[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ این شبکه تاریک به عنوان خانه ای برای فعالیت های مجرمانه شهرت شایسته ای دارد ، اما آنچه که به عنوان بزرگترین بازار غیرقانونی آن گزارش شده است ، اکنون به دلیل عملیات چندین کشور و یوروپول به صورت آفلاین به حالت تعلیق درآمده است.

آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون (یوروپول) می نویسد که دارک مارکت تقریباً 500000 کاربر ، بیش از 2400 فروشنده و بیش از 320،000 معامله داشته است. وی همچنین بیش از 4.65 بیت کوین و 12،800 مونرو منتقل کرده است که معادل حدود 170 میلیون دلار است.

همانند رسوایی جاده ابریشم ، کاربران دارک مارکت بیشتر به تجارت مواد مخدر ، پول تقلبی ، اطلاعات کارت اعتباری ، سیم کارت و بدافزار پرداختند.

مقامات آلمانی تحقیقات در مورد دستگیری یک شهروند 34 ساله استرالیایی را که گفته می شود یک عامل بازار در نزدیکی مرز آلمان و دانمارک است ، آغاز کردند. به گزارش گاردین ، ​​فرد مظنون با قاضی روبرو است اما از صحبت خودداری می کند. وی اکنون در بازداشت موقت است.

مقامات بازار را بسته اند و قصد دارند از 20 سرور در مولداوی و اوکراین برای تحقیق در مورد تعدیل کنندگان ، خریداران و فروشندگان استفاده کنند.

DarkMarket در هنگام تحقیق در مورد خدمات میزبانی وب Cyberbunker – واقع در سنگرهای سابق ناتو در آلمان و هلند – که میزبان سایت هایی از جمله The Pirate Bay و WikiLeaks بود ، مورد توجه مقامات آلمانی قرار گرفت.

یوروپول گفت: “تعهد مشترک در جامعه جهانی اجرای قانون و رویکرد هماهنگ آژانس های اجرای قانون بار دیگر اثربخشی آنها را اثبات کرده است.” “مقیاس عملیات در یوروپول تعهد جهانی برای مقابله با استفاده از شبکه تاریک به عنوان وسیله ای برای ارتکاب جرم را نشان می دهد.”

وب تاریک پناهگاه امن جنایتکاران سابق نیست. در سپتامبر گذشته ، یک عملیات بین المللی اجرای قانون دیگر با هدف قاچاقچیان مواد افیونی منجر به دستگیری بیش از 170 نفر در ایالات متحده و اروپا شد. اسلحه ، مواد مخدر و بیش از 6.5 میلیون دلار پول نقد و ارز مجازی کشف و ضبط شد.

در سال 2019 ، هنگامی که بازار وال استریت از بین رفت ، مدیران سایت به راه اندازی بازار غیرقانونی که به 1.15 میلیون مشتری خدمات می دهد و سرقت پول واریز شده در حساب های سپرده و کاربری آن متهم شدند.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر