آژانس های کاریابی باید گلوگاه های فساد را شناسایی کنندحجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی صبح امروز دوشنبه برای ادامه روند نظارت بر پرسنل دستگاه های اجرایی به سازمان اداری و استخدامی کشور و به عنوان ششمین نقطه پایش پرسنلی به جمع سران این سازمان رفت. ، ضمن استماع گزارش اثربخشی این مجموعه از تصمیمات و پیشنهادات مهم برای بهبود کمی در یک سال و ارائه کیفیت فعالیت های سازمان.

رئیس جمهور اجرای کامل نظام اداری در سطح جمهوری اسلامی را مستلزم نگاه و نگرش تحول آفرین دانست و گفت: امروز همه صاحب نظران عرصه مدیریت کشور فارغ از سلایق سیاسی معتقدند که نظام اداری ما نیازمند است. تحول و این در حکومتی که پرچم تحول را به اهتزاز در می آورد لازم است نظام اداری و ساختار حاکمیتی باید متحول و سازگار شود.

حجت الاسلام رئیسی بازنگری در فرآیندها را لازمه تحول نظام اداری کشور دانست و تاکید کرد: تمامی مراحل تحول اداری باید دارای دو ویژگی مهم باشد، اول اینکه مبانی آن دارای غنا و یقین علمی بوده و می تواند. دفاع شود و ثانیاً عزم عملی برای اجرای آن وجود دارد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برای ارائه بهترین و باکیفیت ترین خدمات اداری به مردم با کمترین هزینه، سالم سازی نظام اداری، تسریع در نظم بخشی به سازمان اداری کشور و نیز در نظر گرفتن نظرات مردم در سیستم ارزیابی برای ایجاد روشی موثرتر برای ارزیابی عملکرد موسسات.

پیگیری و رفع مشکل تراکم نیروی انسانی در برخی نهادها، جذب نخبگان در دستگاه های اجرایی، رعایت انصاف در پرداخت، تحقق بخشیدن به پرداخت اضافه کاری، جلوگیری از ایجاد تشکل های افراد با ابزار ارزیابی کار، و پیوند پاداش و نظام جبران خسارات به وظایفی بود که رئیس جمهور اجرای آن را متولیان مدیریت و استخدامی کشور مکلف کرد.

حتما بخوانید:
موافقت مقام معظم رهبری بر تداوم رهبری زاهدیوف

رئیس جمهور همچنین به اهمیت فعالیت های رسیدگی به تخلفات اداری اشاره کرد و خاطرنشان کرد: قانون رسیدگی به تخلفات اداری یکی از موثرترین قوانین کشور است و اعضای تخلفات اداری موظف به رعایت نص صریح این قانون هستند. . بدون هیچ گونه مصالحه و برخورد با تخلفات، مراجع اداری بدون تسامح با آنها برخورد کنند تا تخلف در دستگاه های اجرایی به جرم تبدیل نشود.

حجت الاسلام رئیسی نیز قانون تقویت سلامت نظام اداری را یکی از قوانین کاربردی دانست و بر اجرای کامل آن توسط همه نهادها و سازمان ها و کنترل این موضوع توسط سازمان های اداری و سازمان های استخدامی تاکید کرد.

وی همچنین از مقامات دولتی و استخدامی جمهوری به همراه وزارت ارتباطات و اطلاع رسانی خواست تا گلوگاه های فساد را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه سازمان مدیریت و استخدامی باید هم بخش اداری و هم حوزه استخدامی را مد نظر قرار دهد، تصریح کرد: فعال بودن بخش اداری این سازمان قطعا باعث افزایش بهره وری و گشودن گره های بسیاری در کشور و رفع مشکلات خواهد شد.

خجت الاسلام رئیسی با اشاره به اهمیت وظایف و اثربخشی مرکز آموزش مدیریت دولتی در سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: آموزش در دستگاه های اجرایی یکی از ضروریات است و کادر اداری و تمامی سطوح مدیریتی باید دائماً در معرض آموزش قواعد، دستورالعمل ها، قوانین، مصادیق تخلفات و همچنین آگاهی بخشی و دریافت تحلیل مناسب از مشکلات روز جامعه باید در قالب جهاد برای تبیین و روشنگری قرار گیرد.

حتما بخوانید:
کمیسیون اروپا به دلیل بازی های "مسدود شده جغرافیایی" استیم 9.5 میلیون دلار جریمه نقدی کرده است

پیش از سخنان رئیس جمهور، برخی از روسای ادارات و سازمان های استخدامی کشور گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه های ماموریت های اصلی این سازمان از جمله اصلاح ساختار و معماری دولت، سرمایه انسانی و الکترونیکی ارائه کردند. حکمرانی و هوشمندی از طریق سه استراتژی: برابری، بهره‌وری و جهت‌گیری بر مردم.

انصاف در پرداخت، تدوین لایحه دو دوره ای تناسب حقوق، تدوین لایحه ساماندهی حقوق کارگران، ایجاد سمت معاونان ترفیع، سامانه دالاتان، طرح خانه دولت، نظارت بر نظام شورا، سالم فرهنگ اداری و آموزش کارکنان از دیگر نکاتی بود که در گزارش مدیران این سازمان که به رئیس جمهور ابلاغ شد، بیان شد.

لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز در این نشست گفت: این اولین سفر رئیس جمهور به سازمان اداری و استخدامی کشور است.