[ad_1]

تولدت مبارک! 35 سال پیش امروز ویندوز 1.0 اولین نسخه از سیستم عامل معتبر را که ترکیبی از GUI و MS-DOS است تحویل و علامت گذاری کرد. ویندوز مطمئناً طی 35 سال تغییر زیادی کرده است و ویندوز 10 امروزی در مقایسه با ویندوز 1.0 تقریباً قابل شناسایی نیست. با این وجود ، با وجود تمام تغییراتی که سیستم عامل متحمل شده است ، می توان هر نسخه از ویندوز را به Windows 1.0 ردیابی کرد.

ویندوز 1.0 به همت بنیانگذار مایکروسافت ، بیل گیتس ، به لطف الهام VisiCorp از VisiCorp ، یک سیستم عامل کوتاه مدت مبتنی بر GUI رایانه ای IBM ، هدایت شد. ویندوز 1.0 یک رابط کاربری گرافیکی در بالای MS-DOS معرفی کرد و آیکون های کاربر پسند را به ویندوز آورد ، که از آن زمان به یک پایه اصلی سیستم عامل تبدیل شده اند. در حالی که پذیرش ویندوز 1.0 در بهترین حالت جالب بود ، اهمیت آن برای آینده خط ویندوز غیرقابل انکار است.

ویندوز 1.0 پایه های سری بسیار موفق ویندوز 3.0 / 3.1x و همچنین ویندوز 95 بعدی را بنا نهاد. ویندوز 1.0 ورود اجزایی مانند ماشین حساب و صفحه کنترل را که از آن زمان در همه نسخه های ویندوز وجود داشته است ، مشخص کرد.

از ویندوز 1.0 تا ویندوز 10 ، تکامل ویژگی های ویندوز مانند دکمه Start ، نمادهای قابل کلیک ، نوار وظیفه و منوی Start را مشاهده کرده ایم که به چند مورد اشاره می کنیم. در سی و پنجمین سالگرد ویندوز ، به ما اطلاع دهید که نسخه مورد علاقه شما کدام است.

اعتبار تصویر: تامی الون[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر