[ad_1]

انجام شده توسط ویراستار: با توجه به ثابت ماندن تلسکوپ فضایی جیمز وب ، ممکن است صحبت در مورد تلسکوپ دیگری در خارج از ناسا برای برخی نگران کننده باشد. جانشین تلسکوپ فضایی هابل ، محدوده Webb تاریخ پرتاب را بارها و بارها از دست می دهد و از بودجه اصلی خود فراتر می رود. در حال حاضر قرار است در اکتبر 2021 راه اندازی شود

به تلسکوپ آینده ناسا چراغ سبز داده شده تا این هفته به مرحله بعدی توسعه برود.

اسپکتروفتومتر برای تاریخ جهان ، دوران ریونیزاسیون و Ices Explorer یا به اختصار SPHEREx ، به ابزارهایی برای تشخیص نور مادون قرمز نزدیک که برای چشم انسان قابل مشاهده نیست ، مجهز خواهد شد. با استفاده از تکنیکی به نام طیف سنجی ، تلسکوپ فضایی نور نزدیک به مادون قرمز را به طول موج های جداگانه تقسیم می کند و به دانشمندان در دستیابی به سه هدف اصلی کمک می کند.

این تلسکوپ که در طول ماموریت دو ساله خود چهار بار کل آسمان را ترسیم خواهد کرد ، به دنبال شواهدی از فرآیندی به نام تورم خواهد بود که به گفته دانشمندان “در کمتر از یک میلیاردم میلیاردم ثانیه پس از انفجار بزرگ” رخ داده است. شواهد این انبساط سریع باید امروز وجود داشته باشد و می تواند به ما در درک فیزیک فرآیند کمک کند.

SPHEREx همچنین درخشش ضعیف ساطع شده از کهکشان ها را مورد بررسی قرار می دهد ، امیدوار است که بتواند شکل گیری آنها را بهتر درک کند. علاوه بر این ، از این تلسکوپ برای جستجوی یخ آب و مولکول های آلی منجمد در اطراف ستاره های تازه شکل گرفته در کهکشان راه شیری استفاده خواهد شد. یادگیری بیشتر در مورد نقش آب در شکل گیری سیستم های سیاره ای جوان می تواند به دانشمندان ایده بهتری درباره میزان رایج بودن سیستم های مانند ما در جهان بدهد.

SPHEREx به تازگی وارد فاز C شده است ، به این معنی که آژانس فضایی برنامه های طراحی اولیه خود را تصویب کرده است. از اینجا می توانید کار ایجاد طرح نهایی و ساخت سخت افزار و نرم افزار لازم را شروع کنید.

ناسا قصد دارد این تلسکوپ را زودتر از ژوئن 2024 و حداکثر تا آوریل 2025 پرتاب کند.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر