دوربین مداربسته چرخشی

دوربین مداربسته چرخشی

سارقین نمی خواهند شما این مقاله را بخوانید!

تنوع دوربینهای مداربسته بسیار زیاد میباشد و مدل چرخشی نیز یکی از انواع آن است که میتوان برای فضاهای بزرگ از آن سود برد. همانطور که از نام آن مشخص است دوربین مداربسته چرخشی، قابلیت چرخش در 360 درجه را دارد. این بدین معنی است که علاوه بر فضای پیش رو، با چرخش در جهات مختلف، میتواند قسمتهای دیگر را نیز تحت نظر قرار گرفته و تصاویر آن را ضبط نماید. این محصول در بازار به نام دوربین اسپید دام و دوربین گردان نیز شناخته میشود.

مهم ترین کاربرد دوربین مداربسته چرخشی در کجاست؟

همانطور که گفتیم، این دوربین محدوده بزرگی را پوشش میدهد. به همین خاطر در فضاهای بزرگی همچون:

       پارکینگها

       سوله و انبار کارخانجات

       فروشگاه و مغازههای بزرگ

       کارگاه

       و

مورد استفاده قرار میگیرد. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که نباید برای چنین محیطهای گستردهای تنها از یک دوربین چرخشی استفاده کرد. چرا که این دوربین نمیتواند در لحظه تمامی زاویهها را پوشش دهد. بهتر است از چند دوربین استفاده کنید که به صورت مکمل باشند. البته ناگفته نماند که این دوربین نیازمند اپراتور است تا بتواند آن را کنترل کرده و چک کند. اگر اپراتوری برای این دوربین درنظر گرفته نشود، عملا تفاوتی با دیگر دوربینهای مداربسته که تنها یک زاویه را پوشش میدهند ندارد.

مهم ترین ویژگی این دوربین

این دوربین علاوه بر چرخش 360 درجه، قابلیتهای دیگری نیز دارد که باعث شده است به عنوان محبوب ترین مدل در بازار شناخته شود. یکی از این قابلیتها، زوم بالای ان است. میتواند در چهار جهت بالاو پایین و چپ و راست حرکت کند. سرعت آن نیز به نسبت زیاد بوده و نیاز شما را رفع مینماید. قابلیت برنامه پذیری دارد و میتوانید  به صورت از پیش تعیین شده آن را به کاربگیرید. این محصول به راحتی نصب میشود و مهمتر از آن، اینکه امکان دستکاری در این دوربین بسیار کم است. اغلب بر روی سقف نصب میشود. روی لنز آن نیز یک کاور وجود دارد که باعث میشود لنز به راحتی قابل تشخیص نباشد و شما با یک نگاه نمیتوانید متوجه شوید که دوربین درحال ضبط کدام زاویه است. دارای قابلیت ردیابی نیز میباشد که در صورت تمایل میتوانید آن را فعال کرده و از آن بهره ببرید.

انواع دوربین مداربسته گردان کدام است؟

انواع دوربین مداربسته گردان کدام است؟

دوربین مداربسته چرخشی انواع گوناگونی دارد که برحسب مشخصاتی که دارند تقسیم بندی میشود. این مشخصات عبارتند از:

طراحی ظاهری

عموما همه ما این دوربینها را به شکل گنبدی آنها میشناسیم. اما با توجه به عملکردی که دارند ممکن است بر روی پایههای مختلفی سوار باشند. تفاوت در شکل پایهها سبب شده است که ظاهری متفاوت داشته باشند.

محدوده تحت نظر

دوربینهای چرخشی محدودههای مختلفی را میتوانند تحت نظر بگیرند. همین تفاوت در محدوده پوششی باعث شده است که انواع گوناگونی از این نظر داشته باشند. حداکثر محدودهای که این محصول میتواند آن را ضبط نماید، 300 متر میباشد. البته این اندازه برای روز بوده و در شب با وجود نور مناسب و حداکثر فاصلهای که میتواند تحت نظر بگیرد 150 متر است.

زوم دوربین

از دیگر قابلیتهایی که سبب شده است دوربین مداربسته چرخشی انواع گوناگونی داشته باشد، قابلیت زوم آنها است. فوکوس این دوربین ها به صورت هوشمنند میباشد. البته تاری ناچیزی نیز دارد که بر اثر حرکت خودکار دوربین ایجاد میشود. قطعا هرچه زوم آن بیشتر و باکیفیت تر باشد مناسب تر خواهد بود. البته بیشتر بودن میزان زوم و فوکوس دوربین خبر از گرانتر بودن آن نیز میدهد که باید این نکته را هم در زمان انتخاب و خرید مد نظر داشته باشید.

برندهای سازنده

این دوربین توسط برندهای گوناگونی تولید و در بازار عرضه میشود. هرکدام از این برندها با طراحی و مشخصات ویژهای آن را عرضه کردهاند که سبب ایجاد تفاوت بین آنها شده است. دایناتک یکی از بهترین برندهای سازنده این محصول است که میتوانید در صورت تمایل آن را از پرند سیستم خریداری نمایید.

قیمت دوربین مداربسته چرخشی

قیمت دوربین مداربسته چرخشی

ویژگیهای مختلف این محصول، سبب شده است تا با قیمتهای مختلفی عرضه شود. هرچه امکانات آن بیشتر باشد قیمت فروش بیشتری هم خواهد داشت. ما به شما دوربین مداربسته چرخشی داینتاک را پیشنهاد میکنیم. دایناتک برندی ایرانی است که توانایی رقابت با محصولات برندهای خارجی را دارد و محصولی با کیفیت و مطابق با استانداردهای روز عرضه میکند. با خرید این محصول از پرند سیستم میتوانید با کم ترین هزینه بهترین دوربین را برای محیط کار خود داشته باشید و همچنین از تولید داخلی نیز حمایت کنید. این محصول دارای کارت ضمانت و سلامت کالا هم میباشد. امکان خرید به صورت حضوری هم وجود دارد. فرقی نمیکند چه تعداد از این دوربین را نیاز داشته باشید چرا که امکان خرید عمده آن هم وجود دارد. با خرید مستقیم از پرند سیستم و حذف واسطه در هزینههای خود صرفه جویی کنید و محصولی مطمئن برای برقرای امنیت فضا خودتان تهیه نمایید و مورد استفاده قرار دهید.

منبع: پرند سیستم

ایندکسر