اینتل در آینده در زمینه ساخت نرم افزار و شرط بندی شرط می بندد


چیزی که منتظر باشید: اینتل هفته گذشته در طی روز تحلیلگر اینتل چندین افشاگری جذاب و اعلامیه های جسورانه انجام داد و برجسته کرد که چگونه آینده خود را در حال پیشرفت می بیند. آنچه باعث جذابیت بیشتر اطلاعات – و صریح تر قانع کننده تر بودن آن شد – این بود که آنها این کار را انجام دادند ، در حالی که سطح شفافیت و شفافیت در مورد چالش های پیش روی آنها را ارائه می دهند.

اگرچه اطلاعات مربوط به تاخیرهای تولید در هر دو گره فرایند 10 نانومتری و 7 نانومتری آنها جدید نیست ، اما چالش های رقابتی AMD ، معماری Arm و سایرین به خوبی شناخته شده است ، اما پاسخ آنها احساس جدیدی کرده است.

از مدیر عامل شرکت باب سوان به پایین ، نحوه صحبت مدیران اینتل در مورد این مسائل روشن ساخت که آنها نه تنها آنها را پذیرفته اند ، بلکه استراتژی هایی را برای کمک به غلبه بر آنها تدوین کرده اند.

در جبهه تولید ، علی رغم فراخوان برخی از صنایع برای کنار گذاشتن تولید تراشه ، یا حداقل نگرانی در مورد قابلیت اطمینان یا ثبات این قسمت از تجارت خود ، مدیران شرکت کاملاً واضح بودند: آنها کاملاً قصد دور شدن از این باید IDM (سازنده دستگاه مجتمع) باشد که همزمان تراشه های خود را طراحی و ساخته می شود. و بله ، آنها می دانند که باید برخی از اعتمادی را که پس از دور شدن از رقابت طولانی مدت خود به عنوان قهرمان تولید از دست داده اند ، جلب کنند.

گزارش های اخیر در مورد پیشرفت های اساسی ترانزیستورها و همچنین فن آوری های نوآورانه بسته بندی تراشه ، همراه با سابقه طولانی تلاش و نوآوری در این زمینه ها ، به آنها اعتماد به نفس برای رقابت و حتی پیروزی را می دهد (نگاه کنید به پیشرفت های تراشه اینتل نشان می دهد آنها “برای یک چالش مسابقه ای”).

“اینتل به صراحت گفته است که پردازنده ها همچنان تمرکز اصلی آنها هستند ، اما آنها با خط Xe خود تلاش خود را برای پردازنده های گرافیکی بیشتر می کنند.”

استراتژی اساسی سخت افزار برای تراشه ها بر روی دو عنصر اصلی متمرکز است. اولین مورد را تجزیه می نامند – یعنی شکستن ساختارهای تراشه یکپارچه بزرگتر به تراشه های کوچکتر که توسط اتصالات پرسرعت به هم متصل شده و همراه با فناوری های مختلف بسته بندی شده اند.

مورد دوم معمولاً XPU نامیده می شود ، اما اساساً به معنای متنوع سازی ساختارهای تراشه های اصلی است ، با پشتیبانی بسیار بیشتر از طراحی های سیلیکونی تخصصی با “شتاب دهنده”. باز هم ، اینتل به صراحت گفته است که پردازنده های مرکزی همچنان تمرکز اصلی آنها هستند ، اما آنها با خط Xe خود و همچنین انواع مختلفی از شتاب دهنده های هوش مصنوعی ، به ویژه پردازش های هابانا و FPGA ، مانند خط ، تلاش خود را برای پردازنده های گرافیکی افزایش می دهند. استراتژی

حتما بخوانید:
شیاف واژنی اسید بوریک، چه زمانی استفاده می شود؟

اگرچه همه آنها در نوع خود جالب و مهم هستند ، اما توانایی آنها برای همکاری بالقوه در موقعیت مناسب است. در ارائه SVP و رئیس معمار راجا کودوری ، این شرکت نشان داد که چگونه انواع متنوع تجزیه و تحلیل داده ها به طور قابل توجهی بر مسیرهای فعلی برای طراحی های پردازنده فعلی تسلط دارند. به همین دلیل است که انواع مختلف معماری تراشه با قابلیت های تخصصی که برای جنبه های خاصی از این وظایف محاسباتی مناسب ترند ، بسیار حیاتی هستند – بنابراین نیاز به تنوع بیشتر است.

با این حال ، جادوی واقعی فقط با نرم افزاری اتفاق می افتد که همه آنها را متحد کند ، و این جایی است که oneAPI اینتل جای می گیرد. در ابتدا دو سال پیش اعلام شده بود ، oneAPI یک مدل برنامه نویسی باز و مبتنی بر استاندارد است که برای سهولت در نوشتن نرم افزاری برای توسعه دهندگان طراحی شده است که می تواند از تمام قابلیت های منحصر به فرد این معماری های مختلف تراشه بهره ببرد. بسیار مهم است که این کار بدون نیاز به دانستن نحوه نوشتن خاص کدی که برای آنها سفارشی شده انجام شود. این کاملاً مهم است زیرا مجموعه بسیار محدودی از توسعه دهندگان وجود دارند که می توانند برای هر یک از این شتاب دهنده های مختلف نرم افزار بنویسند ، بدون ذکر همه انواع مختلف تراشه ها.

این شرکت با ارائه یک لایه انتزاعی سخت افزاری و مجموعه ای از ابزارهای توسعه نرم افزار که به سختی می فهمد کدام بیت کد می تواند با کارآیی بیشتر روی هر یک از تراشه های مختلف (یا حداقل هر یک از تراشه های موجود) کار کند ، این توانایی مهم را به دست آورد. در اجزای سیستم داده شده). این یک هدف چالش برانگیز است ، بنابراین تعجب آور نیست که تحقق آن مدتی طول می کشد ، اما در رویداد تحلیلگر هفته گذشته ، اینتل اعلام کرد که ارسال جعبه ابزار اصلی oneAPI را به همراه چندین گزینه دیگر که ویژه برنامه هایی مانند HPC (محاسبات با کارایی بالا) ، هوش مصنوعی ، اینترنت اشیا و رندر. این یک گام به جلو در تکامل استراتژی نرم افزاری اینتل است ، که گسترش آن مدتی طول می کشد ، اما نشان می دهد که آنها این دید جسورانه را زنده می کنند.

حتما بخوانید:
چگونه مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات موبایل بگیریم؟

“واضح است که ، اینتل با استراتژی خود رو به جلو حرکت می کند تا مجموعه متنوعی از معماری تراشه های خود را از طریق یک پلت فرم نرم افزاری واحد متحد کند.”

به همان اندازه جالب توضیح این بود که اینتل چگونه این فناوری به ظاهر جادویی را برای معماری متقابل می سازد. به طور کلی ، این شرکت با افزودن برنامه های افزودنی برای دستورالعمل های پردازنده (مانند AVX ، AVX-512 و غیره) به معماری های تراشه اضافی ، برخی از اصول و آموزه های مشابه خود را از تجربه استفاده می کند.

همانطور که وی با این تلاش ها دریافت ، استفاده از ویژگی های جدید ممکن است مدتی طول بکشد ، مگر اینکه در تعدادی از ابزارهای توسعه مانند کامپایلرها ، کتابخانه های اجرا و سایر موارد پشتیبانی کامل شود. این همان چیزی است که اینتل با تلاش در جهت تسریع در استفاده از این فناوری با جعبه ابزار oneAPI خود راه اندازی کرده است. علاوه بر این ، این شرکت ابزاری برای سازگاری برای انتقال کد ایجاد کرده است که به زبان محبوب Nvidia CUDA برای GPU ها نوشته شده است. این یک شروع عالی برای توسعه دهندگانی است که تجربه یا نرم افزاری از قبل در CUDA نوشته اند.

با توجه به اینکه به تازگی راه اندازی شده است ، ارائه نهایی و اثربخشی واقعی جعبه ابزار oneAPI باید مشاهده شود. با این حال ، واضح است که اینتل با استراتژی خود رو به جلو حرکت می کند تا مجموعه متنوعی از معماری تراشه های خود را از طریق یک پلت فرم نرم افزاری واحد متحد سازد. از نظر مفهومی ، این ایده بسیار جذابی است زیرا این شرکت چند سال پیش برای اولین بار آن را معرفی کرده است – در اینجا امیدواریم که واقعیت به همان اندازه جذاب باشد.

باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research ، LLC ، یک شرکت مشاور فناوری است که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در توییتر دنبال کنید bobodtech.
منبع: tanha-news.ir