آناتومی موش

[ad_1]

همه ما آنها را در خانه ، مدرسه و محل کار دیده و استفاده کرده ایم. موش های رایانه ای اغلب ارزان و ابتدایی هستند ، اما برخی از آنها دارای انواع اضافی هستند و صدها جز inside کوچک را در داخل خود دارند. دستگاه های ورودی و موشواره ها به طور کلی عناوینی کاملاً شبیه پردازنده یا کارت گرافیک جدید ندارند ، اما چیزی بدتر از صفحه کلید یا موس با طراحی ضعیف وجود ندارد.

در این فصل بعدی از سری Anatomy of Hardware ، ماوس ، صفحه کلید و صفحه بازی را بررسی خواهیم کرد. همچنین می توانید مقالات قبلی مربوط به سایر اجزای رایانه را بررسی کنید.

آناتومی سری سخت افزار رایانه TechSpot

می توانید در محل کار ، مدرسه یا خانه یک کامپیوتر دسک تاپ داشته باشید. برای تهیه اظهارنامه مالیاتی یا انجام آخرین بازی ها می توانید از آن استفاده کنید. حتی ممکن است در ایجاد و اصلاح رایانه ها نقش داشته باشید. اما اجزای تشکیل دهنده کامپیوتر را چقدر می شناسید؟

این کار را با فرو رفتن در روده یک موش معمولی شروع خواهیم کرد – یک موش که هزینه آن کمتر از 10 دلار است و میلیون ها نفر در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. بعداً در همان مقاله ، ماوس Logitech با کلاس بالاتر را کالبدشکافی می کنیم تا ببینیم این دو از داخل چگونه مقایسه می شوند.

بیشتر موشهای ارزان قیمت و ابتدایی مانند این Compoint CP-390 خواهند بود که در زیر نشان داده شده است ، دارای دو دکمه اسپرت و یک چرخ که دارای یک دکمه نیز می باشد. مدل های پیشرفته تر ماوس با کنترل های اضافی ارائه می شوند ، اما همه آنها عملکرد اساسی یکسانی دارند.

دکمه های چپ و راست فقط بخشی از لایه پلاستیکی بالایی هستند (که معمولاً ABS تزریق می شوند) ، نه تکه های منفرد. این لایه به اندازه کافی نازک است تا اطمینان حاصل شود که دکمه ها به راحتی خم می شوند ، اما همچنین به اندازه کافی ضخیم است که از فشار دادن آنها به طور دائمی جلوگیری می کند.

به عبارت دیگر ، خاصیت ارتجاعی پلاستیک مکانیسم دکمه ها را فراهم می کند. این ماوس خاص از همان پلاستیک برای چرخ استفاده می کند ، اما ممکن است دیگران از پلیمر نرم یا حتی فلز استفاده کنند.

با ورق زدن روی آن ، می توانیم ببینیم که ماوس حرکت را از کجا حس می کند ، اما پس از باز کردن ، نگاه بهتری خواهیم داشت. برای آسانتر شدن لغزش ماوس بر روی سطح ، بسیاری از آنها با پد PTFE (پلیمر با اصطکاک کم) عرضه می شوند ، اگرچه پیشنهاد بسیار ارزان ما به راحتی از دیسک های پلی پروپیلن صاف استفاده می کند.

خوب ، بیرون کافی است – بیایید آن را هک کنیم! جای تعجب نیست که بیشتر آن خالی است. مدل ما دارای یک صفحه شامل تنها 7 جز است:

به نظر زیاد زیاد نمی آید اما همه آن چیزی است که واقعاً به آن نیاز دارید.

در داخل میکروسوئیچ ها یک قطعه فلزی نازک به شکلی وجود دارد که پس از فشار دادن به جای خود باز می گردد. فعال سازی سوئیچ ، فلز را به سمت پایین هل می دهد تا زمانی که با یک تماس برخورد کند و با بستن مدار سیگنال برق ایجاد می کند.

میکروسوئیچ ها یکی از اولین مناطق قابل توجهی هستند که کیفیت ماوس در آنها متفاوت است ، بنابراین ماوس گران تر از سوئیچ هایی استفاده می کند که برای سالها استفاده و سو abuse استفاده به همان روش کار می کنند.

با این حال ، با گذشت زمان ، فلز می تواند خسته شود ، و این در توانایی بازگشت سریع آن تأثیر می گذارد. یک محیط خصمانه همچنین می تواند منجر به خوردگی فلز شود ، که بر خوب بودن انتهای زنجیر تأثیر می گذارد.

بزرگترین مشکل سوئیچ ها این است که آنها به صورت انبوه تولید می شوند و هرچه ارزان تر باشند ، احتمال شکستن آنها بیشتر است. وقتی این اتفاق می افتد ، بیشتر ما فقط موش را بازیافت می کنیم و یک ماوس جدید می گیریم ، اما اگر با لحیم کاری راحت هستید ، تعویض میکروسوئیچ ها بسیار آسان است.

هنگامی که دکمه های ماوس فقط دستگاه های روشن / خاموش هستند ، چرخ باید نوعی تغییر ناپذیر اما نامحدود را ایجاد کند – یعنی. قابلیت پیمایش همزمان “سطح” چرخ ، اما همچنین امکان پیمایش برای همیشه.

ماوس با بودجه فوق العاده ما این کار را با کمک یک پتانسیومتر چرخشی (اساساً یک مقاومت متغیر) انجام می دهد: با چرخش چرخ ، یک تماس در جز the بر روی یک ماده مقاومت الکتریکی می لغزد. این امر منجر به افزایش یا کاهش مقاومت می شود که منجر به تغییر ولتاژ وارد شده به کنتاکت می شود.

این است تغییر دادن این اندازه گیری می شود ، نه تنش خود – یک تغییر مثبت می تواند به عنوان “پیمایش به بالا” و یک تغییر منفی برای “پایین” تفسیر شود. به همین ترتیب ، از نرخ تغییر خود می توان برای نشان دادن سرعت پیمایش استفاده کرد.

برای به دست آوردن حرکت دندانه دار از چیزی بسیار پیچیده تر استفاده می شود: یک قطعه فلز خمیده روی دندانهای پلاستیکی قرار می گیرد به طوری که هنگام چرخش با آنها برخورد می کند.

و اکنون به قسمت مهم ماوس: تراشه یکپارچه ، سیگنال های دکمه ها و چرخ را پردازش می کند ، همچنین حرکت ماوس را قبل از ارسال نتایج از طریق USB حس می کند. این اجزا کاملاً برای استفاده در موش ها طراحی شده اند و کار دیگری انجام نمی دهند ، به همین دلیل می توانند بسیاری از کارها را همزمان انجام دهند.

در مثال ما ، یک LED قرمز سطحی را که ماوس بر روی آن قرار دارد روشن می کند و نور را از طریق یک راهنمای پلاستیکی روشن می کند. سنسور نوری تصاویر صحیحی را در سطح ایجاد می کند و سپس پردازنده سیگنال موجود در تراشه تصاویر متوالی را با هم مقایسه می کند.

برای تعیین جهت و سرعت حرکت ماوس بر اساس تفاوت در تصویر ، از یک الگوریتم از قبل برنامه ریزی شده استفاده می شود. از یک LED قرمز به دلیل ارزان بودن استفاده می شود و بیشتر حسگرهای نوری بسیار پاسخگوی این رنگ هستند.

تراشه سیلیکون را می توانید در تصویر بالا بهمراه سیمهای ظریفی که آن را به بقیه برد متصل می کند ، مشاهده کنید. لکه کوچک آبی خود سنسور نور است – لازم نیست خیلی بزرگ باشد یا مملو از میلیون ها پیکسل باشد ، برای تشخیص سطح موس بر روی آن کافی است.

بقیه ماتریس تراشه الگوریتم و سیگنال USB را پردازش می کند. همه چیز برای کارهایی که شما باید انجام دهید بسیار ساده است اما کاملاً موثر است. نسخه های پیشرفته تر امکان تغییر در وضوح تصویر را دارند که به DPI معروف است (‘نقطه در اینچ ‘) تنظیمات موس.

در حداکثر وضوح ، سنسور با سهولت بیشتری حرکات بسیار کوچک را تشخیص می دهد که باعث حساسیت بیشتر ماوس می شود. در رزولوشن های پایین اثر معکوس رخ می دهد.

بنابراین ، آیا کیفیت این تراشه ها تفاوت این ماوس 5 دلاری با چیزی است که نزدیک به 20 برابر هزینه دارد؟ در اینجا Logitech MX Master شناخته شده است ، که ما آن را باز خواهیم کرد و می فهمیم!

MX Master دارای دو چرخ ، شش دکمه و همچنین بی سیم است – برای اتصال بی سیم از اتصال بلوتوث و باتری لیتیوم یون استفاده می کند. سایر ویژگی های موجود مانند امکان کنترل ماوس تا سه رایانه مختلف ، حساسیت حرکت قابل تنظیم و چرخ رفتن آزادانه یا با یک ناچ چرخ وجود دارد.

اما وقتی آن را باز می کنید ، به راحتی می توانید ببینید که دلارهای اضافی برای چه چیزی می پردازند.

ماوس خوش استفاده ما (از این رو چرخ کثیف و فضای داخلی) دارای 5 صفحه مجزا است که چندین مورد از آنها دارای چندین قطعه الکترونیکی هستند.

به عنوان مثال ، تراشه زیر فقط برای سیستم بلوتوث است – داخل آن یک پردازنده 32 بیتی Arm Cortex-M0 ، حافظه فلش 256 کیلوبایت و RAM 32 کیلوبایت قرار دارد. می توانید یک تراشه گیرنده 2.4 گیگاهرتزی را دقیقاً در بالا و سمت راست مشاهده کنید که سیگنال بلوتوث را ارسال و دریافت می کند.

تراشه مهم دیگر حسگر نوری است. لاجیتک از اصطلاح بازاریابی استفاده می کند لیزر دارکفیلد برای توصیف آن ، اما در واقع این چه معنایی دارد؟

به جای استفاده از LED های قرمز استاندارد ، از دو LED مختلف لیزر رنگی استفاده می شود. نور لیزر است موافقت کرد، که اساساً به این معنی است که پرتوهای نوری ساطع شده با یکدیگر هماهنگ هستند – این منجر به تصاویر منعکس شده با جزئیات بیشتر و کنتراست بهتر می شود.

این سنسور از سطح خود تصویر نمی گیرد (در واقع ، فقط سیاه به نظر می رسد ، از این رو نامگذاری شده است) میدان تاریک) ، اما درعوض عیوب میکروسکوپی ، ذرات گرد و غبار و سایر آوارها را برای ایجاد تصویر ثبت می کند. برای نورپردازی از دو لیزر استفاده می شود تا بهتر برجسته شوند.

به طور طبیعی ، سنسور باید توانایی اداره چنین اشیا small کوچک را داشته باشد و در نتیجه پیچیده تر و گران تر باشد. اما نتیجه نهایی این است که ماوس می تواند حرکت را روی سطوح به ظاهر صاف مانند فلز صیقلی یا شیشه ردیابی کند.

حتی دو چرخ پیچیده تر هستند – طرف از القای الکترومغناطیسی برای تولید سیگنال چرخش استفاده می کند. آهن ربا جریان های کوچکی را در قطعات فلزی یا سیم پیچ سیم ایجاد می کند که مربوط به ولتاژ تولید شده است. این را اندازه بگیرید و خروجی چرخ خود را بدست خواهید آورد.

چرخ بالایی دارای بلندگوهای پلاستیکی است که با چرخش در اطراف ، یک پرتو نور از LED را شکست می دهد. یک سنسور این چشمک ها را تشخیص می دهد و میکروکنترلر جهت و سرعت چرخ را از مدل های سبک تعیین می کند.

برای دستیابی به حرکت آزاد چرخ ، از یک شیر برقی استفاده می شود: هنگام فعال کردن ، یک پیستون را از محفظه اجزا (در سمت چپ چرخ در تصویر بالا) بلند می کند ، که یک اهرم را به یک طرف سوق می دهد. این شبیه آزاد شدن ترمز اضطراری خودرو برای دور شدن آن است.

این ممکن است فقط یک موش باشد ، اما مقدار فکر ، طراحی و تولیدی که برای ایجاد این مدل خاص سرمایه گذاری می شود ، کاملاً روشن می کند که چرا این مدل بسیار گران تر (و جالب توجه است!) نسبت به مدل ارزان قیمتی که در ابتدا مشاهده کردیم.

https://www.youtube.com/watch؟v=LkqiDu1BQXY

ما از Xerox Alto مانند ماوس آجر مانند و صفحه کلید مکانیکی رعد و برق فاصله زیادی را طی کرده ایم – امروز با صرف چند دلار می توانید دستگاه های قابل اعتماد و دقیقی را خریداری کنید که به شما امکان می دهد به راحتی و بدون دردسر تمام جنبه های سیستم رایانه ای خود را کنترل کنید.

این کالبد شکافی (و آنهایی که برای صفحه کلید و صفحه بازی به زودی ارائه می شوند) با چند شگفتی روبرو شد ، اما هنوز هم عالی بود که ببینیم اساسی ترین و ارزان ترین دستگاه های ورودی اجزای بسیار کمی دارند. پیچیدگی و نبوغ مهندسی Logitech MX Master-like در مقایسه خیره کننده بود.

اعتبار دکل: Astronautech

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme