[ad_1]

شاید شناخته شده ترین معامله در این لیست نباشد ، اما خرید 67 میلیارد دلار پول و سهام توسط دل بزرگترین خرید در صنعت فناوری است. این اتفاق در سال 2015 رخ داد.

خرید انویدیا از Arm در معامله 40 میلیارد دلاری شماره 2 در این لیست است که یکی از بزرگترین خریدهای نیمه هادی در تاریخ طولانی این تراشه است. طنز غافلگیرکننده این است که این معامله 40 میلیارد دلاری اصلاً شامل تراشه نیست. چهار سال قبل ، سافتبانک Arm را به قیمت نزدیک به 32 میلیارد دلار خریداری کرده بود.

در جایگاه سوم سازنده تراشه معروف Broadcom قرار دارد که توسط رقیب Avago Technologies در معامله پول و سهام 37 میلیارد دلار برنده شد. در سال 2020 ، تراشه ساز AMD به توافق رسید که در معامله 35 میلیارد دلاری سهام کل ، یک متخصص Xilinx FPGA را بخرد. این چهارمین ورودی در لیست 5 برتر ما است.

برای جمع آوری 5 معامله برتر تاریخ فناوری ، IBM توسعه دهنده نرم افزار منبع آزاد Red Hat را به قیمت 34 میلیارد دلار خریداری کرد. این معامله در سال 2018 انجام شد ، پس از اینکه IBM و Red Hat بیش از 20 سال در Linux Linux شریک بودند.

دیگر خریدهای برجسته ای که در سال های اخیر در رتبه بندی ها سقوط کرده اند ، خرید LinkedIn توسط مایکروسافت به مبلغ 26.2 میلیارد دلار در سال 2016 است. همچنین خرید HP توسط Compaq در سال 2002 ، که به طور موثر با خرید WhatsApp از فیس بوک مرتبط بود ، هر دو که حدود 19 میلیارد مبادله بود. سرانجام ، گوگل 12.5 میلیارد دلار برای موتورولا پرداخت و دو سال بعد آن را به قیمت 2.9 میلیارد دلار به لنوو فروخت – منهای تمام حق ثبت اختراعات موبایلی كه آنها واقعاً بخاطر جاه طلبی های اندرویدی خود می خواستند.

شاید از خود بپرسید که چرا خرید Time Warner از AOL با توجه به اینکه این معامله بزرگتر از هر یک از موارد بالا است ، در بین جوابها نیست. AOL در سال 2000 مبلغ 106 میلیارد دلار برای Time Warner پرداخت – در واقع 165 میلیارد دلار در ابتدا ، اما بعداً كاهش یافته است – اما این خرید معمولاً از این لیست خارج می شود زیرا AOL و Time Warner بیش از شركت های فناوری ، شركت های رسانه ای محسوب می شوند.

پاسخ خود را انتخاب کنید. در زیر انتخاب صحیح و توضیح مختصر نشان داده خواهد شد. مطالب عمدی وارونه است ، بنابراین قبل از پاسخ نگاهی نمی اندازید.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir