[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ مدتی است که شنیده ایم AMD همچنان به تسلط اینتل بر بازار پردازنده ادامه می دهد ، اما طبق گزارش جدید ، این روند در Q4 معکوس شد ، زمانی که Chipzilla برای اولین بار در سه سال گذشته سهم بازار را از آن خود کرد.

نتایج تحقیق مرکوری برای سه ماهه چهارم سال 2020 (از طریق سخت افزار تام) نشان می دهد که AMD علی رغم اینکه سال خوبی در کل داشته است ، بخشی از سهم بازار x86 خود را از دست داده است. برای دسک تاپ ، این شرکت از 20.1 درصد در سه ماهه قبل به 19.3 درصد کاهش یافته است.

بعید است AMD نگران این یافته ها باشد. سهم پردازنده دسک تاپ آن برای QoQ ممکن است 0.8 درصد کاهش داشته باشد ، اما نتیجه سه ماهه چهارم هنوز یک درصد کامل بالاتر از مدت مشابه در سال 2019 است. علاوه بر این ، درآمد سالانه 50 درصد افزایش یافته است – شرکت رکورد ثبت شده است نتایج مالی سال گذشته

همانطور که گزارشات قبلی نشان داده است ، صنعت رایانه های شخصی با همه گیری و در نتیجه افزایش کارگران خانگی تقویت شده است: بازار پردازنده x86 با رشد عظیم 20.1٪ رشد کرده است.

کاهش AMD به دلیل مشکلات موجود در پردازنده های Ryzen 5000 است. مانند بسیاری از بهترین محصولات فن آوری در این فصل تعطیلات ، تقاضا بسیار بیشتر از عرضه است و مصرف کنندگان ناامید تنها گزینه پرداخت هزینه های بیش از حد در eBay را دارند. 3 پردازنده حتی برخی از خطوط Ryzen 3000 نیز با مشکلات مشابهی روبرو شده اند.

داستان مشابهی در بازار پردازنده های لپ تاپ وجود داشت. سهم AMD در سه ماهه چهارم سال گذشته 1.2٪ QoQ به 19٪ کاهش یافت ، اما هنوز 2.8٪ بالاتر از سه ماهه چهارم سال 2019 است. اگر پردازنده های موبایل Ryzen 5000 که اخیراً نشان داده شده اند به او کمک می کنند تا برخی از آنها را پس بگیرد تعجب نکنید سهم از دست رفته

بهبود وضعیت پردازنده های بودجه ای برای دستگاه هایی مانند Chromebook به اینتل کمک کرده است. محموله های پردازنده در Q4 33٪ افزایش یافت و با تأیید AMD که کمبود آن می تواند تا چند ماه دیگر ادامه یابد ، اینتل می تواند به رشد خود ادامه دهد ، به خصوص با Rocket Lake ، که قرار است در ماه مارس راه اندازی شود.

با نگاهی به بازار پردازنده ها به طور کلی – از جمله سرورها ، تنها منطقه ای که AMD سه ماهه سود کسب می کند – سهم AMD با 0.7٪ کاهش در Q4 به 21.7٪ رسیده است. در مقایسه با یک سال قبل ، این هنوز 6.2 درصد افزایش دارد.

در حالی که گزارش تحقیق مرکوری AMD را کاهش می دهد ، آخرین بررسی سخت افزار Steam نشان می دهد که این شرکت در ماه دسامبر از رکود اقتصادی خارج شده و ماه گذشته 3 درصد از سهم پردازنده اینتل را سرقت کرده است.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir