[ad_1]

WTF؟! اگر شما یکی از میلیون ها نفری هستید که اخیراً خود را در خانه کار کرده اند ، ممکن است وسوسه شوید که بارها و بارها در ساعات کار آرام شوید. اگر این موضوع برای شما آشنا به نظر می رسد ، به شما هشدار داده شود: طبق گزارش جدید ، هر رئیس پنجم ، از دست دادن وقت کارهای بادی کارمندان را بدون اطلاع آنها مشاهده می کند.

در گزارش مترو ، اتحادیه ها هشدار دادند که کارفرمایان از مزایای Covid-19 برای نظارت مخفیانه کارگران از راه دور استفاده می کنند. از هر پنج شرکت یک نفر به استراق سمع کارمندان اعتراف کرده یا قصد دارد در آینده این کار را انجام دهد.

“ما می دانیم که بسیاری از کارفرمایان در فن آوری هایی برای مدیریت خرد کارگران و تصمیم گیری خودکار در مورد استخدام و اخراج چه کسانی سرمایه گذاری می کنند. در مورد استفاده از نظارت در محل کار باید از کارمندان به درستی مشاوره شود و توسط الگوریتمی از مدیریت ناعادلانه محافظت شود. ” “همانطور که از این بحران خارج شدیم ، باید از فناوری برای بهبود زندگی کاری استفاده شود ، نه برای از بین بردن عزت مردم.”

برخی از روش های نظارت شامل بررسی مدت زمان خواندن و پاسخ دادن به پیام ها برای کارمندان است. نگران کننده ترین ادعا این است که برخی از کارفرمایان مخفیانه کارمندان را از طریق وب کم خود کنترل می کنند. علاوه بر نگرانی های آشکار درباره حریم خصوصی ، کارکنان ممکن است با اقدامات انضباطی ناعادلانه روبرو شوند.

نظرسنجی YouGov / Skillcast از 2099 شرکت نشان داد که 12 درصد گفتند که نظارت از راه دور را آغاز کرده اند. در مورد شرکتهای بزرگتر ، این رقم به 16٪ می رسد ، که 8٪ اقدام را گزارش می دهند.

طبق تحقیقات TUC ، از زمان شروع کار از خانه هر هفت کارمند شاهد افزایش نظارت بوده اند.

در انگلستان ، شرکت ها مجاز به نظارت بر کارمندان بدون اطلاع آنها “در صورت مشکوک بودن به قانون شکنی” هستند.

بسیاری از غول های فناوری از رشد دورکاری بهره مند شده اند و ما قبلاً نمونه هایی از آنها را دیده ایم که مرزهای حریم خصوصی را گسترش می دهند. به عنوان مثال ، مایکروسافت پس از پاسخ به تهاجمی بودن ویژگی ، ابزار اندازه گیری عملکرد خود را تغییر داد.

اعتبار تصویر: RR

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir