داده های به سرقت رفته CD Projekt Red توسط هکرها به فروش رسید


داستان تا اینجا: ما اخیراً گزارش کردیم که سرورهای CD Projekt Red به دلیل حمله باج افزار به خطر افتاده اند. اسناد منابع انسانی برای این شرکت ، و همچنین کد منبع Cyberpunk 2077 و The Witcher 3 ، به عنوان بخشی از حمله منتقل شدند. گفته می شود که مهاجمان مورد نظر ترجیح دادند کد حراج را در انجمن هکری Exploit منتشر کنند.

طبق گفته شرکت امنیت سایبری Kela ، حراج اکنون بسته شده است. این شرکت یافته های خود را در توییتر اعلام کرد و خاطرنشان کرد که هکرها کد منبع Red Engine و همچنین بازی های متعدد CD Projekt Red را به شخص ثالث ناشناس فروخته اند.

ما نمی دانیم هزینه این معامله چقدر است ، اما گزارش شده است که هکرها 7 میلیون دلار به عنوان خرید درخواست کرده اند (با این حال قیمت پیشنهادی از 1 میلیون دلار شروع شده است) ، بنابراین تصور می کنیم که آنها حداقل این مقدار را دریافت کرده اند. با این حال ، یک شرط برای این معامله وجود داشت: به عنوان بخشی از معامله ، هکرها از فروش مجدد داده ها به طرف های دیگر منع شدند.

مشخص نیست که آیا هکرها از این شرایط پیروی می کنند یا نقض حرف آنها چه عواقبی را در پی خواهد داشت.

به هر حال ، این خبر بدی برای CD Projekt Red است. با فرض اینکه آنها در خرید داده ها مشارکت نداشته باشند (این یکی از مشهورترین ، البته غیرمعمول ترین تئوری هایی است که دیده ایم) ، اسرار تجاری آنها در واقع در دست شخص یا گروه ناشناسی است.

حتما بخوانید:
بررسی دزدگیر های خودرو

اگرچه Cyberpunk 2077 س fairال مناسبی از س questionsالات را دارد ، اما مطمئناً ما در اینجا بر روی قبر استعاره CD Projekt Red نمی رقصیم. آنها استودیو را دوست دارند یا از آن متنفر هستند ، سازندگان خون ، عرق و اشک خود را به بازی هایی که ساخته اند ، و همچنین کد پشت سر آنها می ریزند – افشای همه این کارها می تواند یک ضرر ویرانگر باشد.

اگر کد در جاهای دیگر ظاهر شود ، شما را به روز می کنیم ، اما به نظر می رسد که این حماسه تمام شده است.
منبع: tanha-news.ir