آناتومی صفحه کلید


دستگاه های ورودی مانند صفحه کلید نقش مهمی در محاسبات و فضای بازی دارند ، بنابراین تماشای فضای داخلی باید بسیار خنک باشد. به طور طبیعی ، این به معنای بیرون آوردن پوست سر ما و ارسال آنها به میز عمل برای تشریح دیگر آناتومی سخت افزار است.

همانطور که با موش ها دیدیم ، صفحه کلید امروز بسیار متفاوت است. اما می توان آنها را به یکی از دو دسته بسیار گسترده تقسیم کرد: غشایی یا مکانیکی. این اصطلاحات به سیستمی گفته می شود که برای تعریف کلیدهای فشار استفاده می شود و ما با اولین شروع خواهیم کرد.

آناتومی سری سخت افزار رایانه TechSpot

می توانید یک رایانه رومیزی در محل کار ، مدرسه یا خانه داشته باشید. برای تهیه اظهارنامه مالیاتی یا انجام آخرین بازی ها می توانید از آن استفاده کنید. حتی ممکن است در ایجاد و تنظیم رایانه نقش داشته باشید. اما اجزای تشکیل دهنده کامپیوتر را چقدر می شناسید؟

ضربه زدن یا نه ، این سوال است

در تصویر زیر یک صفحه کلید مقرون به صرفه وجود دارد ، شبیه صفحه های بیشماری که روزانه در مدارس ، ادارات و خانه ها استفاده می شود. طرح تقریباً یک کپی مستقیم از مدل کلاسیک IBM M 102 است ، اما در بیشتر صفحه کلیدهای امروزی این مورد وجود دارد.

کیف و تک کلیدها از ABS تزریق شده ساخته شده اند ، زیرا این یک فرآیند تولید ارزان است و مواد با دوام هستند.

با استفاده از صفحه کلید تمام اطلاعات مورد نیاز برای تعیین اینکه در کدام دسته قرار می گیرد به شما می دهد. هنگام فشار دادن کلیدها ، کلیک و کلیک قابل شنیدن کاملاً وجود ندارد ، که نشان می دهد این صفحه کلید غشایی است. نکته دیگر احساس شما هنگام فشار دادن یک کلید به پایین است. علی رغم اینکه یک مدل بودجه ای است ، اما احساس نرم و نرم دارد.

این از لحظه باز کردن آن تأیید می شود ، زیرا اولین چیزی که به چشم شما سلام می کند یک لایه سیلیکونی نرم است.

هر کلید توسط قسمت برجسته ای از لایه سیلیکون پشتیبانی می شود ، که به نوبه خود ثبات لازم در حرکت کلید را فراهم می کند (بنابراین هنگام ورود بازخورد دریافت می کنید) و بالشتک احتمالی برای تأثیر کلید (برای ایجاد احساس در کل صاف).

نکته منفی در این مورد این است که تا زمانی که شاهد وقوع اتفاقی در صفحه نمایش نیستید ، مشخصاً مشخص نیست که آیا کلید زدن موفقیت آمیز بوده است – برای برخی از کاربران ، کسل کننده بازخورد دلیل خوبی برای عدم برخورد با صفحه کلیدهای غشایی است.

این باعث می شود که استفاده از آن کاملاً ساکت باشد ، بنابراین اگر فضای اداری را با افراد زیادی تقسیم کرده اید ، این نوع صفحه کلیدها می توانند یک برکت باشند.

حذف لایه سیلیکون مجموعه ای از سه ورق پلاستیکی را در اختیار ما قرار می دهد: دو صفحه “مخاطبین سوئیچینگ” را فراهم می کنند ، و سومین جدا شدن ، جلوگیری از خواندن نادرست.

با فشار دادن یک کلید ، غشاها را به هم فشار می دهد به طوری که “نقاط” در پایین سپس به هم متصل می شوند – نتیجه یک مدار بسته است که توسط یک تراشه مناسب گرفته می شود.

حتما بخوانید:
موتور 206 RC آرسی

اگر ردپای غشاها را به تخته کوچک برسانیم ، می بینیم که در مجموع 26 رد وجود دارد. ترتیب آنها به گونه ای است که بسیاری از نقاط در یک مسیر قرار دارند ، به عنوان مثال در غشای فوقانی ، اما نقاط مربوط به آن در مسیرهای جداگانه قرار دارند.

ممکن است خیلی پیچیده به نظر برسد ، اما در واقع بسیار ساده تر از وجود ردیابی های جداگانه برای هر کلید است. در این مدل اتصالات به طور دائمی به برد متصل نیستند (این امر به کاهش هزینه ها کمک می کند) ، بنابراین برای اطمینان از اتصال مناسب باید محکم به غشاها متصل شوند.

همچنین چندین LED بر روی صفحه وجود دارد که با فشار دادن کلیدهای خاصی نشان داده می شوند – یعنی قفل های Caps ، Num و Scroll.

چرخش برد نشان می دهد که در آن تراشه کنترل قرار دارد. متأسفانه ، آن را زیر یک درپوش پلاستیکی سخت مهر و موم کرده اند (تا در برابر نشت مایع مهر و موم شود) و بدون آسیب رساندن به بقیه تخته ، نمی توان آن را برداشت.

با این حال ، تراشه استاندارد HID USB خواهد بود (دستگاه رابط انسانی) میکروکنترلر ، که هزاران مورد از آن در بازار وجود دارد (به عنوان مثال).

