احداث مراکز تجاری مشترک برای تسهیل روابط اقتصادی تهران و کازاناین موضوع در نشست خبرچین با رئیس جمهور تاتارستان مورد بحث قرار گرفت.

«محمد مخبر» عصر سه شنبه در دیدار «رستم مینی خانوف» رئیس جمهور تاتارستان اظهار داشت: ایران و تاتارستان فرصت های فراوانی برای توسعه روابط فیمابین دارند و می توانند سطح روابط خود را در زمینه های تجاری، صنعتی، انرژی، علمی و علمی ارتقا دهند. حوزه های فرهنگی زمینه های”.

معاون اول رئیس جمهور همچنین به روابط صمیمانه و نزدیک جمهوری اسلامی ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: تهران و مسکو برنامه های مشترکی برای توسعه همکاری ها در حوزه ترانزیتی تدوین کرده اند و تاتارستان نیز می تواند در این زمینه با ایران همکاری کند.

مخبر احداث مراکز تجاری مشترک در ایران و تاتارستان را گامی در جهت ساده سازی روابط تجاری و اقتصادی فیما دانست و افزود: با احداث این مراکز بسترهای لازم برای گسترش همکاری های بخش خصوصی فراهم می شود.

رستم مینی خانوف رئیس جمهور تاتارستان در سفر امروز خود به مپنا و ایران خودرو گفت: علاقه مندیم از دانش و توانمندی های ایران در زمینه های مختلف استفاده کنیم و همکاری های مشترک را آغاز کنیم.

وی همچنین بر حل مسائل بانکی و فراهم کردن بسترهای لازم برای تامین مالی پروژه های مشترک در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی و صنایع غذایی تاکید کرد و افزود: تاتارستان به توانمندی ها و پتانسیل بخش خصوصی ایران در زمینه فرآوری و فرآوری علاقه مند است. رشد صنایع غذایی برای استفاده

رئیس جمهور تاتارستان همچنین از تبادل معلم و دانش آموز بین ایران و تاتارستان حمایت کرد و آمادگی کازان را برای توسعه همکاری های فرهنگی و مذهبی با کشورمان اعلام کرد.

حتما بخوانید:
AMD برخلاف انویدیا و اینتل ، یک چیپ ست طراحی گرافیکی را به ثبت رساند