[ad_1]

به اختصار: گفته می شود که اپل برای تولید نمایشگرهای پیشرفته میکرو OLED در یک مرکز فوق سری در تایوان با شرکت تولید کننده نیمه هادی تایوان (TSMC) همکاری کرده است. این فناوری هنوز سالها برای دستیابی به دستگاه های مصرف کننده باقی مانده است ، اما هنگامی که این فناوری به دست می آید ، باید به صفحه های قابل توجهی نازک با نیاز به انرژی کمتری منجر شود.

منابع آگاه به این موضوع به Nikkei Asia گفتند که اپل به دنبال استفاده از نمایشگرها در دستگاه های واقعیت افزوده آینده است.

همانطور که این نشریه توضیح می دهد ، نمایشگرهای OLED میکرو مانند زیر تلویزیون ها و تلفن های هوشمند روی لایه های شیشه ای ساخته نشده اند. در عوض ، آنها مستقیماً روی صفحات تراشه تعبیه شده اند ، همان پایه هایی که نیمه هادی ها بر روی آنها ساخته می شوند. این بدان معنی است که آنها بسیار نازک تر و کوچکتر از نمایشگرهای سنتی هستند و همچنین مصرف انرژی کمتری دارند ، و آنها را برای استفاده در دستگاه های پوشیدنی مانند هدست AR یا شاید حتی یک دستگاه واقعیت ترکیبی ایده آل می کند.

نیكی خاطرنشان كرد: این به ویژه با فناوری micro LED كه اپل نیز در حال توسعه است متفاوت است. عامل اصلی انگیزه این دو پروژه کاهش وابستگی اپل به سامسونگ به عنوان یک ارائه دهنده فناوری نمایش است.

اپل با تجارت با TSMC بیگانه نیست. سازنده قرارداد مسئول تأمین پردازنده های استفاده شده در آیفون اپل است و همچنین به تولید تراشه های مبتنی بر Arm برای Mac کمک می کند.

منابع ادعا می کنند که پروژه micro OLED در مرحله آزمایشی تولید است ، این بدان معناست که تولید انبوه هنوز هم طی چند سال احتمال دارد.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir