[ad_1]

به اختصار: با هدف قرار دادن جمعه سیاه و دوشنبه سایبری ، بسیاری از خرده فروشان برای مقابله با جنون خرید ، کارکنان خود را اضافه کرده اند. برخی کارمندان خود را بیشتر از سایرین افزایش داده اند ، اما هیچ کس بیشتر از آمازون رشد نکرده است. در کمتر از یک سال ، این شرکت تعداد کارمندان خود را بیش از هر شرکت دیگری در تاریخ استخدام کرده است و رکورد 20 ساله والمارت را شکسته است.

در حالی که برخی از مشاغل برای ادامه کار در حین محاصره تلاش می کنند ، و برخی دیگر از کمبودهای مربوط به Covid رنج می برند ، به نظر می رسد آمازون در حال رونق است. در ده ماه گذشته ، خرده فروش آنلاین کارمندان خود را استخدام کرده و به حقوق خود بیش از 427،300 کارمند اضافه کرده است ، به طور متوسط ​​1400 رانت جدید در روز. بیشتر این کارمندان بعد از ژوئن اضافه شدند.

از ماه ژوئیه ، این شرکت 350 هزار نفر کارمند با نرخ حدود 2800 نفر در روز به این تعداد اضافه کرده است که مجموع کارمندان منظم آمازون را به یک میلیون و 200 هزار نفر رساند که 50 درصد بیشتر از سال گذشته است. این تعداد همچنین شامل کارکنان موقت و فصلی اضافه شده برای تعطیلات (بیش از 100،000) و رانندگان تحویل (500،000) نیست ، که آمازون آنها را پیمانکاران مستقل می داند.

ویروس کرونا ویروس کرونا حداقل تا حدی به اشتغال دامن می زند. این شیوع منجر به از دست دادن شغل در سراسر کشور شده است و مجوزهای دولتی بسیاری از مصرف کنندگان را مجبور به خرید آنلاین کرده است. آمازون می گوید عمده استخدامها “رشد برنامه ریزی شده” است. بنیانگذار و مدیر عامل شرکت جف بزوس معتقد است که افزایش اشتغال برای بسیاری از کارگران بیجا شده از ابتدای شیوع بیماری نعمت است.

بزوس گفت: “ارائه مشاغل پیشرو در صنعت و مراقبت های بهداشتی عالی ، از جمله برای کارمندان اولیه و کارمندان خط اول ، در چنین زمانی حتی منطقی تر است.”

نیویورک تایمز خاطرنشان می کند که این رشد سریع بسیار فراتر از هر چیزی است که قبلاً دیده ایم. آخرین باری که یک شرکت موج استخدام را تجربه کرده بود و حتی به آن نزدیک شده بود ، زمانی بود که والمارت در دو سال گذشته 230،000 کارمند جدید استخدام کرد. آمازون با سرعت فعلی رشد خود می تواند تنها در مدت دو سال از 2.2 میلیون کارمند والمارت پیشی بگیرد و این کار را به بزرگترین کارفرمای جهان تبدیل کند.

اعتبار تصویر: کارمندان آمازون توسط فردریک لگراند ، غروب آمازون توسط مایک مارین

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر