ارتش ایالات متحده بودجه تحقیق در مورد ارتباطات خاموش از طریق سیگنال های مغزی را تأمین می کند

[ad_1]

با نگاه به آینده: تصور کنید اگر سربازان فقط از طریق فکر فقط با استفاده از امواج مغزی خود می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. ارتش آمریكا در حال سرمایه گذاری میلیونی در تحقیقاتی است كه می تواند سناریوی هولناك را به واقعیت تبدیل كند و اولین موفقیت در این زمینه صورت گرفته است.

براساس C4isrnet ، سرویس تحقیقات ارتش ایالات متحده طی 5 سال آینده 6.25 میلیون دلار بودجه برای این پروژه فراهم كرده است. توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس هدایت می شود. دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ؛ دانشگاه دوک و دانشگاه نیویورک ، همراه با چندین نفر از انگلستان.

این مطالعه قبلاً در جداسازی سیگنالهای مغزی موثر بر عملکرد یا رفتار از سایر سیگنالهای مغزی موفق بوده است. با استفاده از الگوریتم و ریاضیات پیچیده ، تیم می تواند تشخیص دهد که کدام سیگنال های مغزی به رفتار مربوط می شوند و آنها را از مواردی که به عنوان بی ربط طبقه بندی می شوند حذف کند.

با شناسایی این سیگنال های مغزی ، این می تواند منجر به ایجاد ماشینی شود که قادر به تفسیر آنها و ارائه بازخورد باشد ، به سرباز اجازه می دهد قبل از وقوع چیزی اقدامات اصلاحی را انجام دهد. حمید کریم ، رئیس برنامه سرویس تحقیقات ارتش ، نمونه ای از سیگنال های استرس و خستگی را که از مغز وارد می شود ، قبل از اینکه کسی متوجه استرس یا خستگی شود ، ارائه داد. این فناوری می تواند به سربازان بفهماند که پیش از موعد نیاز به استراحت دارند.

برنامه کاربردی بالقوه دیگر برای تحقیق ، ایجاد ارتباط سریع و بی سر و صدا است. که فقط به یک عمل فکر می کند ، می تواند توسط کامپیوتر تفسیر شود و به یک هم تیمی یا فرمانده منتقل شود. “بنابراین من و شما آنجا در تئاتر هستیم و مجبوریم […] این از چیزی است که ما با آن روبرو هستیم. “کریمه توضیح داد. “اساساً ، من با کامپیوترم صحبت کردم – کامپیوتر شما می تواند در جیب شما باشد ، می تواند تلفن همراه شما باشد یا هر چیز دیگری – و آن رایانه با او صحبت می کرد […] رایانه هم تیمی شما و سپس رایانه او با هم تیمی شما صحبت خواهد کرد. “

آزمایشات جداسازی امواج مغزی قبلاً روی میمون ها انجام شده است ، اما انتظار نداشته باشید که از فناوری دهه های آینده در جبهه های جنگ سکونت داشته باشید.

اعتبار تصویر: Getmilitaryphotos

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme