[ad_1]

با نگاه به آینده: با پیچیده تر شدن ویژگی های سلامتی ساعت هوشمند ، آیا مرحله بعدی تکامل این دستگاه ها می تواند نظارت غیرتهاجمی بر قند خون باشد؟ طبق گزارشات اخیر ، گلکسی واچ 4 سامسونگ (یا گلکسی واچ اکتیو 3) و اپل واچ 7 قادر خواهند بود سطح قند خون کاربر را با استفاده از یک حسگر نوری نمایش دهند ، که با فرض دقیق بودن آنها دلیل جشن گرفتن خواهد بود. 415 میلیون نفر مبتلا به دیابت.

شرایطی مانند دیابت نوع 1 ، که این نویسنده را تحت تأثیر قرار می دهد ، نیاز دارد که سطح قند خون هر روز بارها بررسی شود. این معمولاً شامل خاراندن انگشت با لانست و قرار دادن یک قطره خون در یک گلوکومتر است – روشی که باعث ایجاد علائم می شود ، پوست را سخت می کند و می تواند ناراحت کننده باشد.

متناوباً ، مانیتورهای دائمی گلوکز (CGM) وجود دارد. این دستگاه های کوچک حاوی یک سوزن انعطاف پذیر و شبیه سیم هستند که به داخل پوست شلیک می کنند. آنها حدود 10 روز با کاربر می مانند و هر چند دقیقه یکبار اطلاعات قند خون را به تلفن هوشمند یا ساعت هوشمند ارسال می کنند. CGM می تواند دیابتی ها را هشدار دهد وقتی که سطح گلوکز خون آنها به طور خطرناکی کم یا زیاد شود ، در حالی که بسیار راحت تر از خاراندن انگشت است. اما نیاز به تعویض چندین بار در ماه به معنی گران بودن آنها است. CGM ها نیز به راحتی پوست را از بین می برند ، ممکن است بسیار خارش دار و گاهی خونریزی دهنده باشند.

رسانه های کره ای ادعا می کنند که ساعت های هوشمند بعدی سامسونگ و اپل مانیتورهای گلوکز نوری دارند که با نفوذ نور به داخل پوست برای اندازه گیری مداوم سطح کار می کنند. گزارش شده است که در سال 2017 ، اپل تیمی از مهندسان بیومکانیک را برای کار بر روی این ویژگی استخدام کرد ، در حالی که سامسونگ سال گذشته روشی را برای نظارت بر گلوکز به نام طیف سنجی Raman ایجاد کرد که از لیزر برای شناسایی ترکیب شیمیایی استفاده می کند.

شخصاً این ویژگی ها شگفت انگیز به نظر می رسند ، اما جذابیت آنها برای دیابتی ها به دقت بستگی دارد. حتی CGM های تهاجمی ، که گلوکز را در مایعات اطراف سلولهای بدن اندازه گیری می کنند – مایع میان بافتی نامیده می شوند – همیشه 100 درصد صحیح نیستند ، بنابراین تصور اینکه سنسور نوری دقیقاً به اندازه خار انگشت باشد ، دشوار است ، اما امیدوارم اینجا باشد.

انتظار می رود ساعت های هوشمند Apple Watch 7 و Galaxy بعدی در اواخر امسال وارد بازار شوند.

اعتبار تصویر بنر: VI Studio

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر