اپل در حال تحقیق برای کاهش تعداد آیفون ها به میزان 113 میلیون دلار است


چه اتفاقی افتاده؟ اپل به دلیل محدود کردن پردازنده های آیفون با باتری های قدیمی ، یک میلیون دلار دیگر جریمه شده است. تحقیقات چند ایالت در ایالات متحده با جریمه نقدی و حکمی برای شفافیت به پایان می رسد.

واشنگتن پست گزارش داده است كه اپل توافق كرده است كه تحقیقات 34 دادیار ایالتی و واشنگتن را بابت 113 میلیون دلار آغاز كند. علاوه بر این ، اپل باید شفافیت بیشتری در مورد دوام باتری ، هم در دستگاه و هم با اطلاعات آنلاین داشته باشد.

موضوع نه در مورد نحوه کار باتری های تخریب شده توسط اپل و نه درمورد عدم افشای روش های خود برای مشتریان بود. این شرکت شروع به محدود کردن بهره وری کرد بدون اینکه به هیچ وجه به مصرف کننده اطلاع دهد تا زمانی که به واقعیت تبدیل شود.

مارک بورنوویچ ، دادستان کل آریزونا گفت: “بیگ تک” باید دستکاری در مصرف کنندگان را متوقف کرده و تمام حقیقت راجع به شیوه ها و محصولات آنها را به آنها بگوید. “من متعهد هستم اگر این حقیقت را از مشتریان خود پنهان كنند ، از آنها پاسخگو باشم.”

این رسوایی زمانی شروع شد که کاربران در سال 2017 متوجه عملکرد ضعیف آیفون های قدیمی خود شدند. در پایان سال و پس از شکایت های فراوان ، اپل اعتراف کرد که برای جلوگیری از خاموش شدن غیرمنتظره آنها مکانیزم دریچه گاز را در iOS پیاده کرده است. این شرکت به دلیل عدم شفافیت عذرخواهی کرد ، اما مصرف کنندگان قبلاً به دنبال فرصت های قانونی بودند.

حتما بخوانید:
داده های به سرقت رفته CD Projekt Red توسط هکرها به فروش رسید

توافق امروز سومین توافق در کمتر از یک سال در مورد همین موضوع است. در ماه مارس ، اپل با پرداخت 500 میلیون دلار به مشتریان متضرر در یک دادخواست موافقت کرد. فقط یک ماه قبل ، نهادهای نظارتی فرانسه 27 میلیون دلار جریمه شرکت کرده بودند. توافق امروز در مجموع به 640 میلیون دلار می رسد که کوپرتینو باید در سال مالی پرداخت می کرد.

اما آیا این کافی است برای یک جنگ افزار فن آوری 2 تریلیون دلاری؟ بازپرداخت 125 میلیون دلاری امروز کمتر از سیلی به مچ استاندارد اپل است. تا زمانی که Big Tech با مجازاتی روبرو نشود که واقعاً صدمه می بیند ، بعید به نظر می رسد که آنها رویه های خود را تغییر دهند.

اعتبار تصویر: شارژ آیفون از Tada Images ، باتری های بازیافت شده توسط Parilov


منبع: tanha-news.ir