[ad_1]

به اختصار: Ransomware همچنان یک آفت محسوب می شود ، اما خبرهای خوبی وجود دارد: متوسط ​​پرداختی که توسط قربانیان انجام شده است ، پس از صرف بیش از یک سال افزایش شدید ، در Q4 کاهش یافته است. دلیل؟ شرکت های کمتری تسلیم مطالبات باج می شوند.

آخرین گزارش سه ماهه شرکت امنیت سایبری Coveware نشان می دهد که پس از افزایش مداوم از سه ماهه سوم 2018 ، متوسط ​​پرداخت باج افزارها در سه ماهه چهارم سال گذشته 34٪ کاهش یافته و به 154108 دلار رسیده است. در همین حال ، متوسط ​​پرداخت باج افزارها با کاهش 55 درصدی به 49،450 دلار رسید.

معمولاً توصیه می شود هرکسی که به یک حمله باج افزار حمله کند رمزنگاری را تحویل ندهد ، زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که مجرمین کلید رمزگذاری را تحویل دهند. به نظر می رسد شرکت های بیشتری به این توصیه گوش فرا می دهند.

دلیل دیگر سقوط مربوط به حملات باج افزار است که در آن مجرمان تهدید می کنند در صورت عدم تأمین خواسته هایشان اطلاعات حساس را منتشر می کنند. Coveware می نویسد که آنها 70 درصد از کل حملات باج افزار در Q4 را تشکیل می دهند ، در حالی که در سه ماهه قبل 50 درصد بوده است. معمولاً نشت داده ها حتی در صورت پرداخت دیه به صورت آنلاین است ، بنابراین کمتر قربانیان باج گیری می شوند.

در موارد مربوط به داده های سرقت شده ، فقط شصت درصد شرکت ها حاضر به پرداخت در Q4 بوده اند که در Q3 کمتر از 75٪ است.

“Coveware همچنان شاهد نشانه هایی است مبنی بر اینکه داده های سرقت شده پس از پرداخت پاک یا پاک نمی شوند. علاوه بر این ، ما می بینیم که گروه هایی برای اختراع نشت داده ها در مواردی که این اتفاق نیفتاده است ، گام برمی دارند. “

با مشاهده بردارهای حمله باج افزار ، فیشینگ ایمیل اکنون از معاملات رایانه از راه دور دسک تاپ (RDP) پیشی گرفته است و بیشتر از 50 درصد از کل حوادث سه ماهه چهارم را به خود اختصاص داده است. RDP هایی که از اعتبارنامه های منقضی شده استفاده می کنند همچنان محبوب هستند ، زیرا نام کاربری و گذرواژه کارمندان فقط 50 دلار به فروش می رسد.

خدمات حرفه ای دومین صنعت متداول در هدف قرار دادن مجرمان باج افزار (16.3 درصد) پس از مراقبت های بهداشتی (17.9 درصد) است. مدت هاست که بیمارستان ها و مراکز درمانی یک هدف مشترک بوده اند – مجرمان تصور می کنند که تمایل بیشتری به پرداخت هزینه دارند. از آنجا که همه گیری در حال حاضر این سازمان ها را به نقطه شکست سوق می دهد ، حملات باج افزار می تواند به طور بالقوه جان انسان ها را متحمل شود.

وام اصلی: Andrey_Popov

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر