سامسونگ از TSMC به عنوان پیشروترین سازنده وافل در جهان پیشی گرفته است


با نامه: TSMC بسیاری از غول های فناوری را در میان مشتریان خود به حساب می آورد ، اما بیشترین تراشه را در ماه دسامبر به دست نیاورد. این افتخار به سامسونگ اعطا شد که ظرفیت تولید ماهانه 3.1 میلیون وافل آن بیش از 2.7 میلیون ویفر TSMC است. این بدان معناست که سامسونگ تقریباً 15 درصد از کل تأمین وافل در جهان را نشان می دهد.

همانطور که توسط IC Insights گزارش شده است (از طریق DigiTimes) ، پنج تولید کننده بزرگ وفل سهم جهانی خود را از ظرفیت در 54 دسامبر سال 2020 افزایش دادند. ممکن است فکر کنید شرکت نیمه هادی تایوان (TSMC) پیشرو باشد ، با توجه به اینکه مشتریان شامل AMD Apple هستند ، کوالکام و برادکام ، اما ظرفیت تولید ماهانه ریخته گری با بازی خالص کمتر از سامسونگ با حدود 400000 وافل بود.

تجارت حافظه پردرآمد سامسونگ بدون شک نقش بزرگی در آن ایفا کرد و ادعا کرد که نقطه اول است ، در حالی که انویدیا از یک نسخه سفارشی از فرآیند 8 نانومتری سامسونگ برای خط تولید آمپر خود استفاده کرد و به TSMC و روند 7 نانومتری FinFET آن برای شتاب دهنده A100 پایبند بود.

رهبران ظرفیت وفل

شرکت ظرفیت ماهانه تولید وافل سهم کل ظرفیت جهانی
سامسونگ 3.1 میلیون 14.7٪
TSMC 2.7 میلیون 13.1٪
فناوری میکرون 1.9 میلیون+ 9.3٪
SK Hynix 1.85 میلیون پوند
کیوکسیا 1.6 میلیون 7.7٪
اینتل 884 000 4.1٪

پس از TSMC با سومین ظرفیت بزرگ ، Micron Technology است که ظرفیت بیش از 1.9 میلیون وافل در ماه را دارد. SK Hynix چهارم است (حدود 1.85 میلیون نفر) و پس از آن ارائه دهنده حافظه IC Kioxia پنجم است (1.6 میلیون نفر). اینتل که کارخانه های تولیدی خود را دارد ، با 884000 وافل در ماه در رتبه ششم قرار دارد.

حتما بخوانید:
جوایز طلایی جوی استیک 2020: انویدیا رده سخت افزار را به خود اختصاص می دهد. God of War: Ragnarok مورد انتظارترین بازی

مشکلات ناشی از کمبود تراشه کاملاً مستند است و صنایع را تحت تأثیر قرار می دهد ، از جمله سخت افزار کامپیوتر ، خودرو و کنسول های بازی – حتی دولت بایدن نیز در این امر دخیل است. تا حدودی شگفت آور ، پنج تولید کننده بزرگ وفل تولید خود را در دسامبر سالانه 40 درصد افزایش دادند ، این نشان می دهد که چگونه بیشتر مشکلات کمبود نتیجه تقاضای بی سابقه مصرف کننده ناشی از همه گیری است.


منبع: tanha-news.ir