[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ چه زمانی یک گوشی ضدآب به خصوص در برابر آب مقاوم نیست؟ به گفته مرجع رقابت ایتالیا ، Autorità Garante della Concorrenza e del Mercato (AGCM) ، وقتی آیفون است. سازمان تنظیم مقررات کوپرتینو ده میلیون یورو (حدود 12 میلیون دلار) را به اتهامات “تهاجمی و گمراه کننده” در مورد ضد آب بودن تلفن های وی جریمه کرد.

AGCM اپل توزیع بین المللی و Apple Italia SRL را به دلیل ادعاهای تلخ خود رد کرده است. برای مبتدیان ، اپل می گوید که گوشی های آیفون آن می توانند در عمق اعم از 1 متر تا 4 متر ، تا 30 دقیقه مقاومت کنند. اما آژانس به صراحت نمی گوید که این اعماق و زمانها تحت شرایط خاصی هستند ، مثلاً وقتی در یک آزمایشگاه کنترل شده هستند و از آب تمیز استفاده می شود.

AGCM همچنین اپل را به دلیل سلب مسئولیت درباره ضمانت آیفون در مایعات ، علی رغم ادعای ضد آب بودن تبلیغات ، مورد انتقاد قرار داده است. خریداران تلفن های مختلف از آیفون 8 تا آیفون 11 نیز در صورت آسیب دیدن تلفن هایشان در اثر آب یا مایعات دیگر پشتیبانی دریافت نکرده اند ، که به نظر می رسد این امر موجب تداخل در حقوق مصرف کننده تحت قانون و قانون مصرف کننده ایتالیا می شود. AppleInsider.

این اولین بار نیست که اپل خشم رگولاتور ایتالیایی را تحمل می کند. سازنده آیفون پس از بررسی اینکه آیا هم سامسونگ و هم رقیبش از طریق به روزرسانی های نرم افزاری سرعت گوشی های خود را آهسته کاهش داده اند ، در اکتبر 2018 توسط AGCM 10 میلیون یورو جریمه شد. نصف جریمه برای “رفع” بود که برای جلوگیری از خاموش شدن تصادفی دستگاه های آیفون 6 پس از نصب iOS 10 طراحی شده است ، که با تنظیم پردازنده های تلفن های قدیمی کار می کرد. قسمت دوم جریمه این بود که اپل اطلاعاتی در مورد باتری ها ، مانند نحوه نگهداری و تعویض آنها ، در اختیار مشتریان قرار نمی دهد.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir