راه پیشرفت، عدالت و مقاومت را با قدرت ادامه خواهیم دادسیدابراهیم رئیسی در دیدار با فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه بر لزوم اجرای مجدانه و اجرای کامل توافقات دو کشور تاکید کرد و گفت: سوریه پس از چندین سال بحران و درگیری و شکست دشمنان، اکنون در این کشور قرار گرفته است. موقعیتی که با تمرکز بر همکاری های اقتصادی، روابط راهبردی خود با ایران را به عرصه های جدیدی می برد.

رئیس جمهور با بیان اینکه همان افرادی که سوریه را به بحران انداختند در صدد ایجاد فتنه علیه جمهوری اسلامی ایران هستند، افزود: زمانی که دشمنان دیدند کودتا، جنگ تحمیلی و سال ها تهدید صورت گرفته است. ترور و تحریم نتوانست جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرد و کاملاً برهنه و آشکار بیرون آمدند و توطئه ایجاد آشوب علیه ملت ایران کردند.

رئیسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران راه پیشرفت، عدالت و مقاومت را با قدرت ادامه خواهد داد، تصریح کرد: تلاش برای بی ثبات کردن ایران، جلوه ای از خشم و استیصال دشمن برای رسیدن به اهداف خود در ایران و منطقه است. این توطئه ها ملت بزرگ ایران را در رسیدن به اهداف بزرگ خود دچار تزلزل نخواهد کرد.

در این دیدار فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه جنایت تروریستی در معبد شاهچراغ شیراز را محکوم و تاکید کرد که روابط راهبردی ایران و سوریه ادامه خواهد داشت.
وزیر امور خارجه سوریه گفت: واضح است که اگر دشمنان قدرت های منطقه در سوریه شکست بخورند قطعا شانسی برای رسیدن به اهداف خود در برابر ملت قدرتمند ایران نخواهند داشت.

وزیر امور خارجه سوریه همچنین بر تعهد و علاقه کشورش به گسترش همکاری های اقتصادی با ایران تاکید کرد.

حتما بخوانید:
تشخیص ظروف مسی اصل

دیدگاهتان را بنویسید