بهبود معیشت و آرامش معلمان دانشگاه یکی از دغدغه های دولت استرئیس مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری:

در راستای تعمیق همکاری های مشترک پژوهشی مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری و سازمان بسیج اساتید کشور، روز دوشنبه ۲۵ آبان ماه تفاهم نامه همکاری بین این دو سازمان به طور رسمی امضا شد.

محمدصادق خیاطیان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری ضمن خوش آمدگویی به رئیس سازمان بسیج اساتید کشور و هیئت همراه، به جلساتی که پیش از این به منظور تبیین فرصت ها و امکانات مشترک بین مرکز مطالعات راهبردی برگزار شده بود، پرداخت. و سازمان جامعه معلمان کشور. وی گفت: در راستای دغدغه رئیس جمهور و تکلیف ایشان به این مرکز برای تعمیق ارتباط دولت با دانشگاه ها و شبکه های دانشگاهی و نخبگانی برای حل مشکلات موجود در کشور، این توانایی را می توان در سازمان بسیج مشاهده کرد. معلمان کشور و مشخص است که این سازمان از پتانسیل بسیار خوبی در این زمینه برخوردار است.بنابراین با توافقات انجام شده امروز شاهد امضای تفاهم نامه همکاری علمی پژوهشی با این سازمان هستیم.

در ادامه رئیس مرکز مطالعات راهبردی زیرمجموعه ریاست جمهوری بر آمادگی همه جانبه این مرکز در ارتباط با نخبگان دانشگاهی کشور تاکید کرد و گفت: تشکیلات بسیج اساتید کشور با کیفیت اساتید بسیجی در سبک انقلاب اسلامی و دارای هسته های علمی و پژوهشی در تمامی دانشگاه های کشور است و پتانسیل خوبی برای حل مشکلات و مشکلات نظام مدیریتی کشور دارد. مرکز مطالعات راهبردی نیز به نوبه خود با تجزیه و تحلیل نظام مشکلات کشور و ارائه آن به شبکه نخبگان، سعی در حل مسائل راهبردی پیش آمده در دولت دارد.

نقش برجسته اساتید دانشگاه و هیات علمی در همراهی با انقلاب و پیشرفت کشور از دیگر مواردی بود که دکتر خیاطیان در این دیدار بر آن تاکید کردند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور به ظهور اساتید دانشگاهی در عرصه تبیین و تربیت طلاب و تأثیر مفید آن پرداخت و گفت: اساتید دانشگاه توانستند در این زمینه افتخار خود را نشان دهند. رویدادها به عنوان یک انقلابی در بیان آزاد است، موضوعی که جای تقدیر دارد و اگر اساتیدی هستند که شک و تردید دارند، باید با گفت و گو، همفکری و تعامل هر چه بیشتر به آن ها پرداخت، زیرا نقش اساتید کشور است. در حل مسائل اساسی کشور بسیار مهم است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری تصریح کرد: از سوی دیگر دولت تلاش کرد به تعهدات خود در قبال معلمان دانشگاه عمل کند به ویژه با اجرای مجدانه رئیس جمهور که مصوبه افزایش 15 درصدی حقوق این معلمان را داشت. معلمان.” اعضا و محقق شده است، پوشش دهید زیرا معیشت معلمان دانشگاه و هر آنچه مربوط به زندگی، معیشت و آرامش آنهاست از جمله مسائلی است که در زمره مشکلات دولت سیزدهم قرار دارد. نقش سازمان بسیج اساتید کشور نیز در این زمینه بسیار مهم و تعیین کننده است و امیدواریم این تشکل هم در جمع نخبگان کشور و هم در کمک به دولت برای رفع مشکلات هیات علمی نقش آفرینی کند. دانشگاه ها.

حتما بخوانید:
پر فروشترین پوشاک زنانه در بوتیک لباس - بهار نیوز

خیاطیان در پایان اظهار امیدواری کرد با امضای این تفاهم نامه شاهد آغاز همکاری های بلندمدت مرکز مطالعات راهبردی و سازمان بسیج اساتید کشور در زمینه ارتباطات از کانون های نخبگانی کشور، گفت: استفاده صحیح از توان علمی و نخبگانی کشور امری پسندیده است. و این به نفع کشور و حاکمیت قانون خواهد بود. در این راستا سازمان بسیج اساتید کشور علاوه بر شبکه وسیعی از اساتید دانشگاه، توانایی مشارکت سایر دانشمندان را در حل مشکلات سیستمی کشور برای کمک به حل علمی و موثرتر این مشکلات دارد. . چشم انداز

در ادامه این نشست، محمدرضا مردانی، رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، با اشاره به تمایل مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری برای ایجاد فرصتی برای استفاده از پتانسیل معلمان بسیج اساتید کشور گفت: کشور، بر آمادگی این سازمان در این زمینه تاکید کرد و گفت: بسیج معلمان آماده است با بررسی نیازها و ارائه راهکار برای مشکلات مختلف پیش روی نهادهای مختلف دولتی، به اعتلای نظام جمهوری اسلامی کمک کند. تا حد امکان.