این نوع صفحه کلید قبل از اینکه با مشکلی روبرو شوید می تواند سالها دوام داشته باشد. وقتی این اتفاق می افتد ، اغلب با نقاط اتصال در ارتباط است – فشار مداوم و آزاد شدن آنها به آرامی فرسوده می شود ، تا اینکه در نهایت آنقدر فرسوده می شوند که دیگر تماس مناسبی برقرار نمی کنند.

در این مرحله ، تنها کاری که باید بکنید این است که دیافراگم ها را تعویض کنید یا مانند اکثر مردم صفحه کلید را به آسمان الکترونیک بفرستید و یک صفحه جدید بخرید. اما مسلماً هزینه هر صفحه کلید چند دلار نیست و یا از غشا استفاده می کند.

صفحه کلیدهای مکانیکی دسته متفاوتی هستند که معمولاً در انتهای دیگر محدوده قیمت قرار دارند و دلیل خوبی برای این امر وجود دارد.

در بالا صفحه کلید مکانیکی Corsair K100 RGB با برچسب قیمتی تا حدودی حیرت انگیز 210 دلار نشان داده شده است. همه مدل های این نوع گران نیستند ، اما طراحی و مجموعه ویژگی های این روزها بسیار رایج است.

در زیر هر کلید یک سیستم جداگانه برای میکروسوئیچ ها قرار دارد. K100 که ما در حال بررسی آن هستیم از موارد ساخته شده توسط تامین کننده مشهور آلمانی گیلاس استفاده می کند. سوئیچ های Cherry MX شهرت افسانه ای دارند ، اما در پایان آنها فقط یک سوئیچ خوش ساخت هستند.

گیلاس طیف گسترده ای از سوئیچ ها را ایجاد می کند ، هر کدام دارای قدرت و اندازه های مختلف فنر هستند تا سطح متفاوتی از احساس را ایجاد کنند. همچنین این طرح بسته به میزان نیاز آنها به فشار دادن قبل از فعال شدن اشتعال و ایجاد یا عدم بازخورد صوتی متفاوت است.

حتما بخوانید:
گفتگوی اپل اتومبیل با هیوندای "متوقف شد"

به دلیل قطعات متحرک ، صفحه کلیدهای مکانیکی مشخصاً “جغجغه ای” روی خود دارند (چه رسد به این که در هنگام عصبانیت استفاده شوند). استفاده از کلیدها باعث می شود تا صفحه کلید در مقایسه با نمونه های غشایی خود ، مسئولیت پذیر و لمسی بیشتری داشته باشد.

کدام سوئیچ مکانیکی کدام است؟

رونق گنجاندن روشنایی LED RGB در اجزای رایانه به نفع همه نیست ، اما در مورد صفحه کلید برخی از مزایای واقعی وجود دارد: نور پس زمینه قابل تنظیم به شما امکان می دهد تا رنگی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد و همچنین می توانید تنظیم کنید ترکیبی خاص از کلیدهای رنگی (وقتی RGB برای هر کلید در دسترس است) که می تواند برای یک برنامه یا بازی مفید باشد.

برخی از صفحه کلیدها را می توان با استفاده از ترکیبی از مکانیکی ، هیبریدی در نظر گرفت و غشا ، به ویژه آنهایی که در لپ تاپ ها یافت می شوند. این دستگاه ها جایی برای سوئیچ های کاملاً مکانیکی ندارند ، اما تولیدکنندگان سازه هایی را طراحی کرده اند که به سوئیچ های دیافراگم احساس قویتر و قابل پیش بینی تری به آنها می دهد.

البته ، این امر به هزینه های تولید کمک می کند و در مورد سیستم اپل که در بالا نشان داده شد ، بدون مشکل نبوده است – اما برای بسیاری از کاربران ، افزودن سیستم های مکانیکی برای بهبود احساس و بازخورد در صفحه کلیدهای لپ تاپ مورد استقبال قرار می گیرد.

در مورد صفحه کلیدهای ارگونومیک چیز زیادی نخواهیم گفت ، فقط به این دلیل که عناصر داخلی آنها همان مواردی است که در بالا بحث کردیم. اینها فقط بر اساس نحوه قرارگیری کلیدها در همه جا برای از بین بردن فشار مچ و بازوها در طی دوره های طولانی استفاده متفاوت هستند.

همه ما مارک و صفحه کلید مارک دلخواه خود را داریم و انتخاب ما همیشه با توجه به احساس محصول در استفاده تعیین می شود. این بیشتر در مورد نمای بیرونی است ، اما عناصر داخلی نیز نقش دارند.

و بسیاری دیگر وجود دارد …

موش ها و صفحه کلیدها تنها دستگاه های ورود به رایانه نیستند – به این تعداد دسته بازی وجود دارد (که بعداً آنها را کالبد شکاف خواهیم کرد) ، میله های پروازی ، توپ ، فرمان ، دستگاه های 6DOF ، تبلت های گرافیکی ، صفحه لمسی و صفحه های لمسی. آنها به سادگی با ورودی های مستقیم فیزیکی سر و کار دارند و موارد دیگری نیز هستند که می توانند حرکت چشم ها یا کل بدن را ردیابی کنند.

اما حتی با وجود جادوی الکترونیکی موجود برای تشخیص ورودی ، جذابیت قابل توجهی در سادگی ترکیب ماوس و صفحه کلید وجود دارد. شما چی فکر میکنید؟

خوانش های پیشنهادی:
میانبرهای خرید
  • Das Keyboard 4Q در آمازون
  • Amazon Corsair K95 RGB Platinum
  • Logitech Wireless Illuminated K800 در آمازون
  • آمازون Corsair K100 RGB

وام Matchhead: Chris J. دیویس


منبع: tanha-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme