ایلان ماسک همزمان با نزدیک شدن به مراحل تکمیل ، تصاویر پهپادها را در کارخانه Gigafactory برلین منتشر می کند


با نامه: کارخانه بزرگ سازی تسلا در برلین در حین ساخت با مشکلاتی روبرو شد ، اما پایان کار آن قریب الوقوع به نظر می رسد. مدیر عامل شرکت الون ماسک ویدیویی از یک پهپاد در توییتر منتشر کرد که ساختمانهای پوشیده از برف را نشان می دهد و با نزدیک شدن به اتمام کار مدل Y را برای اروپا تولید می کنند.

مکان واقع در براندنبورگ ، حدود 20 مایلی جنوب شرقی برلین ، منطقه 92 هکتاری به قدری بزرگ است که در ویدئو کاملا مسطح به نظر می رسد ، اگرچه ماسک خاطرنشان می کند که در واقع به 5 طبقه می رسد.

به گفته ماسک ، Gigafactory 10 هزار شغل ایجاد می کند و سالانه 500000 ماشین تولید می کند. بزرگترین کارخانه تولید باتری در جهان نیز باید در محل ساخته شود.

همه از گیاه راضی نیستند. به گفته گاردین ، ​​گروهی از مردم محلی در حال توقف ساخت و ساز هستند که پیش از این شاهد قطع 100 هکتار درخت کاج و احتمالاً 86 هکتار دیگر از آن بوده ایم.

دادگاه به تسلا دستور داد كه كار ادعاهای اتحادیه حفاظت از آلمان (NABU) مبنی بر تخریب زیستگاه مارمولك شنی و مار صاف اروپایی را كه هر دو گونه محافظت شده در جنگل هستند ، به حالت تعلیق درآورد.

تسلا همچنین با پرداخت اولیه پرداخت نشده 100 میلیون یورویی (122.7 میلیون دلار) آژانس محیط زیست محلی برای تأمین هزینه های احتمالی بازپرداخت مشکل دارد. اما وکلای شرکت تقاضای تمدید مهلت پرداخت را کرده اند.

در مجموع 360 اعتراض علیه Gigafactory وارد شده است ، اما مقامات به ماسك گفته اند كه او می تواند پروژه را ادامه دهد ، البته با مسئولیت خودش. تسلاراتی می نویسد که پرونده های حقوقی اخیر منجر به تسریع در روند تأیید سایت شده است.

در پاسخ به اعتراضات زیست محیطی ، تسلا قول داد که سه برابر بیشتر از درختان قطع شده درخت بکارد و برای محافظت از مارمولک ها و مارها نرده هایی درست کند.
منبع: tanha-news.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>