[ad_1]

در چارچوب: رانش Joy-Con یک مشکل دیرینه Nintendo Switch است. در حالی که جوی استیک منحصر به فرد نینتندو نیست ، بارزتر و رایج تر به نظر می رسد. این شرکت بیش از سه سال است که از این نقص آگاه است ، اما به جز ارائه تعمیرات رایگان که سرانجام نیز خراب می شود ، در رفع آن اقدامات زیادی انجام نداده است.

روز چهارشنبه ، سازمان مصرف کننده اروپا (BEUC) شکایتی رسمی از کمیسیون اروپا علیه نینتندو ارائه داد. گروه بازار مستقر در فرانسه ادعا می کند که بیش از 25000 شکایت در مورد رانش جوی استیک در کنترل کننده های Joy-Con نینتندو برای سوییچ دریافت کرده است. BEUC ادعا می کند که در 88 درصد موارد گزارش شده ، این نقص در طی دو سال پس از خرید رخ می دهد که “پیری زودرس” است.

“به نمایندگی از گروه های مصرف کننده در کشورهای آسیب دیده ، BEUC شکایتی را به کمیسیون اروپا و مقامات ملی حمایت از مصرف کننده در مورد پیری زودرس و حذف اشتباه اطلاعات اصلی مصرف کننده (براساس دستورالعمل های شیوه های تجاری غیرمنصفانه اتحادیه اروپا) ارائه کرده است” رهایی.

رانش Joy-Con از زمان راه اندازی سوئیچ در مارس 2017 یک مشکل ثابت بوده است. اولین گزارش های مربوط به جوی استیک های معیوب در نوامبر 2017 شروع به کار می کند. این نقص از Joy-Cons جداشونده جدا نیست. رانش در جوی استیک های سوئیچ Lite و Pro Controller نیز اندکی پس از انتشار شروع به ظهور کرد.

علی رغم پرونده های قضایی متعدد ، نینتندو به آرامی با این مشکل کنار می آید. عذرخواهی و تعمیرات رایگان مشکل اصلی را حل نکرد ، بنابراین DEUC نامه ای به EC ارسال کرد و خواستار شروع تحقیقات و فشار دادن نینتندو برای رفع نقص شد.

گروه کاربران گفت: “تا آن زمان ، کنترل کننده های معیوب بازی باید به صورت رایگان تعمیر شوند و مصرف کنندگان باید از طول عمر محدود این محصول به درستی آگاه شوند.”

BEUC ادعا می کند که نینتندو به دلیل “اثر قفل” از سهل انگاری خود استفاده می کند. از آنجا که گزینه های شخص ثالث کمی محدود است ، مصرف کنندگان در اکوسیستم نینتندو قفل شده اند و این انتخاب را برای آنها ایجاد می کند که محصول معیوب دیگری بخرند یا چند هفته منتظر تعمیرات رایگان باشند.

گفتنی است ، برخلاف ادعای BEUC ، گزینه های زیادی برای کنترلرهای نینتندو وجود دارد. به عنوان مثال ، Jalvde Wireless Joy Pad ، که به قیمت 39 دلار به فروش می رسد ، جایگزینی قابل اعتماد برای کسانی است که Joy-Cons جدا شونده را دوست دارند ، در حالی که کنترل کننده بی سیم Esywen یک کنترل کننده حرفه ای مناسب است که با قیمت 23 دلار به فروش می رسد.

اعتبار تصویر: Wachiwit[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر