[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ آسیب پذیری فیس بوک ، که در سال 2019 وصله گذاری شد ، منجر به شماره تلفن بیش از 500 میلیون کاربر شده است که از طریق یک فروم وب تاریک برای جرایم اینترنتی به فروش می رسند. خریداران علاقه مند می توانند با استفاده از ربات تلگرام ، اطلاعات را در پایگاه داده جستجو کنند.

آلون گال، بنیانگذار و CTO شرکت امنیت سایبری هادسون راک ، تجارت را افتتاح کرد و مادربرد را هشدار داد. وی گفت: “دیدن پایگاه داده با این اندازه در جوامع جرایم اینترنتی بسیار نگران کننده است ، این به طور جدی به حریم خصوصی ما آسیب می زند و مطمئناً برای سرکوب و اقدامات تقلبی دیگر توسط بازیگران بد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.”

آنچه این پایگاه داده را به ویژه نگران کننده می کند این است که هر کسی به راحتی می تواند 533 میلیون رکورد درخواست شده را جستجو کند. مسئول یا افراد یک ربات تلگرامی ایجاد کرده اند که به هر کسی امکان می دهد شماره تلفن کاربر را پیدا کند – البته به شرط داشتن شناسه فیس بوک مخصوص به خود. متناوباً ، آنها فقط می توانند شناسه فیس بوک خود را از طریق شماره تلفن پیدا کنند.

اطلاعات البته رایگان نیست. هر ورودی پس از تحویل “اعتبار” با هزینه 20 دلار باز می شود. آنها با یک تخفیف گروهی ارائه می شوند: 10،000 اعتبار را می توان با 5000 دلار خریداری کرد.

این ربات حداقل از 12 ژانویه 2021 فعال است. و اگرچه این داده ها فقط به سال 2019 می رسد – زمانی که فیس بوک سرور ناامن خود را برطرف می کند ، بسیاری از افراد شماره تلفن یکسانی را برای سالها حفظ می کنند.

در هنگام نقض امنیت اولیه ، گزارش شد که برخی از شماره تلفن ها به افراد مشهور تعلق دارد.

گال افزود: “مهم است كه فیس بوك این تخلف را به اطلاع كاربران خود برساند تا كمتر قربانی تلاش های مختلف هك و مهندسی اجتماعی شوند.”

این اولین مورد فیس بوک نیست که باعث می شود مردم بخواهند هرگز این همه جزئیات را منتقل نکنند. در سال 2018 کشف شد که غول رسانه های اجتماعی از شماره تلفن های تأیید دو عامل برای هدف قرار دادن تبلیغات استفاده می کند.

اعتبار تصویر افت جوهر[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر