[ad_1]

Facepalm: ماندن با چند حدس رمز عبور قبل از قفل شدن در سیستم چیزی است که بسیاری از مردم تجربه کرده اند ، اما 240 میلیون دلار آنلاین نیست. این وضعیت غیرقابل حسابی است که استفان توماس با آن روبرو شد و رمز عبور خود را بر روی هارد دیسک حاوی 7002 بیت کوین از دست داد.

نیویورک تایمز گزارش داده است که این برنامه نویس متولد آلمان ، که در سانفرانسیسکو زندگی می کند ، بیش از یک دهه پیش بیت کوین دریافت کرد ، در حالی که هزینه هر کدام فقط چند دلار بود. توماس آنها را در یک کیف پول دیجیتالی روی هارد دیسک IronKey خود نگه داشته و رمزعبور را روی کاغذی که گم کرده نوشته است. با افزایش قیمت بیت کوین اخیراً ، این دستگاه اکنون حدود 240 میلیون دلار درآمد دارد.

IronKey ده رمز عبور نادرست را قبل از رمزگذاری دائمی محتوای آن ، اجازه می دهد. توماس قبلاً هشت تلاش ناموفق داشته است.

توماس به نیویورک تایمز گفت: “من تازه قصد رفتن به رختخواب را داشتم و به آن فکر می کردم.” “سپس با چند استراتژی جدید به کامپیوتر می رفتم و این کار نمی کرد و دوباره ناامید می شدم.”

مردم برای دسترسی به دستگاه – با قیمتی كمك به توماس ارائه می دهند. الکس استاموس ، رئیس امنیتی سابق فیس بوک در توئیتر خود نوشت: “هوم ، با 220 میلیون دلار در یک بیت کوین قفل شده ، شما 10 حدس رمز عبور نمی زنید ، آنها را به متخصصان می آورید تا 20 IronKeys بخرند و شش ماه وقت خود را پیدا کنند کانال یا باز شدن “وی افزود:” من این کار را 10 درصد انجام می دهم. با من تماس بگیر ، “اما بعدا گفت که این یک شوخی است.

این اولین بار نیست که شخصی میلیون ها دلار بیت کوین از دست می دهد. جیمز هاولز ، کارگر فناوری اطلاعات در حالی که کلیدهای خصوصی را بر روی هارد دیسک نگه داشت ، حداقل 7،500 BTC را به دست آورد – اکنون ارزش بیش از 250 میلیون دلار را دارد. در سال 2013 به طور تصادفی ریخته شد.

شرکت داده Cryptocurrency Chainalysis تخمین می زند که حدود 20 درصد از 18.5 میلیون بیت کوین موجود ، به ارزش حدود 140 میلیون دلار ، در کیف پول های غیرقابل دسترسی گم شده یا گیر کرده باشد.

این تجربه باعث بدتر شدن دیدگاه توماس در مورد ارزهای رمزپایه شد. “تمام این ایده که بانک خودتان هستید – بگذارید این را بگویم ، آیا شما کفش خود را می سازید؟ دلیل اینکه ما بانک داریم این است که ما نمی خواهیم با همه کارهایی که بانک ها انجام می دهند کنار بیاییم.”

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir