً پیچیده است ، زیرا هر دو قیمت تهاجمی دارند و در حال حاضر بهترین عملکرد را در هر SSD مصرف کننده دارند. سابرانت از نظر ارزش و عملکرد از نسل قبل برتر بود ، اما اکنون سامسونگ در حال پیشرفت است و بسیار رقابتی است. در واقع ، بدون تقویت شده توسط Rocket 4 Plus جدید ، سامسونگ تاج و تخت عملکرد را ادعا خواهد کرد.

980 Pro هنگام کپی کردن پرونده ها کمی سریعتر بود ، اما در تست های دیگر مطابقت داشت. اگرچه معیارهای مصنوعی نشان می دهد که Sabrent Rocket 4 Plus از سرعت بالاتری برخوردار است ، اما شک داریم در استفاده روزمره تفاوتی مشاهده کنید. بسته به قیمت شما با هر دو کار خوبی خواهید داشت.

با نگاهی به هر چهار دستگاه ، Sabrent Rocket 4 هنوز بهترین ارزش SSD موجود در بازار را ارائه می دهد. اگر بودجه محدودی برای SSD 1 ترابایتی دارید ، فقط موافقت کنید و خوب خواهید شد. با این حال ، ما معتقدیم که برنده اصلی در اینجا Rocket 4 Plus است. فقط 30 دلار اضافی برای مدل 1 ترابایتی و یک SSD عالی برای استفاده روزمره است.

اگر در زمینه تولید محتوا یا کار با حجم زیاد داده ، جایی که مرتباً پرونده های بزرگ را جابجا می کنید ، می توانید 30 دلار اضافی برای Samsung 980 Pro توجیه کنید. برای هر کس دیگری ، مطمئن خواهید بود که این پول را پس انداز کرده و آن را به سمت سایر م componentsلفه های گردآوری شده هدایت می کنید.

میانبرهای خرید:

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme