[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ تسلا در صورت احساس نیاز هرگز دریغ نمی کرد که به وکلا مراجعه کند. آخرین شخصی که عصبانی شد مهندس نرم افزار الکس هاتیلوف بود ، که به دلیل اتهام سرقت بسیاری از پرونده ها و کدهای حساس و ذخیره سازی آنها در حساب شخصی خود دراپ باکس – سه روز پس از شروع کار – توسط این خودروساز شکایت شد.

در این پرونده ، هاتیلوف متهم به بارگیری 26000 پرونده مربوط به نرم افزار Backp Warp Drive تسلا است که برای خودکارسازی بسیاری از فرآیندهای اصلی شرکت ، “به قصد آسیب رساندن به تجارت تسلا” مورد استفاده قرار گرفته است.

CNBC گزارش داد که هاتیلوف در تاریخ 28 دسامبر سال 2020 به عنوان بخشی از تیم تضمین کیفیت تسلا استخدام شد. وظیفه او ایجاد نرم افزاری بود که بتواند وظایف یا فرآیندهای تجاری مربوط به محیط ، بهداشت و ایمنی را خودکار کند. اما او ادعا می کند که بارگذاری پرونده ها و اسکریپت های حساس پایتون را که فقط حدود 40 کارمند به آن دسترسی دارند ، در حساب Dropbox خود شروع کرده است.

در مصاحبه ای با نیویورک پست ، خاتیلوف گفت که به او گفته شده است که داده ها را هنگام کار از راه دور از سیستم بارگیری کند زیرا از آنها استفاده خواهد کرد. او ادعا می کند که سعی کرده از پوشه ای حاوی پرونده ها پشتیبان تهیه کند ، اما “سهوا” آنها را به Dropbox خود منتقل کرده است. هاتیلوم به The Post گفت: “من نمی دانستم که 26000 پرونده در آنجا وجود دارد.”

این پرونده ادعا می کند که هاتیلوم پرونده های بیشتری را در 6 ژانویه بارگیری کرده است ، همان روزی که تسلا با او برخورد کرده است. این شرکت گفت اسکریپت های بارگیری شده “هیچ ارتباطی با مسئولیت های آن ندارد”. وی ادعاهای خود درباره جهل را “دروغ آشکار” خواند.

تسلا در کت و شلوار گفت: “از این بدتر ، مشخص شد که متهم سعی داشت با پاک کردن سریع مشتری Dropbox و سایر پرونده ها در ابتدای مصاحبه ، با تلاش محققان برای دسترسی از راه دور به کامپیوتر وی ، شواهد را بی ادبانه از بین ببرد.”

هاتیلوم می گوید تسلا از او خواسته است تا پرونده ها را از Dropbox خود پاک کند. وی همچنین نرم افزار ذخیره سازی را از رایانه خود حذف نصب كرد ، كه كسی به او نگفت كه نباید آن را داشته باشد. کارمند سابق حتی از پرونده اطلاع نداشت تا اینکه اداره پست به وی اطلاع داد.

تسلا می گوید این داده ها می تواند “کدام سیستم ها را تسلا برای اتوماسیون مهم و با ارزش می داند و چگونگی اتوماسیون آنها – ارائه یک نقشه راه برای کپی کردن نوآوری های تسلا” نشان می دهد.

خاتیلوف همه اتهامات را رد می کند. وی گفت: “من حدود 20 سال است که در این صنعت کار می کنم و می دانم که چه اسنادی مورد بحث است و هرگز سعی نکرده ام به هیچ یک از آنها وارد شوم یا آن را بدزدم.”

در سال 2018 ، تسلا شکایتی را علیه تکنسین سابق فرآیند Gigafactory ، مارتین تریپ ، که اعتراف کرد اطلاعات محرمانه را به یک خبرنگار فاش کرده ، تشکیل داد این پرونده در ماه دسامبر حل و فصل شد. وی همچنین در سال 2019 از گوانگزی کائو به دلیل ذخیره کد منبع خودکار در iCloud شکایت کرد.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir