[ad_1]

TL ؛ دکتر: از ماه آینده ، تلفن های Google Pixel می توانند ضربان قلب و ضربان قلب را با نرم افزارهای اجرا شده روی دوربین ها اندازه گیری کنند. اگرچه یافتن مانیتور برای هر دو کار سخت نیست (شما حتی می توانید ارزیابی دستی نیز انجام دهید) ، گوگل معتقد است که ساده و رایگان مانیتورهای دقیق کاربران را ترغیب به اندازه گیری بیشتر می کند ، که برای سلامتی طولانی مدت مفید است.

با استفاده از برنامه Google Fit ، فقط در چند ثانیه می توانید ضربان قلب یا میزان تنفس خود را اندازه بگیرید. تلفن را روی یک سطح سخت پشتیبانی کنید و در قاب دوربین سلفی بایستید تا هوش مصنوعی بتواند حرکات کوچک قفسه سینه و سر شما را جستجو کند تا متوجه تنفس شما شود. گوگل می گوید دقیقاً یک بار در هر دقیقه است.

ضربان قلب معمولاً توسط دوربین های خاصی اندازه گیری می شود که از روشی به نام فوتوپلتایسموگرافی فیزیکی (PPG) استفاده می کنند. تلفن های گلکسی سامسونگ تا S10 دارای یک داخلی هستند. PPG نور انگشت شما را روشن می کند و به الگوی انعکاس نگاه می کند تا حرکت خون را ببیند.

راه حل گوگل از نظر مفهومی یکسان است ، منهای منبع نور. این ضربان قلب شما را با جستجوی تغییرات جزئی در رنگ انگشت اندازه می کند تا با حرکت خون در هنگام فشار انگشت به لنز دوربین اصلی مطابقت داشته باشد. (متاسفانه ، لنز پس از آن تاری خواهد شد.) از آنجا که این روش به سخت افزار خاصی احتیاج ندارد ، گوگل معتقد است که ممکن است در آینده در همه دستگاه های Android در دسترس باشد.

اندازه گیری ضربان قلب تا 2٪ دقیق است ، گوگل می گوید ، که با محصولات ارزیابی بالینی مطابقت دارد. اما تاکنون گوگل آن را به اندازه کافی برای برنامه های پزشکی تبلیغ نکرده و هنوز درخواست تأیید FDA نکرده است.

جک پو ، مدیر محصولات گوگل هلث گفت: “صادقانه بگویم ، ما هنوز آزمایش و اعتبارسنجی کافی انجام نداده ایم تا بگوییم که قطعاً می تواند برای این موارد مفید باشد ، اما قطعاً چیزی است که ما در حال تحقیق آن هستیم.”

دستگاه های اندازه گیری ضربان قلب یک بخش اصلی از صنعت پررونق فناوری است و اندازه گیری های مداوم آنها هنگام تمرین یا دور زدن در روز انجام می شود ، هم راحت تر و هم آموزنده تر از کاری است که می توانید با تلفن Pixel انجام دهید. به همین دلیل ، سامسونگ PPG را از مدل های Galaxy S20 و مدل های بعدی منتشر کرد. اما در پایان ، برای افرادی که تلفن Pixel دارند و دستگاه های پوشیدنی ندارند (از جمله من) ، این یک ویژگی رایگان است و بسیار زیباست.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر