آیا به بازدید موتور خودرو خود می روید؟

آیا به بازدید موتور خودرو خود می روید؟

ظاهر قطعات موتور باید شکل قابل قبولی داشته باشد و موتور باید تا حد امکان تمیز و عاری از هرگونه روغن باشد.

موتور از لحاظ نشتی آب یا بنزین  باید مورد بازرسی قرار گیرد نشتی احتمالی هر کدام از مایعات موتور مانند روغن ،اسید باتری ،بنزین و آب می تواند خطر آفرین باشد.

 شایان ذکر است بخشی از این مایعات قابل ترکیب با هوای محیط زیست بوده و باعث آلودگی محیط زیست می شود.نشتی احتمالی بنزین از شلنگ های سیستم سوخت رسانی باعث آتش‌سوزی در محفظه موتور و در نهایت آتش‌سوزی کل خودرو می گردد.

نشتی  آب موتور از لوله ها و شلنگهای سیستم خنک کاری باعث کم شدن سطح مایع خنک کاری و در نهایت جوش آمدن آب موتور خودرو می گردد.

 لذا وضعیت ظاهری موتور خودرو از لحاظ نداشتن هرگونه نشتی احتمالی از قسمتهای ذکر شده و از لحاظ بررسی بقیه متعلقات موتور خودرو بسیار حائز اهمیت است، به طور مثال نشتی احتمالی روغن از قسمت‌های مختلف موتور خودرو مانند درپوش سرسیلندر قالپاق سوپاپ ها یا  کارتر خودرو باعث از دست رفتن روغن موتور می گردد و این ذهنیت را برای مصرف کننده ایجاد  می‌کند که کم شدن روغن به دلیل وجود روغن سوزی موتور می باشد که این ذهنیت کاملاً غلط است نشتی اسید باتری نیز باعث ایجاد خسارت جدی به بدنه خودرو می شود.

 کلیه مایعاتی که به نوعی در شرایط کارکرد موتور نقش ایفا می‌کند دارای عمر مفید هستند و باید بعد از مدتی تعویض یا سرریز شوند.مانند روغن موتور ،ضد یخ ،مایع خنک کاری موتور، واسکازین گیربکس روغن ترمز، روغن گیربکس اتوماتیک ،روغن کلاچ روغن فرمان هیدرولیک و اسید باطری.

حتما بخوانید:
Redditors با کاهش ارزش Dogecoin پس از هفت برابر جهش در هفته گذشته ، متحد شدند

 

اگر قصد تهیه لوازم جانبی و یدکی اصل برای خودرو خود دارید و خواهان مایعات و روغن های با کیفیت هستید اینجا کلیک نمایید.