رگولاتور انگلیس در مورد خرید 40 میلیارد دلاری Arm توسط انویدیا تحقیق می کند

[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ خرید 40 میلیارد دلاری Arm توسط انویدیا با توجه به اندازه و تأثیرات آن بر صنعت ، همیشه توسط نهادهای نظارتی کنترل می شود. سازمان رقابت انگلستان اکنون تحقیق درباره تصاحب این شركت را آغاز كرده است كه قرار است دومین معامله بزرگ فناوری در تاریخ باشد.

در ماه سپتامبر ، مالک Arm Softbank تأیید کرد که با Nvidia به توافق رسیده است تا Arm Limited را به قیمت 40 میلیارد دلار بفروشد.

سافت بانک 31 میلیارد دلار برای Arm در سال 2016 پرداخت کرد. چهار سال بعد ، هنگامی که مجتمع ژاپنی دارایی هایی را برای کاهش تأثیر رکود اقتصادی مرتبط با ویروس کرونا به زمین انداخت ، شروع به جستجوی خریداران علاقه مند به Arm کرد. انویدیا با موافقت برای خرید دارایی های IP پرسود و مشاغل شرکت ، گام در این کار گذاشت.

بزرگترین معاملات فناوری در تاریخ:

شرکت تحصیل قیمت سال
دل EMC 64 میلیارد دلار 2015
فناوری های Avago Broadcom 37 میلیارد دلار 2015
IBM کلاه قرمز 34 میلیارد دلار 2018
بانک نرم منابع ایستگاه کاری 31.4 میلیارد دلار 2016
مایکروسافت LinkedIn 26.2 میلیارد دلار 2016

این خرید توجه سازمان رقابت و بازارها (CMA) را به خود جلب کرد. وی از اشخاص ثالث علاقه مند خواست که نظرات خود را در مورد این معامله قبل از آغاز تحقیقات رسمی در اواخر سال جاری ارائه دهند.

CMA می گوید برای بررسی تأثیر معامله با سایر مقامات رقابت در سراسر جهان همکاری خواهد کرد. این آژانس گفت که نگرانی اصلی آن اطمینان از این است که مصرف مواد غذایی مصرف کنندگان را به سمت مواجهه با محصولات با کیفیت پایین یا پایین سوق نمی دهد.

آندره کوچلی ، مدیر عامل CMA ، در بیانیه ای گفت: “صنعت فناوری تراشه میلیاردها دلار ارزش دارد و برای بسیاری از محصولاتی که بیشترین استفاده را در زندگی روزمره داریم بسیار مهم است.”

اگر تحقیقات نشان دهد که این معامله قوانین رقابتی را در انگلستان نقض می کند ، CMA می تواند آن را مسدود کند.

در ماه اوت گذشته ، قبل از اینکه انویدیا یک پیشنهاد رسمی ارائه دهد ، هرمان هاوزر ، بنیانگذار Arm ، هشدار داد که چنین اقدامی یک فاجعه خواهد بود. وی در آن زمان گفت: “اگر این قسمت به انویدیا تبدیل شود ، بیشترین مجوزها رقبای Nvidia هستند و البته به دنبال جایگزینی برای Arm خواهند بود.” از انویدیا در کالیفرنیا.

هاوزر معتقد است که تصاحب انویدیا به احتمال زیاد هزینه 3000 کارمند انگلیس در شغل Arm را متحمل خواهد شد ، در حالی که یک غول انحصار در همان مقیاس Facebook و Google ایجاد می کند.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme