انویدیا می گوید مشکلات عرضه سری RTX 3000 تا ماه ها ادامه خواهد داشت


TL ؛ دکتر: آیا امیدوارید قبل از انتشار سال کارت از سری RTX 3000 دریافت کنید؟ مگر اینکه برای یک ثروت از طریق eBay ثروت پرداخت کنید ، این ممکن است تفکر مطلوبی باشد. مدیر عامل دیگر انویدیا تأیید کرد که انتظار می رود کارت های تولید در سال 2021 بیش از حد تقاضا باشد.

هرکسی که کارت آمپر را از زمان راه اندازی آن امتحان کرده و خریداری نکرده باشد ، بدون شک از وضعیتی که به وضعیت آشنا تبدیل شده است ناامید خواهد شد – سری X / S Xbox ، پلی استیشن 5 ، Ryzen 5000 و سری جدید Radeon RX. 6800 ثابت کرده است که به سختی می توان به دست آورد و به زودی اوضاع بهبود نمی یابد.

در اوایل ماه اکتبر ، جنسون هوانگ ، رئیس انویدیا گفت که تقاضا برای آخرین کارت های RTX بیش از میزان عرضه در طول سال است ، وضعیتی که از فصل تعطیلات آینده بدتر خواهد شد. مدیر عامل شرکت گفت: “مشکل تقاضا این است که بسیار بسیار بزرگتر از آنچه انتظار داشتیم است.”

اکنون Nvidia CFO Colette Kress بیانیه هوانگ را تکرار کرده است. وی در طی گفتگوی سود با این هفته با سرمایه گذاران گفت: “با توجه به محدودیت ظرفیت در صنعت و چرخه های طولانی ، ممکن است چندین ماه دیگر طول بکشد تا در دسترس بودن محصول با تقاضا روبرو شود.”

هوانگ ، که همچنین تلفنی صحبت کرد ، اظهار داشت که انویدیا مقصر نیست. “ما از یک دوره چرخه کوتاهتر لذت خواهیم برد. ما از زنجیره تامین چابک بیشتری لذت خواهیم برد. اما شما می دانید که جهان در حال حاضر محدود است. بنابراین ما فقط باید از آن نهایت استفاده را ببریم. “

حتما بخوانید:
فوجی فیلم دوربین پرچمدار خود را برای عکاسی مادون قرمز اصلاح کرده است

انویدیا می گوید که مشکلات مربوط به تهیه کارتهای آمپر در سه ماهه چهارم سال مالی آن که در اواخر ژانویه 2021 پایان می یابد ، ادامه خواهد داشت.

عامل دیگری که می تواند وضعیت را بدتر کند ، افزایش قیمت بیت کوین است. در حال حاضر ، ارز رمزنگاری شده چیزی بیش از 18000 دلار است که بالاترین ارزش آن از سال 2017 است. در اینجا ، با سودآورتر شدن استخراج ، این ممکن است منجر به تجدید تقاضا برای سیستم عامل های استخراج چندین GPU شود. علاوه بر این ، کارت های آمپر در بین استخراج کنندگان Ethereum بسیار محبوب هستند. وقتی آخرین بار بیت کوین در اواخر سال 2017 به چنین سطوح بالایی رسید ، قیمت کارت گرافیک ماه ها از پشت بام عبور کرد.

انویدیا در سه ماهه گذشته 4.73 میلیارد دلار درآمد داشت که 57 درصد بیشتر از 3.01 میلیارد دلار در مدت مشابه سال قبل و 22 درصد از 3.87 میلیارد دلار در سه ماهه دوم بود. ربع. پیش بینی می شود در فصل تعطیلات 4.80 میلیارد دلار درآمد کسب کند.


منبع: tanha-news.ir