رصدخانه نماد Arecibo پس از آسیب دیدن کابل ها و سازه ها خرد می شود

[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ رصدخانه رادیویی Arecibo ، واقع در پورتوریکو ، جایی بین اواخر دوشنبه شب و اوایل صبح سه شنبه فرو ریخت. این تلسکوپ رادیویی در ماه های اخیر دچار آسیب دیدگی کابل های متعددی شده است و مقامات آن را به دلیل مسائل ایمنی قطع کرده اند. در این سقوط هیچ کس آسیب ندید.

ماه گذشته ، بنیاد ملی علوم تصمیم گرفت هیچ راهی مطمئن برای تعمیر کابل های پشتیبانی Arecibo وجود ندارد ، که در ماه آگوست و دوباره در ماه نوامبر شکست خورد. NSF تصمیم گرفت که تخریب این تأسیسات در تخریب کنترل شده ایمن تر باشد. با این وجود ، سرانجام این سازه نتوانست برنامه ریزی کند و از سیستم خارج شود ، یک سکوی 900 تنی معلق در بالای صفحه 1000 فوت تلسکوپ برای فروپاشی فرستاد.

ستورامان پنچاناتان ، مدیر NSF ، در بیانیه ای گفت: “ما از این وضعیت ناراحت هستیم ، اما از اینکه هیچ کس آسیب ندیده متشکریم.” “اکنون تمرکز ما بر ارزیابی خسارت ، یافتن راه هایی برای بازسازی عملیات در سایر قسمت های رصدخانه و تلاش برای ادامه حمایت از جامعه علمی و مردم پورتوریکو است.”

ارزیابی اولیه NSF این بود که بالای برجهای پشتیبانی کننده سکو متوقف شده است. در حقیقت ، عکس های قبل و بعد (به توییت های بالا مراجعه کنید) از هواشناس دبورا مارتورل نشان می دهد که قسمت بالای سازه های اطراف شکسته شده است. تصویر دیگر یک ایستگاه رادیویی کاملاً نابود شده را نشان می دهد. NSF هنوز در حال ارزیابی نحوه پاکسازی ایمن سایت است.

رصدخانه رادیویی Arecibo یک مرکز تحقیقاتی است که برای انواع کارهای نجومی ، از جمله ردیابی سیارک ها طراحی شده است ، اما بیشتر به دلیل کارهای SETI (جستجوی اطلاعات بیگانه) شناخته می شود. ویژگی های برجسته آن در دهه 1990 از مشاهدات رصدخانه در رسانه های فرهنگ پاپ شناخته شده است ، از جمله فیلم GoldenEye (1995) و بازی ویدیویی (1997) ، فیلم Species (1995) و Contact (1997) و یک قسمت از مجموعه تلویزیونی The Files X ”(1994).

اعتبار تصویر: Mia2you[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme