توضیح دهنده: آردوینو چیست؟

[ad_1]

وقتی نوبت به دستگاه های محاسباتی می رسد ، عناوین خبری تقریباً همیشه به بزرگترین و سریعترین رسیده اند – گیگاهرتز بیشتر ، ترانزیستور بیشتر ، دلار بیشتر. اما هر موفقیتی این مسیر را طی نکرده است. گاهی اوقات دستگاه ها نیز اگر واقعاً در قدرت پردازش و مجموعه ویژگی هایشان محدود باشند ، از مزایای آنها بهره مند می شوند.

یک نمونه عالی از این موارد وجود دارد که با اجازه دادن به انگشتان خود را در اقیانوس وسیع الکترونیک و برنامه نویسی به میلیون ها نفر در سراسر جهان الهام بخشیده است. سلام به آردوینو! یک بستر نرم افزاری و نرم افزاری منبع باز و جامعه کاربری که هزاران پروژه خانگی و محصولات تجاری ایجاد کرده است.

هزینه همه تحقیقات میلیاردها دلار نیست

داستان آردوینو تقریباً 20 سال پیش ، در شهر ایوره ، در شمال ایتالیا آغاز شد. این شهرداری باستانی تورین محل مدرسه عالی طراحی به نام م calledسسه طراحی تعامل Ivrea (IDII) بود. یکی از استادیار آنها ، ماسیمو بانزی ، مسئول توسعه و اجرای یک برنامه آموزشی در محاسبات فیزیکی بود.

اما IDII با بودجه های در حال کاهش دست و پنجه نرم می کرد و بانزی مجبور شد به دانشجویان کارشناسی ارشد خود بیاموزد که چگونه در پروژه های تعاملی خود از الکترونیک استفاده کنند.

همانند بسیاری از دانشجویان الکترونیک در آن زمان ، آنها از سیستم های میکروکنترلر مانند BASIC Stamp از شرکت آمریکایی Parallax استفاده کردند. با این حال ، این قیمت کمی گران تر از آن چیزی بود که دوست داشتند و فاقد انعطاف پذیری لازم بود. بنابراین ، به طور طبیعی ، بانزی گروه بسیار کمی از کارمندان و دانشجویان IDII را هدایت کرد تا خود را بسازند.

آنها برای توسعه IDE (محیط توسعه یکپارچه) ، بسته نرم افزاری که می توان با آن دستگاه را برنامه ریزی کرد ، به دنیای منبع آزاد روی آوردند ، اما در واقع چیزی شبیه به آن برای سخت افزار وجود نداشت.

این تصمیم از طرف Creative Commons ، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سانتا کلارا ، کالیفرنیا ارائه شده است که مجوزهای رایگان و سیستم های عمومی را برای ایجاد پروژه های فرهنگی فراهم می کند.

این تیم متوجه شد که با ساخت بسیار ارزان پروژه و کاملاً متن باز این پروژه ، دنیای الکترونیک و برنامه نویسی را برای میلیون ها نفر در سراسر جهان باز می کند.

در ابتدا ، این پروژه (بیشتر توسط یکی از دانشجویان Banzi) نامگذاری شد سیم کشی، اما با انتشار اخبار مربوط به آن و آزمایش بیشتر افراد با طراحی و ابزار ، نسخه موازی ایجاد شد (کابل کشی به طور جداگانه ادامه یافت و هنوز هم در حال تقویت است) و به دلیل نقطه مورد علاقه تیم نامگذاری شد: نوار King Arduino.

سفر آردوینو بدون جنجال و نگرانی نبوده است ، اما ما فقط به خود سیستم ها خواهیم پرداخت.

به خانواده آردوینو خوش آمدید

برای هر کسی که تازه وارد دنیای الکترونیک پایه است ، اولین سیستم آردوینو تا حدودی سنگ فرش به نظر می رسد. اما دلیلش این بود که بود!

کمی بیشتر از یک میکروکنترلر 8 بیتی Atmel ATmega168 ، یک مادربرد و کابل برای اتصال آن به یک کامپیوتر برنامه نویسی ، بسیار “خشن و آماده” بود.

با این حال ، به عنوان یک پروژه مفهومی ، عالی بود – تراشه برای نیازهای تیم بسیار مناسب بود زیاد ارزان. اکنون می توانید آنها را با قیمت تقریبی 2 دلار خریداری کنید!

اکنون طیف گسترده ای از مدلهای مختلف آردوینو برای انتخاب وجود دارد: مدل اصلی Uno ، که دارای میکروکنترلر 8 بیتی دیگر Atmel است ، با آردوینو صفر مشابه ، که دارای تراشه 32 بیتی ARM Cortex و 256 کیلوبایت حافظه فلش است.

نیازی نیست که آنها را از قبل تهیه کنید. به لطف ماهیت سیستم منبع باز ، می توانید نمودارها را بارگیری کرده و خود آنها را بسازید.

هر مدل دارای چندین پین آنالوگ و دیجیتال برای تأمین انرژی قطعات الکترونیکی و ارسال / دریافت ورودی / خروجی به و از کنترل کننده است. پین های داده اساساً 1 بیتی هستند (ولتاژ کم یا زیاد) ، اما برای استفاده از آن برای موارد دیگر بیش از حد کافی است.

به عنوان مثال ، Uno را می توان به راحتی به یک سنسور دما دیجیتال متصل کرد و برای محاسبه دما براساس سیگنال های دریافت شده برنامه ریزی کرد.

اگر در ابتدا به نظر می رسد کمی دلهره آور است ، نگران نباشید – Arduino Project Hub شامل هزاران ایده برای امتحان ، همراه با دستورالعمل ها و لیست های کامل است. و این کلید قدرت آردوینو است: نه سادگی سخت افزار ، و نه طراحی منبع باز آن ، بلکه برنامه ریزی کنترلر آسان است.

IDE Arduino مدیون توسعه سیم کشی (و یک پروژه IDE دیگری به نام پردازش) است و آنها در نهایت مسئول نحو روشن ، قوانین کد منطقی و مجموعه عظیمی از کتابخانه ها برای عملکردها و عملکردهای مختلف هستند.

تو نه دارند برای استفاده از IDE ، به شرطی که کامپایلر کد ماشین باینری را که میکروکنترلر ساده می فهمد ، از هر زبانی می توان استفاده کرد.

Hello World Arduino IDE: LED چشمک می زند

آنچه که شما با کیت آردوینو دارید کاملاً واضح است: یک برد ساده که با منبع خارجی یا کابل USB 2.0 تأمین می شود و دارای میکروکنترلر اصلی یا ریزپردازنده است. پشتیبانی از برنامه نویسی به صورت IDE روشن ، قوانین کد و بسیاری از اسناد. و تعداد زیادی پروژه برای امتحان کردن از یک پایگاه داده عظیم.

همه این سوال ها را به وجود می آورد: دقیقاً چه من میتوانم با آردوینو کار میکنی؟

قدرت آردوینو

مشاهده Project Hub میزان سازگاری آن را برجسته می کند. انتخاب های رایج شامل ساخت اسکنر امنیتی RDIF ، کنترل بی سیم از راه دور و سیستم های تشخیص دود است.

پروژه های جدی تر و تجاری شامل شارژرهای وسایل نقلیه الکتریکی و کنسول های بازی قابل حمل است. دنیای آموزش نیز بسیار مشتاق آردوینو است.

بیایید قبول کنیم – اینها پروژه های خلاقانه کمی “خلاقانه” هستند که ما واقعاً به آنها علاقه مندیم. آیا می خواهید قرارهای کار در خانه خود را در خانه ادویه کنید زیرا وب کم شما را در حال رقصیدن در اطراف آپارتمان خود کنترل می کند؟ آردوینو پشت شماست.

آیا می خواهید بتمن باشید و از سونار برای پینگ کردن دشمنان خود استفاده کنید؟ رابین را فراموش کنید – این آردوینو است که می خواهید در کنار شما باشد.

همچنین ویجت مسخره ای وجود دارد که با استفاده از پولک ، زمان را نشان می دهد ، چرا که نه. و Combo Breaker ، وسیله ای موتوری مبتنی بر آردوینو که می تواند در کمتر از 30 ثانیه هر قفل ترکیبی Master را بشکند.

برنامه ها و برنامه های بسیار مختلفی برای آردوینو وجود دارد که ذکر همه آنها در اینجا غیرممکن است. اما اگر همه شما واقعاً به چند شعله شعله کش فعال کننده ضربه نیاز دارید چه می کنید؟ می دانید ، در مورد آخرالزمان زامبی. خوب ، یک پروژه آردوینو فقط برای شما وجود دارد!

https://www.youtube.com/watch؟v=GS9A1JuOKE8

خوب ، شاید آخرین پروژه کوچک باشد هم خلاق اما امیدوارم که تصویر را بدست آورم. محدودیت های کاری که می توانید با کیت آردوینو انجام دهید توسط تخیل و نبوغ شما تعیین می شود ، نه تراشه ها و طراحی اصلی آن.

هنگامی که کمتر بیشتر است

Arduino و Wiring ، و همچنین Raspberry Pi ، نمونه های کاملی از مواردی هستند که می توانند به دست آورند زمانی که شما تلاش می کنید سخت افزار خود را تا حد ممکن ساده نگه دارید و با یک کیت توسعه خاص از آن پشتیبان تهیه کنید. این پروژه ها برای میلیون ها نفر در سراسر جهان الکترونیک و برنامه نویسی به ارمغان آورد که در غیر این صورت به دلیل پیچیدگی ذاتی و دامنه عظیم در این زمینه ها با تأخیر مواجه می شوند.

با این حال ، آنها خصوصاً در دنیای حرفه ای مهندسی الکترونیک و سیستم های جاسازی شده خالی از لطف نیستند.

اما این کل ماجراست. نیازی به دانستن دقیق چرخه حرارتی ترمودینامیکی که موتور اتومبیل شما از آن عبور می کند نیست تا نحوه رانندگی را یاد بگیرد. در مورد آردوینو نیز همین طور است: باید محدود شود ، بیش از حد ساده شود و در کارهایی که انجام می دهد بسیار م effectiveثر نباشد.

او در آنجا حضور دارد تا ورود به دنیای میکروکنترلرها و برنامه نویسی اساسی آسان و سرگرم کننده باشد و متناسب با آن نقش باشد کامل. اگر تا به حال یک کیت آردوینو را تجربه کرده اید و می خواهید داستان خود را به اشتراک بگذارید ، آن را در نظرات زیر بگویید.

وام Matchhead: گوگاسپ

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme