[ad_1]

با نگاه به آینده: یکی از جالب ترین و دلگرم کننده ترین موارد در مورد CES این است که این یک تصویر جذاب از آینده ما ایجاد می کند. بر اساس اولین روز نمایش “مجازی” امسال ، وان های قابل کنترل توسط نرم افزار ، اتومبیل های دارای سیستم سرگرمی که با نمایشگرهای روزانه ، تاشو یا موبایل ما رقابت می کنند ، هواپیماهای بدون سرنشین و روبات های کنترل شده 5G – البته – ربات ها ، بدیهی است که همه بخشی از زندگی ما قبل از درک آن است.

در حقیقت ، البته ، این چشم اندازهای CES آینده محور معمولاً توسط بخشهای بازاریابی شرکتهای بزرگ هدایت می شوند و آینده بالقوه ای را توصیف می کنند که اگر بخواهیم عقاید آنها را باور کنیم ممکن است امکان پذیر باشد.

با حكمت حاصل شده از دیدن و آمدن این چشم اندازها در طول دهه ها ، فهمیدم كه بندرت به همان اندازه كه به نظر می رسد تصاویر ترسیم شده اند ، خالص و درخشان است. با این وجود ، نگاهی به بیشترین اخبار CES در حد امکان و تلاش برای درک معنای واقعی آن ، یک تمرین عالی است.

امسال تعدادی چیز به ذهنم خطور می کند. اول اینکه ، ممکن است برای کسی تعجب آور نباشد ، به نظر می رسد در مورد مفاهیم تصویر بزرگ و نه تقریباً به اندازه محصولات خاص که در گذشته دیده ایم ، صحبت های زیادی صورت گرفته است. به طور واضح ، این در همه زمینه ها درست نیست – فراتر از یک سال رکورد رشد ، به ویژه فروشندگان رایانه های شخصی و فروشندگان تراشه مانند اینتل و AMD ، یک تن از محصولات جدید را برای نمایشگاه امسال عرضه کرده اند – اما آنها بیشتر از این موارد مستثنی بودند. .

روز مطبوعات بزرگ قبل از CES مثال جالبی از منظور من ارائه داد. هیچ یک از کنفرانس های مطبوعاتی بزرگ بیش از 30 دقیقه طول نکشید و تعداد کمی از آنها نیز کمتر از 15 دقیقه بود. البته بخشی از این امر مربوط به برنامه ریزی و نیاز به ثبت پیش از اخبار آنها بود ، اما من از اینكه حتی برخی از بزرگترین مارك ها در بازه های زمانی خود چقدر روشن بودند متعجب شدم.

بسیاری از شرکت ها زمان زیادی را صرف بحث در مورد موضوعات بزرگ و موضوعاتی مانند مسئولیت اجتماعی شرکت ها کرده اند – همه چیز برای روشن شدن بسیار مهم است – اما نه آنچه ما عادت داریم در CES ببینیم. این واقعیت را پرتاب کنیم که فقط 1/3 شرکت در نمایشگاه امسال شرکت دارند و فرصت تعامل با افراد این شرکتها بسیار محدود است و فقط بسیار متفاوت است.

https://www.youtube.com/watch؟v=VemqlfpctM0

دوم ، جالب ترین موضوعات و جذاب ترین چشم اندازها کمی فراتر از حد معمول به نظر می رسید. باز هم ، ممکن است تعجب آور نباشد با توجه به جایی که ما در جهان هستیم ، اما تعداد بسیار کمی از جالبترین چیزها در واقع برای خرید ارائه می شوند – و صادقانه بگویم ، من مطمئن نیستم که مردم واقعاً خواستن

به عنوان مثال ، چندین ربات که سامسونگ در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود نشان داد ، علاقه زیادی را برانگیخت – یک لیوان شراب برای من بریزید و سپس ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار دهید – بله ، لطفا! – و آنها قطعاً پیشرفتهای چشمگیر فناوری بودند ، اما احساس می کردند چیزی است که ما واقعاً حداقل تا اواسط دهه نمی توانستیم آن را در بازار ببینیم. علاوه بر این ، من هنوز متقاعد نشده ام که افراد زیادی برای این نوع ربات های خودمختار در خانه های ما آماده هستند – این یک جهش بسیار بزرگ از ربات جدید AI با قدرت ، JetBot 90 AI برای تمیز کردن هوش مصنوعی به ساقی دیجیتال Bot Handy است ، اما شاید فقط منم.

همچنین ، آخرین تکرار مفهوم Harman’s ExP ، که یک صفحه دیجیتالی روی کابین خلبان ماشین را نشان می دهد ، که به سمت راننده و سرنشین حرکت می کند – و به شما امکان می دهد کارهایی مانند بازی ها را تجربه کنید ، کنسرت های مجازی را تجربه کنید و حتی خودتان ایجاد کنید آهنگ ها یا فیلم ها در ماشین – به نظر می رسد ایده جالبی بیش از حد باشد. منظورم این است که ، من می خواهم تجربه اتومبیل شما را راحت تر جلوه دهم ، اما آیا واقعاً لازم است آن را به مکانی برای گذراندن ساعت ها سرگرمی یا کار تبدیل کنم ، خصوصاً وقتی که هنوز سالها با رانندگی کاملاً خودمختار فاصله داریم؟ ؟

همه اینها من را به سومین و آخرین نقطه CES امسال می رساند.

علی رغم تغییر بزرگ در شکل ، حقیقت این است که بیشترین اخبار کاربردی و مرتبط با نمایش امسال (همانطور که رک و پوست کنده می گویم تقریباً هر ساله اتفاق می افتد) این است که ما در تعدادی از زمینه ها پیشرفت کند اما مداومی داریم ، برای که بسیاری از مردم به آن علاقه مند هستند.

تلویزیون های ما بزرگتر می شوند و کیفیت تصویر در حال بهبود است ، نه تنها به دلیل نمایش فناوری هایی مانند مینی LED ها در ارائه 110 اینچی جدید سامسونگ ، بلکه همچنین به دلیل هوش مصنوعی ، مانند پردازنده شناختی تراشه XR در جدیدترین تلویزیون های Bravia XR سونی ، که با استفاده از هوش برای بهبود بخشهایی از تصویر ، جایی که معتقد است افراد توجه خود را معطوف می کنند.

همچنین امکاناتی را که صفحه های موبایل می توانند از جمله طراحی در حال توسعه تلفن هوشمند از LG و همچنین تبلت قابل ارتقا از TCL ارائه دهند ، مشاهده می کنیم.

https://www.youtube.com/watch؟v=lLv_PWFdqvY

بعلاوه ، در حالی که مردم به مفهوم چیزهایی مانند خانه هوشمند علاقه مند هستند ، اما همه برای ایجاد جذابیت در خانه نیازی به روشنی ندارند. به عنوان مثال ، در كنفرانس مطبوعاتی كولر ، این شركت در مورد چندین شیر آب و توالت های هوشمند خود صحبت كرد كه از سنسورها برای كار خودكار استفاده می كنند اما نیازی به تعامل صوتی ندارند. برای من ، این یک مثال مهم برای درک این نکته است که شما می توانید از فناوری برای انجام کارهای هوشمندانه استفاده کنید ، اما آنها هنوز هم می توانند کاملاً بصری و “بدون فناوری” باشند.

برعکس ، نمایش جدیدترین نسخه یخچال های هوشمند سامسونگ ، همراه با کلاس آشپزی آنلاین و خدمات تحویل مواد غذایی ، برجسته کرد که گاهی اوقات به زیرساخت ها و خدمات بیشتری نیاز داریم تا از یک ترفند هوشمندانه به دستگاه واقعاً مفیدی

به هر حال ، نمی توانم جمله معروف معروف ویلیام گیبسون ، نویسنده داستان های علمی ، در حدود یک ربع قرن پیش را به یاد بیاورم که “آینده از راه رسیده است – هنوز به طور مساوی توزیع نشده است.”

همانطور که CES امسال به ما نشان می دهد ، همانطور که برای سالهای زیادی وجود داشته است ، واقعاً واقعیتی در چشم اندازهای بزرگ وجود دارد که شرکت های حاضر در CES ارائه می دهند – شما برای استفاده از بهترین ها فقط باید فوق العاده ثروتمند باشید ، آنچه امروز فناوری ارائه می دهد. برای بقیه ما و شرکت هایی که می خواهند به دیدگاه های واقع بینانه تری که در خانه هایمان تلاش می کنیم پاسخ دهند ، باید درک کنیم که کدام بخش از این مفاهیم آینده با ارزش ترین و کاربردی ترین و ساخت محصولات هستند ، که از آنها استفاده می کنند – برای CES برای سال آینده.

باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research ، LLC ، یک شرکت مشاور فناوری است که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در توییتر دنبال کنید bobodtech.[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر