آموزش آبیاری گیاهان آپارتمانی به هنگام سفر

هر کس گاه به گاه به تعطیلات نیاز دارد. حیوانات خانگی اغلب تحت مراقبت دوست، همسایه یا پانسیون حیوانات خانگی قرار می گیرند، اما گیاهان چطور؟ برخی از گیاهان می توانند مدت زیادی بدون آب دوام بیاورند، برای آشنایی با این گیاهان و همچنین خرید گیاه آپارتمانی کافیست تا به وب سایت اقتصاد آنلاین مراجعه کنید. اما سایر گیاهان به مراقبت هفتگی یا حتی روزانه نیاز دارند. اگر برای مسافرت می روید، باید اطمینان حاصل کنید که گیاهان شما آب کافی برای زنده ماندن در غیاب شما دریافت می کنند. در برخی موارد، شما حتی نیازی به یک دوست یا همسایه ندارید که گیاهان شما را آبیاری کند.

شما سخت تلاش کرده اید تا گیاهان آپارتمانی زیبا و باغ سبزیجات سالم با برنامه آبیاری منظم پرورش دهید. اگر به تعطیلات می روید، نمی خواهید گیاهان شما آسیب ببینند.

در ادامه چهار روش برای سیراب نگه داشتن گیاهان در حالی که دور هستید برای شما عزیزان آماده کرده ایم. آنها همچنین برای باغبان فراموشکارعالی عمل می کنند. فقط برای گیاهانی که نیاز به آبیاری روزانه دارند مانند گیاهان، سبزیجات و برخی از گیاهان آپارتمانی از این روش ها استفاده کنید استفاده کنید. ساکولنت های شما ترجیح می دهند که زیاد آب مصرف نکنند و تا زمانی که خارج از شهر هستید برای آن ها مشکلی ایجاد نمیشود.

انواع روش های آبیاری به هنگام سفر

1) فیتیله آب درست  کنید

برای این کار به یک ظرف آب بزرگ (مانند گلدان یا سطل) و طناب پنبه ای نیاز دارید. بند نخی پنبه ای که در اکثر فروشگاه های سخت افزاری موجود است عالی عمل می کند. یک تکه طناب پنبه ای را به اندازه کافی بلند کنید که بین ته ظرف آب و خاک گیاه شما قرار گیرد.

یک سر طناب را بردارید و آن را چند سانت زیر سطح خاک  نزدیک گیاه قرار دهید. مراقب باشید مزاحم ریشه های گیاه نشوید.

حتما بخوانید:
BitBeat: Is It Bitcoin, Or Bitcoin?

انتهای دیگر طناب را در انتهای ظرف آب خود قرار دهید و آن را با آب پر کنید. مطمئن شوید که طناب کف ظرف شما را لمس کند. طناب پنبه به آرامی آب را از ظرف به داخل گلدان می ریزد و رطوبت را در خاک ثابت نگه می دارد.

آبیاری گیاهان به هنگام سفر

2) سیستم قطره ای

احتمالاً آن بطری های کره ای شکل شیشه ای آبیاری را دیده اید که برای آب دادن به گیاه خود به گلدان می چسبانید. نیازی به خرید آنها نیست، زیرا می توانید به راحتی نسخه شخصی خود را بسازید.

با یک بطری پلاستیکی تمیز و خالی شروع کنید. برای یک ظرف کوچک و متوسط، یک بطری آب به خوبی کار می کند. چندین سوراخ زهکشی را درون بطری نزدیک به بالا ایجاد کنید.

قبل از رفتن به تعطیلات، گیاه خود را به طور معمول آبیاری کنید. بطری پلاستیکی را با آب پر کنید و سپس آن را سریع برگردانید و آن را در چند سانتی متر اول خاک گلدان فرو کنید. اطمینان حاصل کنید که بطری خیلی نزدیک گیاه شما نباشد و بطری آنقدرعمیق باشد که خاک حفره ها را بپوشاند. با خشک شدن خاک ، آب به آرامی از بطری خارج می شود.

برای گلدان های بزرگتر، می توانید از یک بطری بزرگتر خالی استفاده کنید. فقط آن را پر کنید، انگشت شست خود را روی دهانه قرار دهید قبل از اینکه آن را برگردانید و آن را در خاک فرو کنید.

آبیاری گیاهان به هنگام سفر

3) گیاهان خود را در آب بگذارید

گیاهان گلدانی با سوراخ در پایین را در یک ظرف کم عمق آب قرار دهید، یا اگر وان یا سینک دارید که یک مقدار نور غیر مستقیم دریافت می کند، حتی بهتر است. بیش از چند سانت آب اضافه نکنید، فقط به اندازه ای که بتواند تبخیر را تحمل کند و هنوز به اندازه کافی آب گیاهان خود را برای مدت زمانی که رفته اید آب دهید.

حتما بخوانید:
ناسا بهترین تصاویر را از زمین گرفته است که توسط ISS امسال گرفته شده است

آب مانده می تواند حشرات و مگس ها را به خود جلب کند، در صورت عدم وجود بیش از یک هفته بر روی وان آب خود، یک قالب و عامل جلوگیری از ایجاد حشرات را اسپری کنید. یک محصول طبیعی مناسب گیاهان را از فروشگاه بخرید یا 1 قاشق غذاخوری 3 درصد پراکسید هیدروژن را در 1 فنجان آب مخلوط کنید و 3 قطره صابون به آن اضافه کنید. قبل از افزودن گیاهان خود، قسمت بالای وان پر از آب را تکان دهید و اسپری کنید.

آبیاری گیاهان به هنگام سفر

4) گلخانه کیسه پلاستیکی

آبیاری گیاهان به هنگام سفر

این روش غیر معمول به نظر می رسد اما برای تعطیلات طولانی مدت خوب عمل می کند.یک کیسه پلاستیکی شفاف تهیه کنید که آنقدر بزرگ باشد که گیاه و گلدان آن را بپوشاند. برای جلوگیری از چسبیدن کیسه به گیاهان، ساقه ها را به گلدان اضافه کنید. برخی می گویند که کیسه نباید به برگها لمس کند اما کمی تماس خوب است.

گیاهان خود را به طور معمول آبیاری کنید، مطمئن باشید که آنها را بیش از حد اشباع نکنید. گیاه را داخل کیسه قرار دهید و کیسه را به بالا و اطراف گیاه خود بکشید. کمی کیسه را قبل از بستن در کیسه بکشید تا به هوای داخل کیسه زیاد تر شود و به اطراف گیاه شما کمک کند. این فقط حالت تضمین است که کیسه به برگها فشار نیاورد.

گیاه خود را در محلی با نور غیر مستقیم بگذارید (نور مستقیم خورشید باعث گرم شدن کیسه می شود و احتمالاً گیاه شما را می کشد). این مینی گلخانه با تبخیر و جذب مجدد آب به داخل گیاه آب را جذب می کند.