آمریکا هیچ اقدام جدی برای جبران رفتار خود نشان نداده استرئیس جمهور عصر امروز به وقت محلی در دیدار با آقای گای پارملین رئیس جمهور سوئیس که در محل اقامت رئیس جمهور برگزار شد، روابط ایران و سوئیس را دوستانه و خوب توصیف کرد و گفت: افزایش همکاری های تجاری و اقتصادی و به ویژه توسعه روابط پولی و بانکی بین دو کشور یک ضرورت است.

حجت الاسلام رئیسی مشکل هسته ای را بلاتکلیفی آمریکایی ها دانست و افزود: این آمریکا بود که از برجام خارج شد نه ایران و علیرغم اینکه ایران به تعهدات خود عمل می کند، طرف های غربی به تعهدات خود عمل می کنند. از انجام تعهدات خود سر باز زدند.”

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه از میز مذاکره خارج نشده ایم و آماده توافق خوب و عادلانه هستیم، گفت: با توجه به سابقه آمریکا، مطالبه جمهوری اسلامی برای دریافت ضمانت ثبات توافق کاملاً صحیح است. . تقاضای معقول

حجت الاسلام رئیسی خاطرنشان کرد: با وجود 40 سال فشار و تحریم، ایران نه تنها متوقف نشد، بلکه جلو رفت، بنابراین تاکتیک های تحریم کارایی خود را از دست داده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت کنونی آمریکا مدعی مخالفت با تصمیمات دولت قبل و بازگشت به توافق است، گفت: هنوز شاهد رفتارهای عملی و جدی که نشانه جبران رفتارهای گذشته و رفع سرکوبگران باشد، نیستیم. تحریم ها.

در این نشست گای پارملین رئیس جمهور سوئیس بر ضرورت گسترش همکاری های دوجانبه تاکید کرد و گفت: از سال 2016 نقشه راه بهبود روابط تجاری دو کشور ترسیم شده است که همچنان به آن پایبند هستیم و معتقدیم که از نظر سیاسی و ژئوپلیتیکی باید موانع از سر راه همکاری دو کشور برداشته شود کشور رفت.

حتما بخوانید:
قیمت اتریوم لحظه ای - نمودار تکنیکال اتریوم - میهن بلاکچین

آقای گای پارملین همچنین امنیت ایران و غرب آسیا را ضامن امنیت اروپا دانست و گفت: همکاری های پولی و بانکی یکی از زمینه های قابل گسترش در روابط دوجانبه است.