رئیس ستاد آربن: نیایید! ظرفیت پر استرئیس ستاد مرکزی اربعین در پیوند زنده با خبر به سفر خود به همراه وزیر کشور به عراق اشاره کرد و گفت: در سفری که با آقای واحدی از مرز عراق داشتیم، توافقاتی با طرف عراقی انجام شد اما این توافقات انجام شد. هنوز اجرایی نشده اند.

مجید میراحمدی با تاکید بر اینکه انتظار داریم علیرغم پیگیری های مستمر این توافقات اجرایی شود، گفت: با توجه به تحقیقات میدانی، ما قویاً توصیه می‌کنیم که ظرفیت عراق و شرایط موجود در پایانه‌های مرزی نیازی به ارجاع دیگرانی که هنوز نقل مکان نکرده‌اند و مشکلاتی برایشان پیش می‌آید ندارد.

رئیس ستاد اربعین در پایان به سالمندان، افراد دارای بیماری های زمینه ای، تحمل گرما پایین و جوانان توصیه کرد به اربعین سفر نکنند.

من باید بگویم؛ با وجود پیش بینی ها و توصیه های کمیته بهداشت و درمان اربعین، بسیاری از زائران قبل از بستری شدن در مراکز درمانی درجات مختلفی از گرمازدگی و سردردهای ساده را تجربه کردند.

در همین رابطه، عصر امروز، دبیر مطبوعاتی سازمان اورژانس کشور از گرمازدگی 10 میلیون و 325 هزار نفر از هموطنان و زائران اربعین خبر داد و گفت: این افراد با علائم گوارشی، گرمازدگی و سردرد شدید توسط همکاران ما در اورژانس تحت درمان قرار گرفتند. بخش کمک

بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، گرمازدگی را مهمترین مشکل زائران پیاده اربعین دانست و به زائران توصیه کرد از اهمیت رعایت نکات بهداشتی غافل نشوند.

از سوی دیگر جانشین رئیس پلیس راهور نیز از ثبت یک میلیون و 400 هزار تردد در محورهای اربعینی کشور خبر داد و گفت: تا شب گذشته بیش از 600 هزار نفر از هموطنان از مرزهای شش گانه به سمت عراق خارج شدند.

حتما بخوانید:
فروش لوازم اسپرت اتومبیل(زنون-چراغ اسپرت-منبع اگزوز و) - صفحه 373 - تیونینگ تاک

به گفته سردار تیمور حسینی، 33 درصد زائران از مرز شلمچه، 9.5 درصد از مرز خزاب، 4.5 درصد از مرز خسروی و یک درصد از مرز باشماق و تمرچین از کشور خارج شدند.

ثبت این حجم تردد در حالی صورت گرفت که مسئولان ستاد اربعین در پیش بینی سفر 5 میلیونی زائران اربعین، راهنمایی های لازم را به دستگاه های مربوطه مدیریت مرزی صادر کردند.