وی افزود: دانشگاه ها از ابتدای پیروزی انقلاب و طی چهار دهه گذشته همواره چشم به راه بوده اند و دانشگاه ها توانسته اند نقش موثری در حل مشکلات کشور داشته باشند.

مردانی نقش دانشگاه ها در حل مشکلات سیستمی کشور را از مواردی دانست که بارها در بیانات مقام معظم رهبری به ویژه در بیانات گام دوم انقلاب به آن اشاره شده است. دستاوردها و برکات زحمات علمای کشورمان در دانشگاه هاست که در این میان اساتید ولی و بسیدی سهم بسزایی داشته اند.

وی در ادامه به نگاه ارزشمند رئیس جمهور به نهاد علم به ویژه درخواست مشارکت دانشگاه ها برای حل مشکلات کشور اشاره کرد و گفت: اساتید بسیدی جزء مؤثری از مجموعه علمی کشور هستند و متشکل از افراد علاقه مندی است که انگیزه لازم برای ایفای نقش در آن را دارند. باید مشکلات کشور را حل کنند تا از این طریق به نظام و کشور خود احترام بگذارند. امروز شاهد وجود ظرفیت های بسیار بزرگ در استان های مختلف هستیم، اما سازوکار لازم برای استفاده از این ظرفیت ها وجود ندارد. اما امروز خوشحالیم که با روی کار آمدن دولت سیزدهم، بستر مناسبی برای استفاده از این ظرفیت ها ایجاد شده است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور همچنین به حمایت 36 هزار معلم و 20 هزار معلم و پژوهشگر این سازمان در سطح دانشگاه های کشور اشاره کرد و گفت: سازمان بسیج اساتید می تواند نقش موثری ایفا کند. . نقش در انجام تحقیقات و تحقیقات مورد نیاز دولت.» و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، اساتید بسیجی آمادگی دارند تا در راستای اسلامی سازی دانشگاه ها و ارتقای بهره وری آموزش عالی کشور در راستای اثربخشی نظام مدیریتی کشور در کنار مسئولان نهاد تلاش موثری انجام دهند. علم نوین اسلامی قدم برداشت. امیدواریم پس از انعقاد این تفاهم نامه و تشکیل کمیته های مشترک، موضوعات اولویت دار بررسی و تکالیف حل شود.

حتما بخوانید:
اپل نسبت به تبلیغ فیس بوک حمله کننده واکنش نشان می دهد و می گوید: "این به نفع کاربران ماست"

وی در بخش پایانی سخنان خود به تلاش های دولت سیزدهم برای شکستن چرخه پیچیده تحریم ها پرداخت و گفت: دشمن با مشاهده رشد اقتصادی ایران به ویژه پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم، سعی در به چالش کشیدن اقتصاد ایران داشت. جریان علمی و مشارکت دادن دانشگاه ها در ایجاد موانع بر سر راه پیشرفت دست یافته. بنابراین می توان اقدام ایجاد چالش برای امنیت داخلی را در این راستا ارزیابی کرد تا با ایجاد سد و مانعی بر سر راه پیشرفت علمی کشورمان به هدف شوم خود دست یابد که خوشبختانه با هوشیاری اساتید و دانشجویان دانشگاه در عدم موافقت با شوم از یک سو و توجه مسئولان و مسئولان کشور به مطالبات جامعه علمی کشور از سوی دیگر، این توطئه خصمانه نیز مانند گذشته محکوم به شکست است.

رئیس سازمان بسیان اساتید کشور گفت: این گونه توطئه ها نشان می دهد که باید با جدیت و سرعت به دستاوردهای علمی و حل مشکلات کشور از طریق موسسه علم ادامه داد و مسیر تمدن را در مرحله دوم انقلاب محقق کرد. . . لذا از این فرصت استفاده کرده و از تمامی معلمان و دانش آموزان عزیز کشورمان – فارغ از اینکه دوست این تشکل هستند یا نه – دعوت می کنم در این مسیر ما را همراهی کنند. امروزه کارآمدی نظام دینی به عنوان یک الگوی موفق در دنیا ثابت شده است که دشمنان خود را شکست داده و توانسته به موفقیت و پیشرفت دست یابد.

محورهای توافقنامه همکاری مشترک مرکز مطالعات راهبردی و سازمان بسیج اساتید

لازم به ذکر است، تفاهم نامه همکاری مشترک مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری و سازمان بسیج اساتید در نتیجه نشست رئیس مرکز مطالعات راهبردی با بسیج اساتید به امضا رسید. محل در شهریور ماه سال جاری بعدازظهر روز دوشنبه 25 آبان ماه با هدف “همکاری در زمینه های علمی و فناوری و فعالیت های نوآورانه در راستای حل وظایف راهبردی کشور”، “تقویت نقش پژوهش های علمی و فنی در تامین بسته های سیاستی و راهبردی»، «بحث الگوهای بومی ایرانی اسلامی پیشرفت»، «آینده پژوهی و سیاست پژوهی در راستای حل مشکلات راهبردی کشور»، «اجرای پژوهش های علمی و کاربردی در حوزه فرهنگی، اجتماعی». سیاست سیاسی و اقتصادی» و «کمک به ارتقای کارآمدی نظام مدیریتی کشور در راستای تحقق دولت اسلامی».

دیدگاهتان را بنویسید