[ad_1]

WTF؟! ممکن است فکر کنید که خوک ها از نظر بازی کاملاً بی فایده هستند ، اما برخی از این حیوانات در حیاط آموزش دیده اند تا از جوی استیک استفاده کنند و چیزی شبیه نسخه ساده Pong بازی کنند.

از مدت ها قبل مشخص شده بود که خوک ها از تصدیق بیشتر باهوش هستند. آنها بسیار باهوش هستند ، محققان دانشگاه پوردو در ایندیانا چهار خوک را آموزش داده اند تا با کنترل پوزه های خود جوی استیک را کنترل کنند و اتفاقات روی صفحه را کنترل کنند و برای کارهای خاص پاداش می گیرند.

یک سند در مجله Frontiers in Psychology توضیح می دهد که چگونه خوک ها باید مکان نما را به دور صفحه حرکت دهند و هدف آن برخورد با یکی از چهار دیواره است. اگر موفق می شد سر و صدایی به پا می کرد و به خوک جایزه می داد. هرچه خوک در بازی موفق تر باشد ، دیوارهای کمتری ظاهر می شود.

از آنجا که خوک ها دور بین بودند ، صفحه نمایش ها باید در مسیری قرار بگیرند که حیوانات اهداف خود را ببینند و استفاده از پوزه های آنها به معنای جابجایی مداوم بین تماشای صفحه و نگاه کردن به جوی استیک است. با وجود این مشکلات ، خوک ها عملکرد چشمگیری داشتند.

https://www.youtube.com/watch؟v=SOJJf_zoPDs

دو خوک یورکشایر سه ماهه ، هملت و املت ، با دو دیوار یا یک دیوار در بازی موفق تر بودند ، در حالی که سه دیوار وجود داشت ، کمتر بود. با رشد سریع این نژاد ، آنها بسیار بزرگتر از آن شدند که پس از 12 هفته آموزش ، کل جلسات را تحمل نکنند.

آبنوس و عاج ، خوک های کوچک نر Panepinto دو ساله ، هنگام مواجه شدن با سه دیواره به جای یک دیوار ، عملکرد بهتری داشتند.

محققان نوشتند: “این واقعیت که خوک ها در کاری که به میزان قابل توجهی خارج از چارچوب مرجع معمول آنها است ، به میزان موفقیت خود رسیده اند ، خود قابل توجه و نشانگر انعطاف پذیری رفتاری و شناختی آنهاست.”

تشویق مربی خوک به همان اندازه رفتارهایی که خیلی شبیه سگ به نظر می رسید ، به همان اندازه مهم به نظر می رسید.

این تیم فکر می کند که صفحه های لمسی برای ارزیابی توانایی بازی خوک ها بهتر از جوی استیک ها کار می کنند ، بنابراین شاید ما شاهد یک iPad آینده برای حیوانات باشیم – iPig ، شاید؟

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر