اولین ماژول های حافظه کاربر DDR5 TeamGroup نزدیک به خط پایان است


چه اتفاقی افتاده؟ امروز TeamGroup گفت که آنها اولین شرکت DRAM هستند که وارد فرآیند اعتبار سنجی یک ماژول حافظه سفارشی DDR5 می شوند و در حال حاضر با تولیدکنندگان مادربرد در حال کار هستند تا تراشه های مورد انتظار را نهایی کنند. قرار است DRAM ها با Q3 2021 اجرا شوند ، اما باید از پشتیبانی CPU برخوردار باشند که تا Q4 یا بعد از آن توسط تراشه های AMD یا Intel معرفی نمی شوند.

TeamGroup امروز اعلام کرد که اولین سازنده DRAM است که وارد فرآیند اعتبارسنجی ماژول حافظه کاربر DDR5 می شود. این شرکت اعلام کرد که در حال همکاری نزدیک با بخش های تحقیق و توسعه تولیدکنندگان مادربرد برای انجام آزمایشات اعتبار سنجی بر روی تراشه های آنها و نهایی کردن سرعت کلاک کاربران است. این اولین تراشه ها شامل تراشه های 16 گیگابایتی با سرعت 4800 مگاهرتز با سرعت 1.1 ولت در هر ماژول هستند.

SK Hynix شرکتی بود که اولین ماژول های DDR5 DRAM را در اوایل ماه اکتبر عرضه کرد ، اما اینها برای استفاده شرکتی بودند. احتمالاً به زودی شاهد تولید سایر تولیدکنندگان با محصولات مشتری مدار خود خواهیم بود.

انتظار می رود DDR5 باعث کاهش مصرف برق و پهنای باند دوگانه در مقایسه با DDR4 و همچنین برخی پیشرفت های قابل توجه دیگر در زیر کاپوت شود. سرعت کلاک نیز باید شاهد بهبود چشمگیر باشد ، به طوری که SK Hynix در آوریل گفت که در حال کار بر روی یک ماژول DDR5-8400 است. اما مدتی آزاد نخواهند شد و چند ماژول اول احتمالاً به اوج بالای 6000 مگاهرتز نخواهند رسید.

حتما بخوانید:
نیکون برای تعطیلات ، دروس رایگان عکاسی آنلاین خود را برمی گرداند

اگر می خواهید در ماه های آینده کامپایل کنید ، در برابر DDR5 ایستادگی نکنید. پشتیبانی از حافظه نسل بعدی بسیار دور است ، شایعاتی در مورد Alder Lake در Q4 سال آینده و AMD Zen 4 در سال 2022 منتشر شده است.


منبع: tanha-news.ir