[ad_1]

با نامه: بیشتر گیمرهای رایانه ای هنوز هم نسبت به کسانی که موفق به دریافت کارت گرافیک سری RTX 3000 شده اند ، حسادت می ورزند ، اما امید بود که مشکلات عرضه در این سه ماه کاهش یابد. متأسفانه ، یک گزارش جدید ادعا می کند که در دسترس بودن خط Ampere انویدیا در سه ماهه اول واقعاً بدتر می شود.

طبق گفته Tom’s Hardware ، این خرده فروش که در چندین کشور اروپایی فعالیت می کند ، با انویدیا در مورد وضعیت ناامیدکننده ای که مصرف کنندگان هنگام خرید کارت RTX 30xx با آن روبرو هستند صحبت کرد. نتیجه نهایی این است که اوضاع از بد به بدتر می رود.

یک سوال جایگزین برای هر یک از محصولات RTX 3000: به نظر می رسد ارائه RTX 3080 و RTX 3060 Ti جدیدترین مشکل باشد ، زیرا هر دو کارت تحویل کمی از تولیدکنندگان همراه با بسیاری از سفارشات باز را تجربه می کنند.

Alternate می نویسد: “احتمال RTX 3080 ، به ویژه برای سفارشات جدید ، تقریباً کم است.” “متأسفانه ، به دلیل نیروهای بازار ، قیمت سفارشات جدید در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت.”

در حالی که عرضه RTX 3070 و RTX 3090 نیز آسیب می بیند ، تعداد افرادی که در لیست انتظار این کارت ها هستند چندان زیاد نیست.

این همه گیری باعث کمبود تراشه هایی شده است که صنایع مختلفی از جمله سخت افزار بازی و صنعت خودرو را تحت تأثیر قرار می دهد. در حالت اخیر ، بسیاری از شرکت های بزرگ مجبور به کاهش یا توقف تولید وسایل نقلیه در کارخانه های خود هستند.

مشکلات ناشی از بیش از حد تقاضا در طی این سه ماه ، هنگامی که سال نو چین در 12 فوریه آغاز می شود ، تشدید خواهد شد ، پس از آن طی یک یا دو هفته بسیاری از کارخانه های کشور تعطیل می شوند. علاوه بر این ، کمبود مواد اولیه ای که برای تولید کارت گرافیک استفاده می شود ، شرایط را بدتر می کند.

اگر همه اینها کافی نبود ، افزایش هزینه رمزنگاری به این معنی است که بسیاری از کسانی که در لیست انتظار RTX 30xx هستند ، ماینرهایی هستند که می خواهند آنها را به سیستم عامل خود اضافه کنند. برخی با خرید لپ تاپ های جدید Ampere و هدایت مجدد آنها به تولید Ethereum ، کمبود را دور می زنند.

همانند بسیاری از محصولات مورد جستجوی فناوری ، eBay همچنان بهترین ، البته گران قیمت ترین مکان برای تهیه RTX 3000 است. اسکالپرها بیش از 53000 کارت جدید Nvidia / AMD به ارزش 65 میلیون دلار فروخته اند و میانگین قیمت آنها در حال افزایش است.

با وجود کمبود ، نقشه های آمپر بیشتر در آخرین بررسی Steam ظاهر شده اند. حتی شایعاتی درباره راه اندازی مجدد RTX 2060 و RTX 2060 Super انویدیا برای پاسخگویی به برخی از تقاضاها شنیده ایم ، هرچند که به نظر کم و کمتر می رسد.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر