[ad_1]

در چارچوب: با iOS 14 ، اپل سیاست شفافیت جدیدی را ارائه داد که سازندگان برنامه را ملزم می کند “برچسب های تغذیه ای” را در توضیحات App Store خود منتشر کنند. شاید مهمتر از همه ، برنامه ها اکنون باید از کاربران برای ردیابی یا جمع آوری داده ها اجازه بگیرند.

دیروز ، فیس بوک با تبلیغات تمام صفحه در نیویورک تایمز ، وال استریت ژورنال و واشنگتن پست ، سیاست های جدید حریم خصوصی اپل و ویژگی های آن را مورد انتقاد قرار داد. این غول شبکه های اجتماعی ادعا می کند که اپل با تغییرات خود “ویرانگر” کسب و کارهای کوچک است.

در پاسخ به این آگهی ، اپل با انتشار بیانیه ای به واشنگتن پست ، از موقعیت خود دفاع کرد و به کاربران این امکان را داد که آیا کاربران می خواهند برنامه هایی را برای ردیابی آنها و جمع آوری اطلاعات شخصی انتخاب کنند.

“ما معتقدیم که فقط مسئله محافظت از کاربران ما است. کاربران باید بدانند چه زمانی داده های آنها در برنامه ها و وب سایت های دیگر جمع آوری و به اشتراک گذاشته می شود – و باید این اجازه را انتخاب کنند یا خیر. شفافیت پیگیری برنامه در iOS 14 نیازی به تغییر رویکرد فیس بوک در ردیابی کاربران و ایجاد تبلیغات هدفمند ندارد ، بلکه به سادگی از آنها می خواهد تا به کاربران حق انتخاب دهند.

پاسخ اپل اندکی پس از انتشار آگهی فیس بوک اعلام شد. در یک شب ، فیس بوک مجموعه دیگری از تبلیغات تمام صفحه را آماده کرد ، که این مشکل را بیش از پیش پیش برد.

اولین بار نیست که فیس بوک ویژگی های جدید ردیابی iOS 14 اپل را راه اندازی می کند. در اوایل ماه اوت ، آن را به شرکای خود اعلام کرد که همزمان با سیستم عامل موبایل به روز شده تغییر کنند. ماه گذشته ، او اپل را به دلیل استفاده از سیاست ها و ویژگی های کاربر محور برای “ترجیح دادن مجموعه داده های خود” مورد انتقاد قرار داد.

فیس بوک همچنین اخیراً در صحنه دیگری با اپل روبرو شده است. در رابطه با تبلیغ دیروز برای حمله ، این شرکت در نبرد حقوقی با اپل به کمک اپیک آمد. وال استریت ژورنال خاطرنشان می کند که فیس بوک متعهد شده است که مواد و اسناد پشتیبانی را برای استفاده در برابر نیروگاه کوپرتینو در اختیار اپیک قرار دهد.

واضح است که فیس بوک مورد حمله قرار گرفته و قصد تسلیم شدن ندارد. با این حال ، مبارزه با حقوق مصرف کنندگان برای کنترل داده های شخصی در حالی که از مشاغل کوچک برای عذرخواهی و تأیید اعتبار جمع آوری اطلاعات غیرارادی استفاده می کنید ، بهترین گزینه نیست.

اعتبار تصویر: TY Lim[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر