رئیس امنیتی اپل یک iPad ادعا شده را با طرح مجوز اسلحه متهم کرده است


چه اتفاقی افتاده؟ رئیس امنیت جهانی اپل پس از ادعای پیشنهاد اهدای 200 آیپد به کلانتری شهرستان سانتا کلارا در ازای دریافت چهار مجوز اسلحه پنهان برای کارمندان اپل ، به رشوه خواری متهم شده است.

LA Times می نویسد که هفته گذشته پس از تحقیقات دو ساله در مورد طرح ادعا شده ، رئیس امنیت اپل ، توماس مویر ، کلانتر سانتا کلارا ریک سونگ ، ناخدای کلانتر جیمز جنسن و واسطه بیمه هارپریت چادا توسط هیئت منصفه عالی متهم شدند.

دفتر دادستان منطقه می گوید مویر گفت که او موافقت کرده است که در ازای چهار مجوز اسلحه پنهان اسلحه (CCW) 200 آیپد به ارزش 70،000 دلار به کلانتری اهدا کند که توسط مقامات اپل لغو شده است.

گفته می شود که این معامله در سال 2019 انجام شده است ، زمانی که مویر و سایر افراد درگیر در این طرح مطلع شدند که دادستان ها به دادگاه کلانتری دستور توقیف بایگانی مجوزهای CCW را صادر کرده اند.

سانتا کلارا ، شهرستان: “نزول سان و کاپیتان جنسن با مجوزهای CCW به عنوان کالا برخورد کرده و خریداران را پیدا کردند.” آتی جف روزن در بیانیه ای گفت. “متقاضیان رشوه خواری باید به دادستانی منطقه گزارش شوند بدون اینکه پاداش رعایت آن را دریافت کنند.”

وكیل مویر ، اد سوانسون ، گفت كه موكل وی بی گناه است و در تقابل میان دادستان منطقه و كلانتر اسمیت ، اتهام وی را “خسارت وثیقه” خواند. وی افزود: اپل به طور منظم دستگاه هایی را اهدا می کند و آیپدهای ارائه شده در این مورد مربوط به مجوزهایی نیستند که مویر از طرف دیگر کارمندان اپل به دنبال آنها بوده است.

حتما بخوانید:
ما باید محصولات بهتری را از یک "شرکت سبک زندگی" خاص در کوپرتینو ارائه دهیم

مجوز CCW لازم بود تا افسران امنیتی اپل پس از تیراندازی در سایر شرکت های سیلیکون ولی ، مانند یکی از مقرهای YouTube در سال 2018 ، که سه کارگر قبل از تیرانداز مجروح شدند ، از مدیران و کارمندان محافظت کنند اسلحه را به سمت خود بچرخانید.

غول مستقر در کوپرتینو گفت که تحقیقات خود را در این زمینه انجام داده و هیچگونه تخلفی مشاهده نکرده است.

اعتبار تصویر: Chayantorn Tongmorn


منبع: tanha-news.ir