اپل به دلیل ادعای مقاومت در برابر آب آیفون ، 12 میلیون دلار جریمه از طرف تنظیم کننده ایتالیایی می کند

[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ چه زمانی یک گوشی ضدآب به خصوص در برابر آب مقاوم نیست؟ به گفته مرجع رقابت ایتالیا ، Autorità Garante della Concorrenza e del Mercato (AGCM) ، وقتی آیفون است. سازمان تنظیم مقررات کوپرتینو ده میلیون یورو (حدود 12 میلیون دلار) را به اتهامات “تهاجمی و گمراه کننده” در مورد ضد آب بودن تلفن های وی جریمه کرد.

AGCM اپل توزیع بین المللی و Apple Italia SRL را به دلیل ادعاهای تلخ خود رد کرده است. برای مبتدیان ، اپل می گوید که گوشی های آیفون آن می توانند در عمق اعم از 1 متر تا 4 متر ، تا 30 دقیقه مقاومت کنند. اما آژانس به صراحت نمی گوید که این اعماق و زمانها تحت شرایط خاصی هستند ، مثلاً وقتی در یک آزمایشگاه کنترل شده هستند و از آب تمیز استفاده می شود.

AGCM همچنین اپل را به دلیل سلب مسئولیت درباره ضمانت آیفون در مایعات ، علی رغم ادعای ضد آب بودن تبلیغات ، مورد انتقاد قرار داده است. خریداران تلفن های مختلف از آیفون 8 تا آیفون 11 نیز در صورت آسیب دیدن تلفن هایشان در اثر آب یا مایعات دیگر پشتیبانی دریافت نکرده اند ، که به نظر می رسد این امر موجب تداخل در حقوق مصرف کننده تحت قانون و قانون مصرف کننده ایتالیا می شود. AppleInsider.

این اولین بار نیست که اپل خشم رگولاتور ایتالیایی را تحمل می کند. سازنده آیفون پس از بررسی اینکه آیا هم سامسونگ و هم رقیبش از طریق به روزرسانی های نرم افزاری سرعت گوشی های خود را آهسته کاهش داده اند ، در اکتبر 2018 توسط AGCM 10 میلیون یورو جریمه شد. نصف جریمه برای “رفع” بود که برای جلوگیری از خاموش شدن تصادفی دستگاه های آیفون 6 پس از نصب iOS 10 طراحی شده است ، که با تنظیم پردازنده های تلفن های قدیمی کار می کرد. قسمت دوم جریمه این بود که اپل اطلاعاتی در مورد باتری ها ، مانند نحوه نگهداری و تعویض آنها ، در اختیار مشتریان قرار نمی دهد.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme